Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Brak dźwięku wielokanałowego w kinie domowym przy połączeniu HDMI ARC z TV S95B

(Temat utworzony: 06-12-2022 01:09 PM)
320 Wyświetlenia
semkam23
First Poster
Opcje

Od kilku dni próbuję połączyć kablem HDMI 1.4 telewizor S95B (aktualne oprogramowanie) z kinem domowym LG BH9430PW przez złącze ARC. Telewizor przesyła dźwięk do kina, jednak, tylko w wersji stereo. Przy połączeniu przez kabel optyczny dźwięk jest właściwy - wielokanałowy. Oczywiście mam na myśli treści, które posiadają odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Uprzedzając pytania - Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie materiały ją mają. Jestem również w stanie rozróżnić faktyczny dźwięk wielokanałowy od stereo. :smiling-face: Problem występuje zarówno na platformach streamingowych jak i podczas oglądania kanałów TV. Próbowałem zmiany różnych ustawień wyjścia w TV oraz w kinie - bezskutecznie. Teoretycznie nadal mógłbym korzystać z kabla optycznego, jednak chciałbym z niego zrezygnować (to zawsze jeden kabel mniej i dodatkowo możliwość sterowania kinem pilotem od TV na HDMI). Czy macie Państwo jakieś pomysły na zmianę ustawień? Być może problem jest kabel (wersja 1.4)? Akurat tego nie mam możliwości sprawdzić, ponieważ nie posiadam HDMI w wyższej wersji.  

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
5 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
Domyślam się że firmware masz wersji 1420?
semkam23
First Poster
Opcje

Nie - mam wersję 1310. TV podczas sprawdzania aktualizacji informuje, że to bieżąca wersja i nie proponuje nowszej. 

0 Like
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
semkam23
First Poster
Opcje

Dzięki - pomogło. Myślałem, że skoro telewizor nie pobiera aktualizacji automatycznie, to ma najnowszą wersję oprogramowania. :smiling-face: 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@semkam23  Cieszę że udało się rozwiązać problem. Czasami aktualizację są szybciej dostępne przez TV niż na stronie.