Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyblakłe kolory Tab s9 ultra

(Temat utworzony: 15-01-2024 03:10 PM)
305 Wyświetlenia
szakal87
First Poster
Opcje

Witam wszystkich, korzystam z ekranów Amoled Samsunga od dawna, obecnie wymieniłem Tab s8 + na Tab s9 ultra. I tutaj pojawia sie problem, kolory w tym tablecie nie są tak nasycone jak być powinny(inaczej: do czego przyzwyczaił mnie Samsung). Myślałem że to może problem z moim tabletem, ale reset fabryczny i tryb "awaryjny"niczego nie zmieniają-próbowałem również wszystkich ustawień związanych z wyświetlaczem- i nic.

Organoleptycznie w porównaniu do innych urządzeń w domu z amoledem tablet wygląda lekko mówiąc "średnio" na pewno nie tak jak było to w sprzedanym niedawno tab s8 plus, gdzie kolory były nasycone bardziej. Przejrzałem internet  i problem się przewija na forach zarówno z serią tab s9 jak i fold 5 i s23 ultra- Podobno winny jest One ui 6  i/lub nowa kalibracja Samsunga która kolory bardziej wypłaszacza. Dla porównania telefon na amoledzie z 2019 roku który posiadam w trybie kolorów normal ma podobne barwy jak tablet w trybie vivid- gdy w telefonie zmienię na vivid to już nie ma czego zbierać po tablecie( a mówimy o starym już  ekranie sprzed 4 lat w oneplus 7 pro-tak porównywałem też telefon do taba s8 + i tam było ok nie było różnic). Zdecydowanie coś jest nie tak . Nie sadze ze to problem u mnie, przejrzałem wiele recenzji na YT i w bezpośrednim porównaniu nawet na filmach widać różnicę ,efekty poniżej. NA żywo różnica jest bardziej widoczna niestety, po prawej jest tab s9- i wg mnie wyglada gorzej.3.jpg4.jpg Macie jakąś wiedzę na ten temat co Samsung nabroił? Bo jesli to celowe działanie to nie bede nic reklamowac bo bez sensu, i poczekam na jakas aktualizacje. Nie wiem co z tym robić bo trochę niesmak mam, tablet kupiłem właśnie dla wspaniałego ekranu a jest średniawo, nie mówiąc już o trybie HDR-tam w ogóle komedia, kolory są wręcz wyblakłe. a mam 4 urządzenia w domu z ekranem amoled wiec mam z czym porównywać.

0 Like
3 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szakal87, Ice Universe kiedyś pisał o tym na portalu X. Według niego Samsung od Fold 5 zmienił saturację kolorów w trybie żywym. Nie wygląda to błąd, a raczej celową zmianę.

https://twitter.com/UniverseIce/status/1689242084073684993


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szakal87  Cześć

Możesz jeszcze spróbować pobawić się ustawieniami wyświetlacza "Tryby ekranu"


0 Like
szakal87
First Poster
Opcje

I co konkretnie mam zmienić? Tryb natural wygląda paskudnie. A vivid średnio-zmiana balansu bieli nic tu nie zmienia. W żadnym innym urządzeniu Samsunga nie trzeba było się bawić. Włączasz tryb Vivid po wyjęciu z pudla i masz ekstra kolory. A tutaj mam kupę, wiem że porównywanie z telefonem na amoledzie to średni pomysł ale mam starego oneplus 7 pro i jak włączam tryb żywy to do dziś jest WOW . to od razu widać, te przekłamanie kolorów jest jednak fajne :winking-face:. Doszło do takiej sytuacji że w obecnym oneplus 10t zmieniłem tryb na normal i dałem cieplejsze kolory(dopiero takie ustawienie powoduje że tab s9 ultra dorównuje jakością)- bo jak biorę tablet do ręki to mi się przykro robi że wydałem 6 tysi na coś z czego nie do końca jestem zadowolony pod względem wyświetlacza. Coś jest grubo nie tak- jesli na forach są różnorakie głupie pomysły na rozwiązanie problemu jak przełącz tryb na vivid- no ludzie cyrk. 

0 Like