Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy Samsungowi nie opłaca się wymiana.

(Temat utworzony: 25-07-2023 03:34 PM)
724 Wyświetlenia
Niesłuch
Student
Opcje

Piszę tutaj ponieważ utkwiłem w miejscu przy reklamacji telewizora, nie mam już innej opcji i muszę zgłosić się o pomoc. Moja historia przedstawia jak konsument nie ma możliwości walki o swoje prawa.

 

W wrześniu 2021 roku kupiłem telewizor QE65Q95TATXXH w promocji, ostatni powystawowy. Telewizor w dniu zakupu nie miał żadnych wad. Po roku telewizor zaczął zmieniać jasność i barwy podczas grania na konsoli Xbox seria X, oraz na PS5. Zgłosiłem bezpośrednio reklamacje do Samsunga. Podczas rozmowy z konsultantem który wszedł zdalnie na TV okazało się ze ustawienia są ok, i telewizor idzie na serwis.

1- Pierwsza naprawa TV polegała na przyjeździe serwisanta Orion ( serwis w Płocku ) i wymianie płyty od podświetlania w one connect bez żadnej diagnozy.

 

2- Wada nadal występowała, zgłosiłem ponownie reklamację przez stronę Samsunga. I znów przyjechał serwisant wymienić płytę od podświetlenia tym razem w telewizorze. Bez żadnej diagnozy i zabrania TV na serwis.

 

3- Przy zgłaszaniu po raz 3 tej samej usterki otrzymałem informację:

Zgodnie z warunkami gwarancji Użytkownikowi przysługuje prawo do wymiany produktu przez Gwaranta na nowy, wolny od wad, w przypadku, gdy:

- w okresie gwarancji dokonano trzech napraw wymagających wymiany podzespołów, a produkt nadal wykazuje wady,

- Autoryzowany Punkt Serwisowy stwierdzi na piśmie, że wada jest niemożliwa do usunięcia.

I że mogę zgłosić reklamację do Samsunga lub bezpośrednio do serwisu.

W okolicach 2 lutego 2023 zgłosiłem bezpośrednio w salonie w Płocku Orion tą sama wadę. Minął ponad tydzień i cisza... Zadzwoniłem do nich, otrzymałem informację, że nie widzą reklamacji i przyjmą ją jeszcze raz telefonicznie. Po jakimś czas zadzwonił właściciel salonu z prośbą o filmy pokazująca wadę i wysłałem je na maila. gdzieś po 2/3 tygodniach dostałem info od właściciela serwisu że to pewnie wada systemowa więc on nie naprawi jej a że idzie na urlop to abym skontaktował się dopiero pod koniec marca...

Zirytowany podejściem serwisu skontaktowałem się z infolinią Samsung i zgłosiłem po raz 3 reklamację. tym razem zostałem poproszony o filmy przedstawiająca usterką, Telewizor ani razu do tej pory nie był w serwisie.

 

4- Po jakimś czasie dostałem odpowiedź. Ze wina zmiany barw i jasności leży po stronie konsoli Xbox ( wcześniej zgłaszałem że usterka występuje również na PS5 do tego się nie odnieśli) i ustawienia gier.

Po odwołaniu się, uznali że serwis przetestuje TV u siebie. W okolicach 02/06/2023 po po roku mój TV poleciał na serwis :smiling-face:

 

5- Po tygodniu otrzymałem telefon od właściciela serwisu Orion że faktycznie usterka występowała i to była wina ustawień, Zostałem poproszony o przyjazd własną konsolą Xbox i przetestowanie. Na miejscu zostałem poinformowany że wada pojawiała się przy użytkowaniu PS4. Po podłączeniu mojej konsoli na 15 minut gdzie było wyjaśniania że wada się już nie pojawi stwierdziłem OK fajnie że już działa.

 

6- Godzinę po przywiezieniu TV i użytkowaniu wada oczywiście wróciła. Zadzwoniłem do serwisu od razu i usłyszałem że szef skontaktuje się z Samsungiem co dalej. I nastała cisza. napisałem odwołanie od tej sytuacji i opisałem dokładnie jakie informację otrzymałem z serwisu o jakie ustawienia miał występować błąd.

 

Dostałem odpowiedź. "W odpowiedzi na pismo uprzejmie informuję, że przedmiotowe urządzenie zostało sprawdzone przez Autoryzowany Serwis pod kątem zgłoszonej usterki.

Nie stwierdzono jakichkolwiek wad własnych." i koniec tematu. Nie mogę się odwołać dalej.

