Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 
Salt la soluție REZOLVAT

Subiect inițial:

Problema conectare smart things

(Subiect creat la: 14-02-2022 01:31 PM)
573 Vizualizări
FlorinBT
Pioneer
Opțiuni
Bună ziua, dețin un televizor model UE49NU7172 am observat ca nu mai pot folosi aplicatia smart things la acest televizor, mai precis cu câteva luni în urma foloseam telecomanda de pe aplicație sau controlul vocal prin bixby, dar acum nu mai funcționează. Imi puteți spune de ce? Multumesc anticipat pentru răspuns.
1 Soluţie
Soluţie
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Șterge cache ul date aplicației din Setări- Aplicații dacă nu îți este greu să configurezi din nou aplicația și sa asociezi dispozitivele ce le aveai legate la aplicație. Altă îndrumare nu mai am dacă pur și simplu este înghețată pe telecomandă.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

11 Răspunsuri
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Salut. Vezi să nu te fi deconectat de la server și de asemenea uită-te să fie asociat televizorul cu aplicația Smart Things, bluetooth activat cât și conexiunea la internet activă . De asemenea vezi să ai aplicația actualizată la zi. Baftă 🙏
FlorinBT
Pioneer
Opțiuni
Totul este la zi, folosesc pe telefon android 11, am un Samsung galaxy a50. Pe televizor sunt conectat la internet chiar prin cablu direct în router, sunt conectat cu contul meu pe tv și pe telefon. Dacă fac oglindire ecran, funcționează, dar dacă vreau sa folosesc telefonul ca telecomanda, nu mai funcționează.
0 Aprecieri
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Nu-ți apare nici un mesaj la momentul când dorești să-l folosești ca și telecomandă? .. s-au vreo eroare , ceva anume? ..
0 Aprecieri
FlorinBT
Pioneer
Opțiuni
Nu, nimic nu apare. În aplicația smart things îmi apare doar ca să adăugat televizorul, dar nu îmi da voie sa folosesc telecomanda
0 Aprecieri
Soluţie
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Șterge cache ul date aplicației din Setări- Aplicații dacă nu îți este greu să configurezi din nou aplicația și sa asociezi dispozitivele ce le aveai legate la aplicație. Altă îndrumare nu mai am dacă pur și simplu este înghețată pe telecomandă.
FlorinBT
Pioneer
Opțiuni
Am sa încerc și asta. Poate funcționează după aia. Multumesc mult
0 Aprecieri
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Cu plăcere.. eventual când ești conectat pe aplicația închide TV ul pentru câteva secunde și deschide-l iar.
0 Aprecieri
FlorinBT
Pioneer
Opțiuni
Am rezolvat, am făcut cum mai îndrumat, apoi am făcut conexiunea din nou și funcționează ca înainte. Multumesc mult!
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Salut,

Foarte bine ca ai rezolvat! Am marcat raspunsul lui @GeorgePreda  ca si solutie, sper ca e ok.

GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Cu plăcere, mă bucur că ai rezolvat. Baftă și să te bucuri de dispozitivele tale într-un mod cât mai plăcut 🙏
ViperHorse
First Poster
Opțiuni
Si eu am avut probleme.am sters memoria cache si am rezolvat.