Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Folt jelent meg a tvn.

(Témakör létrehozásának dátuma: 18-02-2021 03:46 PM)
230 Megtekintések
iszabi
Student
Beállítások

IMG_20210217_225758.jpg

IMG_20210217_220657.jpg

Sziasztok!

2019.nov.13án vásároltam egy UE55RU7102K típusszámú 4k tvt a Mediamarktban.

Előző két héten nem voltunk itthon így a tv kihuzva itthon állt.A hőmérséklet lecsökkent kb 12 fokra (wifis hőmérővel követve). Miután melegebb lett bekapcsoltam a tvt, és foltok voltak rajta.A másik szobában egy Q80t van annak nem lett semmi baja illetve szerintem a hőmérséklet se volt alacsony.A Q80t van használva .Ez ritkán lett bekapcsolva ujkora óta.

Ezt a hibát garanciálisan tudnám javítatni?

2 év garanciával rendelkezik a tv?

 

5 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Szia!

A jótállással kapcsolatban mindenképp érdemes lenne mindenképp felkeresni egy márkaszervizt (nem feltétlenül személyesen) és őket megkérdezni.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
sallailaci
Pathfinder
Beállítások
Szia! Mennyi ideig hagytad átmelegedni a készüléket bekapcsolás előtt?
0 tetszik
iszabi
Student
Beállítások

Szia!2-3 óráig vártam.Ez a hőmérséklet szerintem nem túl alacsony ,csak birniuk kéne majdnem *****yáspont feletti 2-3 fokot is ha kamionon szállítják hasonló a helyzet.

0 tetszik
sallailaci
Pathfinder
Beállítások
Igazából a páralecsapódásnak nem kell nagy hőmérséklet különbség. Én is rontottam el így tévét, bár az teljesen elromlott. Akkor a szerelő azt mondta, hogy ilyenkor 24 órát érdemes várni. Azért mindenképpen keresd fel a szervizt, de talán ezt ne is említsd nekik.
0 tetszik
TothB
Samsung Expert
Beállítások

Szia, 

Igen sajnos nem csak a hőmérséklet számít hanem a páratartalom is.
Ha adott környezeti tényezők (nyomás hőmérséklet relatív páratartalom) mellett a pára már ki tud csapódni akkor az a készülékben is ki fog csapódni.
Ilyenkor nem csak a készülék külsején vagy az ablakon, de akár a készülék belsejében is előfordulhat párásodás.

A szállításra és üzemeltetésre külön- külön előírások vannak. 

Capture.PNG


Érdemes ezekkel tisztában lenni ha az ember hosszabb időre ott hagyja a készüléket.
Minden esetre én is javasolnám, hogy egy ilyen hosszabb távollét után, a befűtést követően 24 óráig ne legyen áram alá helyezve a készülék. (hogy kiszáradjon a belseje szépen)