ant 16-03-2021 09:30 AM - paskutinį kartą redagavo Paula_P 16-03-2021 10:27 AM
Namuose turintys DLNA (Digital Living Network Alliance) serverį, tinkle dalinantį video medžiagą ir nuotraukas, kartais susiduria su problema, kad nepavyksa prasukti vaizdo į norimą vietą naudojantis slinkties juosta. Man tokia problema yra nutikusi visuose turėtuose „Samsung“ televizoriuose (įskaitant ir turinčiuose „Tizen“ OS).
Ką daryti? Greitas atsakymas - kaltinti DLNA serverį 😁 Bet jei įdomu priežastys, skaitykite toliau.
DLNA serveris dažniausiai diegiamas namų tinkle tam, kad vienoje vietoje įkeltą video medžiagą ir (rečiau) nuotraukas būtų galima pasiekti skirtingais įrenginiais - televizoriais, planšetėmis, telefonais. Istoriškai šie įrankiai turėdavo mažai pastoviosios atminties, tad reikėjo sugalvoti būdą didelės apimties failus (nuo kelių iki keliasdešimt GB) transliuoti tinklu, viso failo nelaikant jį atkuriančiame įrenginyje. DLNA serveris geba tinkle pateikti metaduomenis apie turimus failus ir, vartotojui pasirinkus, transliuoti juos į reikiamą įrenginį.
Didžioji dauguma prie kompiuterinio tinklo jungiamų televizorių ir TV priedėlių turi DLNA klientą (programą, įgalinančią jungtis prie DLNA serverio), „Samsung“ televizoriai - ne išimtis. Todėl naudoti DLNA namuose - labai patogu.
DLNA serveris paprastai būna prie tinklo prijungta talpykla (NAS - Network Attached Storage), specializuotas kompiuteris (Raspberry Pi ar kt.) arba įprastas kompiuteris, kuriame reikia įdiegti DLNA serverio programinę įrangą - labai populiarus „Plex“ sprendimas (komercinis). Aš visada renkuosi atvirojo kodo programinę įrangą, todėl seniai naudojau „MediaTomb“, o kai šis buvo nustotas vystyti - pasirinkau „Gerbera“.
Vis dėlto, prieš kurį laiką pastebėjau tokią bėdą: pradėjus žiūrėti video fragmentą, nebeliko galimybės jį prasukti - jei filmas yra pusantros valandos trukmės, nepavyko jo prasukti iki, pvz.: 45 min. - įmanoma žiūrėti tik nuo pradžios.
Kaip paaiškėjo vėliau, problema slypėjo specifinėse antraštėse (headers), kurias „Samsung“ DLNA klientas naudoja komunikuodamas su DLNA serveriu. Vis dėlto, nors ir problema buvo plačiai aptariama, buvo šiokių tokių apribojimų tas antraštes susitvarkyti. Kadangi mano DLNA serveris paremtas arm64 architektūros įrenginiu (Khadas VIM), DLNA serverį „Gerbera“ teko perkompiliuoti pačiam - laimei, pavyko 😁 Dabar vėl visi „Samsung“ televizoriai gali sėkmingai prasukti vaizdą į norimą vietą, transliuojant iš DLNA serverio.
Apibendrinant, jei namuose turite ar svarstote pradėti naudoti DLNA serverį, pasitikrinkite, ar serverio programinė įranga suderinama su „Samsung“ televizorių DLNA klientu.
ant 16-03-2021 12:14 PM
Sveikas @GytisRepecka ,
Ačiū už patarimus. Aš ir pats seniau naudojau DLNA pasileidęs iš stalinio PC, tai stabilumo problemų tikrai buvo keletą kartų, bet kaip ir viskas savaime susitvarkydavo Dabar turimas WiFi maršrutizatorius palaiko USB jungtį Flash/HDD atminčiai ir DLNA, tad planuoju kada pasileisti normalų DLNA būtent per routerį.
ant 16-03-2021 12:17 PM
Dar norėjau paklausti ar tavo minėtą gerbera galima instaliuoti ant įprasto seno kompiuterio su Intel x86 procesoriumi? Ar ši programa skirta tik ARM įrenginiams? Ačiū
ant 16-03-2021 01:22 PM
Įprastos „Gerbera“ versijos platinamos Debian šeimos operacinėms sistemoms, veikiančioms amd64 (64 bitų) sistemoms, naujausia versija čia. Bet numanau, kad į seną kompiuterį įdiegęs atitinkamą „Ubuntu“ versiją, standartinėse saugyklose rasi „Gerbera“ versiją - gal ji nebus naujausia, bet turėtų veikti:
sudo apt install gerbera
Na, o blogiausiu (arba įdomiausiu 😁) atveju galima kompiliuoti - veiks ant bet kokio įrenginio, kuris palaiko cmake.
ant 16-03-2021 01:25 PM
Labai dažnai DLNA serveris atlieka ir transcoding darbą - perkoduoja video į kitą raišką ar panaudoja kitą kodeką (tokį, kurį supranta skaitantysis įrenginys - šiuo atveju, televizorius).
Transcoding'ui maršrutizatoriaus pajėgumų, greičiausiai, gerokai stigs, todėl jei DLNA serverio konfigūracija leidžia, transcoding'ą reikėtų išjungti.