Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

75Q70R problem HDMI

(Temat utworzony: 13-05-2020 06:14 AM)
1843 Wyświetlenia
Ruszko1
First Poster
Opcje

Witam, od początku posiadania tego tv mam problem aby poprawnie rozpoznawał sygnał HDMI. Konkretnie problem pojawia się gdy oglądając np You tube chcę powrócić do oglądania Telewizji (pod hdmi podpięty jest dekoder Polsatu) wtedy pojawia się plansza z brakirm sygnału video ale dźwięk jest. Pomaga odłączenie od sieci i ponowne włączenie czasami po kilka razy.

 

Sprawdzane różne kable i dekodery oraz PC pod hdmi. Wersja Fv tv to 1356.2

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc 

 

Ps. Co dziwniejsze, gdy chcę skonfigurować uniwersalny pilot w momencie tego problemu hdmi to obraz się pojawi w tym małym okienku w dole ekranu.

0 Like
52 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Ruszko1  Nie jak wy to robicie, bo ostatnio podłączałem podobny model 55Q70R u znajomego dwa dekodery Polsatu i NC+ i wszystko działa od ponad 2 tygodni. Zobacz, podobny problem był poruszany tu. 

https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Samsung-QE65Q60RA-nie-prze%C5%82%C4%85cza-%C5%BAr%C3%...

kiksu
First Poster
Opcje

ale chodzi o przelaczanie miedzy wejsciami HDMI. Niech znajomy pokombinuje wlasnie z ogladaniem YT i pozniej powrotem na HDMI albo podpieciu innego zrodla do HDMI i wtedy miedzy nimy sie przełacza po parunastu minutach. Ewidetnie cos skopane jest w tych TV i widze ze wszystkie z serii Q70 maja ten problem

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy widziałeś ten film https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Samsung-QE65Q60RA-nie-prze%C5%82%C4%85cza-%C5%BAr%C3%...

Czy tak samo jest u ciebie ?

@kamil40013  możesz sprawdzić na swoim QLED ?

kiksu
First Poster
Opcje

Dokladnie tak samo to wygląda, z tym ze ja nie mam nic podpiete przez blutooth tylko po HDMI

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@prawdziłem na Q60 przechodzenie z YouTube i innych aplikacji na dekoder oraz kablówkę i nie ma takiego problemu. Proces odbywa się szybko i sprawnie.

 

Sprawdźcie także, czy ten sam problem będzie występował przy przełączaniu się na inne urządzenia oraz spróbujcie nie przełączać się bezpośrednio z YouTube na źródło, tylko zamknąć aplikację poprzez użycie przycisku wstecz.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Zadzwoniłem do innego znajomego, który ma  Q70RAT i też problem u niego nie występuje. 

kiksu
First Poster
Opcje

widac zachodzic musi tutaj specyficzna konfiguracja sprzetu ktora stwarza problem, inaczej nie da sie tego wytlumaczyc ze ludzie w 65" tez maja z tym problemy. 

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć, @kiksu ,

 

Jeżeli posiadasz najnowsze oprogramowanie, możesz spróbować wykonać reset telewizora, ewentualnie wykonać reset flash(wiąże się to z przywróceniem ustawień fabrycznych w urządzeniu).

 

Reset Flash:
1. Włącz TV
2. Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na TV
3. Nastepnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na pilocie
4. Odczekaj 30 sek - 1 min. Logo startowe TV pokaze się na chwile i zniknie
5. Odczekaj nastepne 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazująć stronę startową PnP

 

Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się z infolinią Samsung, tam konsultant wykona diagnsotykę telewizora.

0 Like
kiksu
First Poster
Opcje

Witam


Byla diagnoza ze strony polaczenia zdalnego samsunga i serwis podpowiedzial UWAGA zmiane baterii w tv hahaha

Problem wystepuje pod dluzszym czasie uzywania tv.  Na dodatek zwalnia caly TV jakby cos go muliło po pewnym czasie i przez to nawet podgłasnianie i sciszanie czy ogolna obluga pilota jest wyswietlana z opoznieniem. 

Problem HDMI mimo nakreslenia na infolini, serwis powiedzial ze to musi byc probolem po stronie sprzetu zewnetrzengo hahha no dramat. TV ma problem z rozpoznaniem HDMI i wtedy kiedy to wystepuje kazdy sprzet poedpiety jest rozpoznany ale obrazu nie ma, jest tylko plansza samsunga z nazwa wejscia HDMI. 

 

TAk wiec TV mi sluzy tylko do ogladania HDMI 1 aby czasem nie przełaczyc na inne lub YT czy Netflixa (bo powrot na hdmi 1 z tych aplikacji takze czasami powoduje brak wyswietlania obrazu)

 

Jak mam to reklamować ?? przeciez to jest jakas paranoja

0 Like