Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inteligentna Kalibracja w Samsung Smart TV 2022 | NOWOŚĆ

(Temat utworzony: 28-07-2022 03:07 PM)
6374 Wyświetlenia
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Zaraz po zakupie  zapewne będziemy chcieli  telewizor odpowiednio skalibrować. Oznacza to, ustawienie parametrów w taki sposób, który najlepiej odda wizję reżysera podczas oglądania filmów i seriali. Na rynku znajdziemy firmy, które zajmują się tym profesjonalnie.

Jeśli jednak  nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy tuż  po zakupie telewizora, to  można skorzystać z ciekawej opcji  korzystając z odpowiedniej aplikacji. Mowa tu o telewizorach Samsunga z oferty na 2022 rok. Do kalibracji wystarczy Smartfon z aplikacją SmartThings.  Teraz, dzięki zaproponowanej przez Samsung Inteligentnej kalibracji praktycznie każdy z użytkowników może wykonać ją samodzielnie.

  • Inteligentna kalibracja to funkcja, która pozwala dopasować jakość obrazu do pomieszczenia i warunków, w których najczęściej oglądamy.
  • Jest oferowana dla tegorocznych telewizorów Samsung Excellence Line Neo QLED, QLED, OLED oraz dla The Frame, The Serif i The Sero.
  • Z funkcji można skorzystać za pośrednictwem kompatybilnego smartfona i aplikacji SmartThings.
  • Kalibrację można przeprowadzić dla trybu Film, a następnie zapisać ustawienia.
  • W zależności od modelu telewizora dostępne są dwa tryby: podstawowy i profesjonalny, które trwają odpowiednio do 30 sekund i do 15 minut.

Inteligentna kalibracja dostępna jest dla tegorocznych telewizorów Samsung z serii Excellence Line, Neo QLED, QLED, OLED oraz dla The Frame , The Serif i The Sero. Do przeprowadzenia procedury potrzebny jest kompatybilny smartfon oraz aplikacja SmartThings. W zależności od modelu telewizora do wyboru są dwa tryby kalibracji: podstawowy i profesjonalny.

cali.PNGcali2.PNGSmartCalibrationSmartCalibration

Inteligentna kalibracja to funkcja zintegrowana z mobilną aplikacją SmartThings dostępna dla smartfonów z systemem Android i iOS. Na początek należy podłączyć telewizor i smartfon do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie zarejestrować nowy telewizor bądź uruchomić za pomocą aplikacji wcześniej dodany ekran. Po wejściu w kartę produktu, Inteligentna kalibracja pojawi się jako jedna z dostępnych opcji. W kolejnym kroku – w zależności od modelu telewizora – można będzie wybrać tryb podstawowy lub profesjonalny. Pierwszy to szybka i prosta optymalizacja ustawień obrazu, która trwa ok. 15-30 sekund. Drugi jest bardziej rozbudowany, a analizie i optymalizacji podlega więcej parametrów. Może potrwać do 15 minut.

SmartCalibrationSmartCalibration

W kolejnym kroku na ekranie zostanie wyświetlony biały prostokąt, który stanowi obszar pomiaru. I w tym momencie do gry wchodzi smartfon, a w zasadzie jego tylna kamera. Urządzenie mobilne należy umieścić w odległości od 1 do 3 cm od wyświetlanego białego okna i wybrać opcję „Start” na smartfonie. Dla trybu profesjonalnego zaleca się umieszczenie smartfona na statywie.

Na zakończenie można będzie porównać obraz „przed” i „po”, a następnie zapisać zmiany. Kalibracja przeprowadzana jest dla trybu Film, który później oznaczony będzie jako Film (skalibrowany). W razie potrzeby, na przykład jeśli telewizor zostanie przeniesiony do innego pomieszczenia w domu, obraz można zresetować w menu telewizora, by następnie skalibrować go ponownie i dostosować do nowych warunków.

Źródło:https://news.samsung.com/pl/inteligentna-kalibracja-w-samsung-smart-tv-2022 


33 Odpowiedzi
patyczak
Big Cheese
Opcje
Jak dla mnie, to taka ciekawostka z gatunku "mało przydatne". Nie jest to złośliwość z mojej strony, po prostu nic, na tą chwilę, nie zastąpi profesjonalnej kalibracji, tym bardziej, że każdy wyświetlacz ma inne parametry, nie ma dwóch takich samych. A tu pewnie jest jakiś algorytm, który będzie "kalibrować" wszystkie wyświetlacze na jedno kopyto. Jako ciekawostka jest ok, ale jeśli ktoś kupuje TV za, powiedzmy, 10 lub więcej tysięcy, bo chce mieć jakość obrazu Premium, to bez kalibracji Pro się nie obejdzie. Plusik za newsa 👍
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@patyczak  Możesz mieć tutaj racje, niestety póki co tego nie mogę przetestować ponieważ nie mam na tyle nowego telewizora :smiling-face:


Isgcrz1
Explorer
Opcje
Czy aplikacja do kalibracji będzie dostępna w modelach z poprzednich lat? Widziałem, że jest nowy firmware z 8 grudnia br, ale listy zmian nie widzę.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Isgcrz1  Samsung nie dodaje dla starszych modeli.

Stanlej71
Student
Opcje
Zrobiłem tylko chciałem porównać ją mam inteligentne a jest od modelu 90 profesjonalna
0 Like
pothead
First Poster
Opcje
nie mogę znaleźć opcji kalibracji w aplikacji na telefonie (samsung a71) czy to wina telefonu który nie obsługuje tej opcji?
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@pothead, Według informacji zamieszczonych na stronach Samsung obsługiwane są tylko urządzenia z serii S, Note, Fold, Flip wyprodukowane po styczniu 2019.


pothead
First Poster
Opcje
iphone 8 i 11 pomimo, że posiadają FaceId i 11 jest produkcji 09.2019 też nie obsługuje...@samsung
0 Like
Fazon
Pathfinder
Opcje
Ja mam s23 i też brak opcji inteligentnej kalibracji. Tv QE65QN91BAT
0 Like