Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UE55TU7122KXXH problem z parowaniem pilota z dekoderem Polsatu HD 5500s

(Temat utworzony: 07-12-2021 11:42 AM)
543 Wyświetlenia
Yrek90
Apprentice
Opcje

Witam, tak wiem że jest podobny temat ale niestety rozwiązanie w nim mi nie pomogło. Mianowicie nagle wczoraj tv przestał "widzieć" dekoder. Próbowałem chyba wszystkiego. Reset zdalny tv, reset poprzez odłączenie kabla na dłuższy czas, wgranie aktualizacji z pendrive (przeczytałem manual jak to zrobić) tv twierdzi, że ma najnowsze oprogramowanie. Zamieniałem kable HDMI, gniazda USB.. PS4 widzi bez problemu. Pan na infolinii stwierdził, że mogło tak się stać przez nowe sterowniki wgrane wraz z aktualizacją. Skończyły mi się opcje, może Wy coś wymyślicie? Pozdrawiam i z góry dzięki.

0 Like
11 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Yrek90  Nie było potrzeby zakładać nowego tematu można było się dopisać.

Jaką masz wersję firmware w TV? Czy próbowałeś ręcznie wpisać po operatorze i modelu?

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/poradnik-konfiguracja-uniwersalnego-pilota/m-p/363307...

Yrek90
Apprentice
Opcje

Wybacz, na przyszłość będę wiedział. Wersja 2101. Sprawdziłem HDMI-CEC, jest włączone. Spróbowałem jeszcze opcji z odłączeniem HDMI oraz dekodera i tv od prądu jak to było opisane i dalej nic. Prawdopodobnie najnowsza aktualizacja zepsuła mi kompatybilność dekodera z tv 😞

0 Like
Yrek90
Apprentice
Opcje

Nie mogę edytować odpowiedzi niestety.. tak, ręcznie też wyszukałem model dekodera i nic to nie dało.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Yrek90  Aktualizacje masz najnowszą. Czy robiłeś to jak na zdjęciu?

20211207_165319.jpg

Yrek90
Apprentice
Opcje

Oczywiście. Nadal pilot nie działa.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Możesz jeszcze pobawić się ze zmianą (Producent nieznany) na przykład na Sagemcom lub inne.

Yrek90
Apprentice
Opcje

Spróbuję ale wątpię. Bardziej irytuje mnie to, że ponad rok działało, a wczoraj nagle przestało. Serio może to być przez aktualizację czy wołać serwis do domu lub żądać wymiany tv?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
flaku
Explorer
Opcje
U mnie jest taki problem ze tv że po zaznaczeniu że to UPC dekoder bezpośrednio podłączony do TV akceptuje go ale zmieniać kanałów już.sie nie da. Także musiał wrócić na stolik pilot z dekodera z UPC.
0 Like