Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana kanału komendą głosową po angielsku

(Temat utworzony: 29-11-2018 09:23 AM)
1036 Wyświetlenia
Qlawy
First Poster
Opcje

Witam

Jestem tu nowy dopiero co zakupiłem tv Samsung ue49nu8072. Przed zakupem czytałem dużo o tym telewizorze i wiedziałem że aktualnie komendy głosowe są tylko po angielsku co mi osobiście nie przeszkadza. Chciałbym tylko żeby ktoś mi podpowiedział jak zmieniać kanały komendami głosowymi bo już próbowałem no i za każdym razem otwiera mi się klawiatura jakąś a nie zmienia kanału. Czy te komendy są jakieś specjalne? Jak zmienić kanał?

0 Like
14 Odpowiedzi
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Qlawy,

 

Zmiana kanałów w ramach sterowania głosowego odbywa się przez komendy channel up i channel down.

 

 

0 Like
Qlawy
First Poster
Opcje

Czyli nie mogę wybrać konkretnego kanału, a jedynie o jeden wyżej lub niżej? Myślałem że można wybrać dowolny kanał poprzez komendę głosową tym bardziej że pilot nie posiada klawiszy numerycznych. Poza tym tę funkcję channel up i down są totalnie niepotrzebne skoro na pilocie można to zrobić jednym przyciśnięciem. Ehhh no trudno, w każdym bądź razie dzięki za wyjasnienie. 

0 Like
allegropajew
Explorer
Opcje

A mi wyskakuje wyszukiwarka. Ale pamiętam, że to działało!!!!
W każdym razie Channel Up i Channel Down śmigają aż miło.

 

Tomek

0 Like
allegropajew
Explorer
Opcje

W manualu jest napisane, że trzeba ponownie skonfigurować telewizor przez menu i ustawić to źródło, z którego się aktualnie korzysta. W moim wypadku byłaby to multimedia.

Trochę mi się nie chce, bo i tak mało numerów kanałów pamiętam. A działało mi, jak ustawiałem kanały naziemne po podpięciu kabla antenowego na próbę, bo normalnie nie stosuję.

 

Tomek

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @Qlawy  :smiling-face: Dokładnie tak. Aktualnie zmiana kanałów w ramach sterowania głosowego odbywa się za pośrednictwem komend channel up i channel down. Dostępne komendy głosowe sprawdzisz za pośrednictwem komendy "help".