Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Debrecen - Programajánló - 4.rész

(Témakör létrehozásának dátuma: 18-09-2020 08:06 AM)
255 Megtekintések
MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Az előző részben bemutattam nektek Zsuzsit, a vonatot és végig vittelek benneteket egy könnyű túrán. 🤗

 

Most viszont állatkodjunk egyet! 😁

Nagyerdei kultúrparkba kalauzollak benneteket. 😊

 

xdebreceni_zoo_bejarat.jpg.pagespeed.ic.j6nRHxzWjV.jpg

 

Az időjárás most nem volt annyira kegyes hozzánk, mint eddig, kicsit szelesre vette a formát, viszont így is volt 27-28 fok, így hát semmi okom nincs panaszra. 

Pont jó volt egy állatkerti sétához. 🤗

 

Amint beléptünk, egy gyerek vasút fogadott minket, ami egy viszonylag nagy kört tesz meg az állatkerten belül. 

 

Viszont, nem ez az egyetlen kisvasút ami helyet kap a komplexumon belül, van legalább három.

 

Így, aki nem akar olyan sokat sétálni, akár ezt a lehetőséget is választhatja, habár hozzá tenném, hogy a sétával sokkal több állatot láthatunk. 😇

 

Maga az állatkert vidámparkként is üzemel, így aki gyerkőccel látogatna oda, akkor szinte biztosan borítékolható, hogy egy darabig bizony nem az állatkák lesznek főszerepben. 😁

 

Na, de! Lássuk az állatokat! 🤗

Elsőnek "felszereltük" magunkat ZOO csemegével, aminek persze azonnal akadt rajongója, egy láma személyében. 😅

 

20200918_064619.jpg

 

Miután kapott pár szemet, és elköszöntünk tőle, betértünk a Mediterrán házba, ahol különféle halak, bogarak, rovarok és hüllők kaptak helyet. 🤗

 

20200918_064803.jpg

 

Miután végére értünk, és tovább bandukoltunk, találkoztunk három kedves csacsival. 😇

 

20200918_064945.jpg

 

Ezután megtapasztalhattuk mosómedvéék különleges alvási szokásait. 😅

 

20200918_065032.jpg

Ezután ellátogattunk a Madár házba, ahol egy papagáj pár szerelmes csivitelését kaphattam lencsevégre. 🤗

 

20200918_065125.jpg

 

Persze, nem maradhat ki az "állat simogató" sem, ahol birkák és kecskék vígan élnek együtt. 😊

Gondolom nem kell mondanom, hogy a ZOO csemege itt fogyott el. 😁

 

20200918_065216.jpg

 

Ezután végig kültéri rész jön, ahol megnéztük többek között a pávákat, Sarki rókákat, különféle majmokat.... sőt... én egy igen különleges barátra is szert tettem.... 🤩

 

20200918_065705.jpg

 

Igen, jól látjátok! Egy pingvin. 😇

Ahogy meglátott, azonnal mellém szegődött, és nem igazán akart tőlem elválni, így elneveztem őt Oszi-nak. 😁

 

Miután szomorú búcsút vettünk egymástól, utunkat tovább folytattuk, és elérkeztünk a tigrisekhez. 🤗

 

20200918_065446.jpg

 

Megelpő módon igen aktívak voltak, pedig volt már etetés. Nem baj, én csak gyönyörködtem bennük. 😊

 

Tovább menvén elérkeztünk az úgy nevezett Nyuszi Falvához, aminek jelenleg három lógófülü bolyhos-tappancsos cuki szőrgombóc a lakója. 🥰

 

20200918_065829.jpg

 

Egy kis séta után, betértünk egy kis kertbe, ahol kissebb vízi madarak kaptak otthont. 

A kert különlegessége, hogy nem vagy elválasztva a madaraktól kerítéssel, végig ott vannak melletted. 😇

 

20200918_065858.jpg

20200917_164716.jpg

20200918_065939.jpg

20200918_070013.jpg

 

Sajnos nem állt módomban minden állatot lefotózni, viszont a bejegyzésem elejére becsempésztem az állatkert hivatalos linkjét, ahol minden egyéb infóra rátudtok keresni. 🤗

 

Itt viszont még nem végeztem... 😁

Természetesen egy újabb éttermet teszteltünk le, és bátran mondhatom, hogy ismételten jól választottunk. 😋

 

20200917_194147.jpg

20200917_195528.jpg

20200917_195534.jpg

 

Az ételek itt is isteni finomak és nem mérik az adagokat szűkmarkúan sem, ugyanakkor ez az étterem nem feltétlenül a közepesen drága kategóriába esik. 

 

Egy viszont biztos, minden centet megér!🙏

 

20200917_202123.jpg

Sorozatom még nem ért véget, folytatás hamarosan következik. 🤗

 

 

Addig is, legyen szép napotok!

 

 

Üdv,

Móni

5 Válaszok
AkosSz
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok,
Az időjárás ellenére elég jó kis napnak tűnt képek alapján ! 😊
Az utolsó étterem igazán inycsiklandó ! 
Várjuk a folytatást :face-with-tears-of-joy: 

DavidS01
Samsung Expert
Beállítások

Szia Mónika!

 

Köszönjük, hogy szinte személyesen is jelen lehettünk veletek ezen a kis túrán.

Nagyon összeszedett kis élménybeszámolót kaptunk, remélem még sok ilyen lesz...

MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Szia! 

 

Nagyon jó időnk volt, csak aznap kissé szelesre fordult az időjárás, bár mint ahogyan ez a képeken is látszik, nem szegte kedvünket egyáltalán. 😊

 

Az étterem pedig fantasztikus volt! 🤩

 

Szép estét!

 

Üdv,

Móni

MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

 

Örülök, hogy sikerült úgy vissza adnom, hogy Ti is úgy érezzétek, mintha ott lennétek velünk. Ez volt a célom. 🤗

 

Remélem az idén még lesz alkalmam hasonló bejegyzéssel előrukkolni. 🤗

 

Szép estét!

 

Üdv,

Móni

0 tetszik
VivienJ
Samsung Expert
Beállítások

Szia Móni!

Köszi ezt a bemutatást nagyon szuper! Az állatkert nagyon jó lehetett imádom az állatokat.😊

0 tetszik