op 06-01-2022 04:54 PM
Beste community,
Sinds korte tijd heb ik over mijn ganse scherm vlekken. Ik heb vervolgens zoals op dit forum aangegeven de zelftest gedaan.
Wie moet ik contacteren voor dit probleem of kan mij iemand zeggen hoe ik probleem zelf oplos? De tv is aangekocht in 06/2018 via media markt. Voor een TV van deze prijs, vind ik het niet kunnen dat deze al dergelijke problemen verkrijgt.
op 06-01-2022 05:05 PM
Goedenavond @Flamoush ,
Dat ziet er niet gezond uit! Hier is sprake van een defect aan het beeldscherm en moet gerepareerd worden.
De aankoopdatum is bepalend voor de fabrieksgarantie. Deze zal voorbij zijn.
Als de fabrieksgarantie voorbij is, betekent dit niet dat je geen rechten meer hebt.
Er is ook nog wettelijke garantie. De leverancier is verplicht jou een deugdelijk product te leveren.
3
jaar is niet de normale levensduur van een tv. Dit is dus geen deugdelijk product.
De leverancier is in deze verantwoordelijk. Je hebt een koopovereenkomst met de leverancier. Niet met Samsung.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bescherming-van-consumenten/vraag-en-antwoord/wat-kan-ik-do...
https://conformiteit.nl/
Je moet dus contact opnemen met de leverancier. Liefst via de mail. Niet telefonisch. Zwart op wit.
MediaMarkt kan erg moeilijk doen in dit soort situaties en komen meestal aan met de economische levensduur:
https://www.mediamarkt.nl/static/service/docs/indicatie-economische-levensduur-mm.pdf
Het is wel zo dat er in België andere regels gelden betreffende de wettelijke garantie:
https://www.eccbelgie.be/themas/garantie/wettelijke-garantie
Houd ons even op de hoogte van de voortgang..
op 06-01-2022 05:29 PM
Dick,
Bedankt voor je snelle antwoord. Ik heb de economische levensduur eens bekeken en deze tv zou toch zeker 5 jaar moeten meegaan volgens dit document en niet de 3,5 jaar die hij nu is.
Ik heb ondertussen ook contact opgenomen met media markt (via mail) en ik ben nu in afwachting van hun antwoord.
Ik hou je op de hoogte.
Grtz,
Flamoush