Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z siecią wifi po podłączeniu TV

(Temat utworzony: 23-08-2020 05:04 PM)
1295 Wyświetlenia
rifi77
Apprentice
Opcje

Witam,

Pojawiam się na forum z dosyć nietypowym zjawiskiem. Szukam rozwiązania w internecie, jednak widzę ze zazwyczaj problem jest odwrotny niż ten, który ma miejsce u mnie. Otóż kupiłem wczoraj nowy telewizor Samsung ze Smart TV i podłączenie do sieci nie stanowiło żadnych problemów, wszystko działa sprawnie i szybko. Jednakże jeżeli uruchamiam telewizor, to owszem, jego usługi typu Netflix, YouTube itp działa bez zarzutu, jednak cała reszta urządzeń (telefon, laptop) zaczynają mieć problemy, sieć wifi odcina się od nich i połączyć mogę się dopiero po zresetowaniu routera. W takiej sytuacji z kolei internet w telewizorze przestaje działać, przez co aby ponownie odzyskać w nim internet, muszę wyłączyć zarówno TV jak i Router. No i oczywiście w tej chwili telewizor internet ma, cała reszta już nie... Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie jakoś poradzić...? 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
rifi77
Apprentice
Opcje

Koniec końców udało się zażegnać problem przez wymianę routera na nowy model, który ma opcję utworzenia sieci wifi 2.4GHz oraz 5GHz, po rozdzieleniu TV i konsoli do gier od pozostałych urządzeń wszystko działa jak należy :smiling-face: 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
8 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@rifi77  Na początek warto podać, jaki masz dokładny model TV  też, jaki masz router markę/model.

Po opisie wygląda mi na konflikt adresu IP.

rifi77
Apprentice
Opcje

Model telewizora to Samsung UE43TU7102KXXH, natomiast router to ASUS RT-N10E

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@rifi77  Czy w TV masz najnowszy firmware wer 1302 ? Czy router  ASUS RT-N10E jest jeszcze do czegoś podłączony jak na przykład modem ?

rifi77
Apprentice
Opcje

Tak, co do oprogramowania to od razu po zakupie zaktualizowałem go do najnowszej dostępnej wersji. Router natomiast jest po prostu podłączony poprzez kabel do sieci, która znajduje się w bloku mieszkalnym.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak masz skonfigurowany router połączeń internetowych : Automatyczny adres IP, Statyczny adres IP, PPPoE (obsługa MPPE), PPTP, L2TP ?

rifi77
Apprentice
Opcje

Z tego co widzę w ustawieniach, jest to PPPoE

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Na odległość będzie ciężko Ci pomóc może coś jest z DHCP w routerze.

Rozwiązanie
rifi77
Apprentice
Opcje

Koniec końców udało się zażegnać problem przez wymianę routera na nowy model, który ma opcję utworzenia sieci wifi 2.4GHz oraz 5GHz, po rozdzieleniu TV i konsoli do gier od pozostałych urządzeń wszystko działa jak należy :smiling-face: 

0 Like