Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UE50TU7172UXXH TV , bardzo zamulone menu, powoli działa + niektóre aplikacje się nie instalują

(Temat utworzony: 14-12-2021 08:00 PM)
1065 Wyświetlenia
paczekgrubas
Student
Opcje

Witam

Mam pytanie, czy przewidziana jest jakaś nowa aktualizacja, która to wszystko naprawi? Żeby ten Tv zaczął szybciej reagować na ruchy pilota, wszystko działa jakby z opóźnieniem sekundowym, czasami 1,5 sekundy.

A po drugie, próbuję zainstalować jakąś aplikacje, niby się instaluje, po czym proces jest przerywany i znów pojawia się okno "zainstaluj"

o co chodzi?

TV konserwowany, pamięć wyczyszczona przez menu tv.

mam niby najnowsze oprogramowanie tv a mianowicie T-KTSU2DEUC-2101.2

I jeszcze jedno pytanko, wiem, że producent zaleca instalowanie aplikacji z poziomu telewizora, ale da się coś poprzez pendrive przez USB?

6 Odpowiedzi
marcel2007
Voyager
Opcje

Miałem z tym modelem do czynienia przez kilka dni. No niestety to tak chodzi. W porównaniu z QLEDami widać wyraźnie wolniejszą pracę. Chodź do opóźnienia 1 sekundowego trzeba się przyzwyczaić.

Aplikację wgrywaj tylko ze sklepu Apps. Przez pendrive TV nie akceptuje.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@paczekgrubas Masz poniżej instrukcje jak przywróci TV do ustawień fabrycznych i zapoznaj się z Ważne

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

@paczekgrubas  @marcel2007  Można bez problemu zainstalować aplikacje z poziomu USB.

@paczekgrubas  Aktualizacje pojawiają się raz na kwartał.

paczekgrubas
Student
Opcje

Dzięki za odpowiedź. Mam np. problem z aplikacją Cineman, niby się instaluję, ale za chwilę proces przerwany i znów widnieje, że do instalacji.

Druga sprawa, czy ten proces resetowania i przywracania ustawień coś da?
Bo później jak znowu wszystko poinstaluję, to pewnie znowu się zamuli?

A jak wgrać przez USB?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@paczekgrubas Aplikacja Cineman powinna być fabrycznie zainstalowana.

Jest pierwszy przypadek jaki jest u ciebie z muleniem TV czy reagowaniem na pilota.

Instalacja aplikacji z USB musza być przygotowane przez deweloperów jak na przykład IPTV.

marcel2007
Voyager
Opcje

Jakie aplikacje oprócz IPTV można zainstalować przez USB ?  gdzie je znaleźć ? Zawsze instalowałem z Apss. Temat ciekawy. Proszę o info w tym temacie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Samsung  podaje że jest taka możliwość ale nie podaje źródła jak można to zrobić.