Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Přejít na řešení VYŘEŠENO

Původní téma:

TV QLED Q6F 49" nabízí zobrazovací režimy které display nepodporuje

(Téma vytvořeno: 22-08-2019 11:18 AM)
855 Zobrazení
Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

Dobrý den, měl bych takový technicky problém s mou TV...

Někdy v loni jsem ji koupil (asi před 10ti měsíci)...v té době samsung stránky ukazovaly že TV umí 120HZ...tak ke mě přiběhl samsung technik....koukl na to že těch 120HZ na tom nejede a obejdnal novou základní desku a pak ji vyměnil....tím se nezměnilo nic...TV pořád nabízí 120HZ ale nedokáže to zobrazit....buď to ukazuje pruhy/čáry , nebo je obraz je přes levou půlku displeje, nebo je tam černo s nějakejma fialovejma tečkama který se pak postupně rozrůstaj....

po nějakým tom tejdnu  ze samsung stránek tech 120hz stáhly pro 49" model...což je hezké :smiling-face:

 

tak by mě zajímalo jak přehrát EDID v televizi, protože mi ten technik s tím nedokázal pomoct

 

v podsatě v EDIDu mám tohle:

CEA 861: 1 detailed resolution, 10 data blocks (hdmi 2.0)

pod detailed resolution mám 2560x1440 @ 119Hz (497.75Mhz) [+/-]

pod TV resolutions mám 25 typů, 2 znich jsou 1080p @ 100Hz/120Hz

 

 

provizorně to mám řešený že windows nenačítá EDID z TV ale z jinýho programu (custom resolution utility)...což mi funguje akorát tak v PC

 

co s tím když technik nedokáže pomoct?

 

model: QE49Q6FNA

panel: 49A6AU0QN

0 Like

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

tal už to mám vyřešený :smiling-face:

trochu jsem brouzdal po netu a nakonec to bylo docelaj jednoduche, ono to vypadá že ten edid se nahrává na panel přímo z desky

servisní menu -> control -> edid -> edid on -> edid write all -> success

po restartu TV vše jak má být :smiling-face:

Zobrazit řešení v původním příspěvku

10 Odpovědi
vvllaaddaa
Moderator
Moderator
Možnosti

Zdravím vás,

televize, které mají uhlopříčku pod 55” (43”, 49”) mají 60Hz a kategorie televizí s větší uhlopříčkou nad 55” mají 120Hz. 

 

Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

to ja už vím taky, ale moje TV to neví, pořád si myslí že těch 120Hz umí. takže co s tím?

tady je kdyžtak edid z mý TV

https://www.dropbox.com/s/p61dx0wo9xo9bxl/SAM0F0B.bin?dl=0

0 Like
Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

no jinak mě ted napadla ještě jedna věc

freesync by měl fungovat jen na modelech se 120HZ že?

IMG_20190826_060237.jpg

0 Like
vvllaaddaa
Moderator
Moderator
Možnosti

Zdravím vás, 

podpora freesync je od modelů tv s větší uhlopříčkou 55”.

 

0 Like
Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

ano proto mám freesync (funkční) na 49" televizi, vůbec Vám to nepřijde divné?

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Kerberos_20  při opravě ti přehrávali i FW televize ? Problém bude, že základní deska bude zřejmě stejná, ale není přítomen správný software - takže televize si myslí, že panel podporuje 120Hz. Také jsem letos kupoval novou TV a měl jsem nastudované skoro všechny modely, který byly na trhu. Jsem si jist, že Samsung určitě 120Hz panely nabízel od úhlopříček 55" a výše. Zkus ještě kontaktovat servisní středisko Samsung, bud máš špatný SW v televizi, nebo je to chyba v samotném SW- u 49" modelu by jsi neměl mít možnost nastavení 120Hz dostupné. 


fajn-Snek-podpis-B


Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

co si tak matně pamatuju tak si ofotil údaje ze servisního menu, vyměnil desku a pak tam nastavil to co tam předtím bylo.

o tom že má panel nahraný špatny edid jsem mu řekl, říkal že to nikdy nedělal tak se na to někoho zeptá, no a to už bude skoro rok...tv je pořád v záruce tak jsem to nehrotil že mu to tak trvá, ale asi už na to zapoměl

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Tak je pravděpodobné, že panel vyšel špatně už z výroby a technik jen nastavil špatné parametry - zkrátka deska vysílá panelu signál, který nemůže nikdy zobrazit, protože na to nebyl vyroben. Pamatuji si, že 49" se 120Hz dělalo jen Sony, Samsung určitě ne.... Alespon má Samsung servis QLED u zákazníka a nemusíš TV nikam vozit


fajn-Snek-podpis-B


Řešení
Kerberos_20
Journeyman
Možnosti

tal už to mám vyřešený :smiling-face:

trochu jsem brouzdal po netu a nakonec to bylo docelaj jednoduche, ono to vypadá že ten edid se nahrává na panel přímo z desky

servisní menu -> control -> edid -> edid on -> edid write all -> success

po restartu TV vše jak má být :smiling-face: