30-12-2020 08:28 AM - bewerkt 31-12-2020 09:09 AM
Goedemorgen,
Sinds 10 december hebben we de frame in huis en heb ik ook meteen alle benodigde gegevens voor de vtwonen lijst door gegeven aan Samsung.
Ik zou binnen 2 weken horen of de gegevens correct waren.
Echter heb ik tot op heden nog niks gehoord.
nu heb ik net met Samsung gebeld en zeggen ze dat ik voor de verkeerde promotie heb geregistreerd, deze site zou niet voor aankopen in een winkel zijn maar alleen voor aankopen via Samsung zelf. Terwijl ik via de link op de website van BCC de registratie heb gedaan.
Ze zou de (wel kloppende) gegevens intern gaan omzetten maar hier zou geen vtwonen lijst bij horen... beetje vreemd allemaal want op de doos en bij BCC was dit wel aangegeven.
Nu zouden we weer 3 weken op antwoord moeten wachten.
Ik vind dit een beetje vreemd.
Iemand ervaring mee/oplossing hiervoor?
Vriendelijke groetjes,
Jolanda
op 04-01-2021 03:50 PM
Hi @Jolandaaa, welkom op de Community!
Tof dat je The Frame hebt hangen, hoe bevalt 'ie? Is het nu trouwens wel gelukt om voor de juiste promotie te registreren? Dat is mij nog niet helemaal duidelijk maar stuur me als dat zo is even jouw registratienummer door, dan kan ik met je meekijken.
Groet,
Joey
op 04-01-2021 03:56 PM
Hi Joey,
de tv bevalt goed. Heb hem wel 2 x moeten resetten voordat alles goed werkte maar nu is het top.
Ik heb niks meer van Samsung vernomen.
De registratie heb ik via de link op de site van bcc gedaan en ondertussen had ik het nog een keer gedaan. Ik zal je de registratienummers doorsturen.
alvast bedankt.
groetjes Jolanda
op 04-01-2021 04:00 PM
Is dat toevallig deze link geweest? Goed om te zien dat het is gelukt met de installatie! Dankjewel, ik zie ze verschijnen 👍
op 04-01-2021 04:04 PM
https://www.samsung.com/nl/promo/promo/?id=PEU4T829PANVS Deze link was het
op 05-01-2021 10:45 AM