 

7- ktoś mi poradził że może zgłosić z rękojmi w salonie Media Mark gdzie kupowałem, I tak zrobiłem w okolicach 05/07/2023. Po braku kontaktu od strony serwisu Orion dopiero w sklepie otrzymałem informację że " serwis Orion na podstawie wcześniejszych reklamacji uznaje że TV jest sprawny." i nie mogę ubiegać się o dalszą naprawę czy nawet zgłoszenia naprawy do innego serwisu przez Media Markt.

 

8 - udałem się w dniu 24/07/2023 do serwisu aby wyjaśnić co się dzieje i porozmawiać z właścicielem który przedstawił mi problem z ustawieniami.

Czego się dowiedziałem podczas rozmowy

- Stanowisko Samsunga brzmi że nie ma żadnej wady i telewizor jest sprawny w 100%

- Że telewizor nie służy do grania tylko do oglądania więc nawet jak funkcja nie działa to ok.

- Że żadna wada nie występowała podczas testów od 02/06/2023

- Właściciel serwisu ( ta sama osoba która pokazywała i tłumaczyła błędne ustawienia) stwierdził że to nie gwiazdka aby otrzymał nowy telewizor za tą cenę co zapłaciłem i jestem naciągaczem i nie mam żadnych praw do nowego TV. ( powiedziane wprost) 

- Serwis Orion i Samsung umywa ręce i proponuje abym walczył z sklepem aby oddali mi pieniądze.

- Że jestem idiotą i nie będzie zniżał się do mojego poziomu. ( powiedziane wprost ) Po zadaniu pytania czemu wcześniej mówił coś innego.

- Serwis nie będzie rozpatrywał moich reklamacji ponieważ dla nich to strata czasu. ( powiedziane wprost )

 

Urząd ochrony praw konsumenta kazał zarobić diagnostykę na własną rękę w innym serwisie i z nią zgłosić się do Samsunga... i kolejny problem:

- żadnej serwis w Płocku nie chce podjąć się diagnostyki która będzie podważać opinie Samsunga gdzie sprawa może skończyć się w sądzie.

- zgodnie z wcześniejszymi informacjami żadnej serwis nie jest wstanie zdiagnozować wady która nie będzie techniczna a np. systemowa.

 

 

Podsumowując jestem Idiotą która jest naciągaczem ponieważ walczy o swoje prawa. A Samsung wraz z serwisem Orion uniemożliwiają ponowne zgłoszenie reklamacji nawet w salonie.

 

Link do wady, film nagrany już po powrocie TV z serwisu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yNt0UVaVl5E

5 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Niesłuch, odezwałem się do Ciebie na priv.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

patyczak
Big Cheese
Opcje
Jeśli nie masz ciśnienia na nowy TV, ale masz parę złotych i cierpliwość, to idź do jakiejś kancelarii prawnej. Takie korpo są mocne w wymianie maili, rozmów telefonicznych z konsultantami itd. Podejrzewam, że po pierwszym piśmie od adwokata, sami się skontaktują. Głowa mecenasa w tym, żebyś otrzymał nowy TV lub zwrot gotówki i zwrot Twoich kosztów związanych z zatrudnieniem adwokata. To zawsze działa.
0 Like
nowan2020
Troubleshooter
Opcje
Ja mam LG 65 cali, telewizor przy 2 dyskach USB podłączonych , wyłączał się całkowicie po 2- godzinach , czarny ekran, po odczekaniu 30 minut działał. Serwis przyjechał, coś robił, ale dalej źle. Zgłosiłem znowu , przyjechali wymienili całą płytę główną, nie bawili się, bo szkoda czasu. Jednak dalej było tak samo , telewizor sam się wyłączał. Zgłosiłem , przywieźli nowszy moxel a ten zabrali. TV działa 6 rok bez pudła. Da się.
Jeśli wniesiesz sprawę do sądu , patrz nowa ustawa konsumencka 2023 , poprosisz o rzeczoznawcę, sąd go przydzieli. A Samsung przestanie się migać. Bo ile reklamacji macie drogi Samsungu- promil sprzedaży, czy warto tracić reputację ?
0 Like
gregorijb
Pioneer
Opcje
Cześć a ja mam pytanie. Czy w zepsutym tv Q60R opłaca się wymiana płyty głównej jeśli jest zepsuta? Tv po gwarancji.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@gregorijb, o koszty wymiany możesz zapytać w jednym z autoryzowanych punktów serwisowych, podpowiedzą najbardziej aktualne ceny: https://www.samsung.com/pl/support/service-center/


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.