Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mruganie obrazu - LS24F350FHUXEN

(Temat utworzony: 23-02-2017 01:43 PM)
3693 Wyświetlenia
Areq90
Journeyman
Opcje

Cześć

Podczas rozgrywki występuje u mnie okropne mruganie obrazu jest to ledwo mignięcie ale występuje momentami tak często po sobie, pojawiają się bóle oczu, głowy po dłuższym użytkowaniu.


Monitor Samsung S24F350FHUX 
Grafika EVGA GeForce ® GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+ 
Zasilacz SeaSonic S12II-520W
Proc: AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz
Ram: 8GB ddr3 goodram
Mobo: MSI 770-c45

 

 

1. Testowałem na różnych grach i mruganie wstępuje w Wiedźminie 3 , WoW, Overwatch, Fallout 4 , nowej wersji Skyrim, Spellforce 2 [b]niezależnie od ustawień, czy wysokie czy niskie zawsze to samo się dzieje[/b]
2.Kupiłem nowy dosyć drogi kabel HDMI - bez zmian
3. Mruganie występuje w grach, w internecie w ogóle, a w filmach bardzo rzadko ale też rzadko coś na nim golądam.
4. Komputer podłączyłem pod TV Samsung UE50H6400 i wszystko wygląda ok, żadnych błysków.

5. Gdy owe mruganie nagrywam frapsem i odtwarzam owe nagranie w dowolnym odtwarzaczu to w ogóle go nie widać na nagraniu, dlatego zmuszony byłem nagrać wszystko telefonem.

6. Kombinowałem ze wszystkimi opcjami monitora, zmiane szybkośći, gammy, kolorów, profilów i nadal to samo.

 

Przykłady:
[b]Filmy nagrywane telefonem stąd jakość jest jaka jest...[/b]

 

W World of warcraft problem ten jest najbardziej zauważalny.

 

Filmy:
1. https://www.youtube.com/watch?v=jKIatGW9fj4 - tutaj proszę zwrócić uwagę na ciemną górę, na niej najlepiej widać owe mrugania, razem z nią mruga cały obraz ale przez nagrywanie telefonem słabo to widać
2. https://www.youtube.com/watch?v=4mFiLx6SO-k - najlepiej oglądać od 0:15 i zwróćcie uwagę również na ciemniejsze górki po lewej stronie aczkolwiek na całym tle widać lekkie mrugnięcia


[b]Skyrim[/b]:
https://www.youtube.com/watch?v=UZWn9QtJtiQ - zacznijcie oglądać od 0:20


Teraz pytanie co robić?

Ile trwa naprawa gwarancyjna(brak monitora będzie dosć uciążliwy) i czy koniecznie tę naprawę muszę załatwiać przez sklep, w którym sprzęt był kupiony czyli x-kom? Chciałbym tego uniknąć bo to strasznie nieodpowiedzialny sprzedawca i już mam dość problemów z nimi... Czy mogę bezpośrednio dogadać się z Samsungiem?

 

Osobiście chciałbym skorzystać z rekojmi i wymienić monitor na droższy z dopłatą z mojej strony.

Czy w tym przypadku mógłbym w przypadku dogadywania się bezpośrednio z Samsungiem poprosić o jakiś rodzaj ekspertyzy zobowiązującej sprzedawce do wymiany towaru w związku ze złożeniem rękojmi?

0 Like
9 Odpowiedzi
Mietq
Explorer
Opcje
Siema. To co udostepniles jest dosyc dziwne, ale wg mnie nie jest to wina monitora. Proponuje abyc sprawdzil monitor z innym pc.

Jesli chodzi o gwarancje to kiedys oddawalem mon samsunga i z tego co wiem to co nizej napisales nie bedzie mozliwe, a rekojmia to do do sprzedawcy. Podr.
Areq90
Journeyman
Opcje

Nowy pc będę zamawiał za 2-3 tygodnie, jednakże karta graficzna pozostaje ta sama, jedne co to złoże zestaw bez karty i odpalę z zintegrowaną grafiką i zobaczymy co wyjdzie.

 

Chociaż z drugiej strony skoro na TV nie mruga, a na monitorze tak to wskazywałoby na monitor.

 

 

W ogóle to mruganie dla mnie wygląda tak jakby 2 różne hmm "programy" chciały generować obraz i jeden podaje jasne tło natomiast drugi je przyciemnia po czym ten pierwszy znów wymusza rozjaśnianie.

Na nowym kompie będę miał nowy czysty system, może tutaj tkwi problem.

0 Like
MarcinG
Pioneer
Opcje

Hej @Areq90,

 

Sprawdzenie monitora z inną konfiguracją  to dobry krok. Dodatkowo możesz sprawdzić ustawienia w grze i sterownikach karty graficznej, a dokładniej chodzi mi o synchronizację pionową (włącz, wyłącz i zobacz jakie będa tego efekty).


Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like:)
Areq90
Journeyman
Opcje
Niestety wyłączanie Synchronizacji pionowej nic nie daje.

Pozostaje zaczekać aż będę miał nowy sprzęt czyli za ok. 3 tygodnie i wtedy się odezwę i dam znać co i jak.
Do zobaczenia :smiling-face:
0 Like
AreQ901
Student
Opcje

Cześć 

Tu Areq90. Nie wiem  czemu ale po zalogowaniu sie na forum kazalo mi zmienic moj nick... Dziwne. 

 

Wlasnie dojechal moj nowy sprzęt, po złożeniu, zainstalowaniu swiezego systemu, aktualizacji sterowników i w końcu ściągnięciu czystej wersji gier, przeprowadzilem testy. 

 

Na zintegrowanej karcie mruganie również wystepuje, to ewidentnie monitor jest walniety i teraz pytanie co zrobic? 

 

Mruganie wystepuje tylko w grach, a nie wiem czy serwis bedzie specjalnie wlaczal gry aby sprawdzic gdzie i co mruga. Boje sie, ze puszcza jakies standardowe testy, zobacza ze jest ok i oleja temat. 

 

Czy wg. Was moglbym do paczki dolaczyc  plyte z nagraniem owych mrugan i opisiem błędu? Czy serwisant nie ma obowiazku w ogole sprawdzac materialow nadeslanych wraz z uszkodzonym sprzetem? 

 

Najbardziej boje sie, ze bedzie taka spychologia, sprawdza monitor w testach, wyjdzie ok i zwala wine na moj sprzęt podczas gdy jest on w 100% sprawny i mam juz pewnosc, że to wina monitora. 

Co w takim przypadku powinienem zrobic? Rekojmie sklep pewnie tez odrzuci gdy uznaja, ze usterka nie wystepuje. 

 

 

Ps. Przepraszam zs brak polskich znakow momentami ale pisze z telefonu i slownik czasem sam zmienia. 

0 Like
grodziak93
Pathfinder
Opcje
siemano, moim zdaniem powinienes dolaczyc wszystko co moze byc istotne dla rozpatrzenia Twojego przypadku, ale czy maja obowiazek sprawdzac materialy - moim zdaniem tak ale musialby ktos z samsung potwierdzic

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
0 Like
Kokoala
Explorer
Opcje

siema,

A sprawdzałeś może jakie odświeżanie masz ustawione bezpośrdenio w ustawieniach monitora?

Możliwe, że jest to 50 Hz i wtedy będą widoczne takie smużenia.

Spróbój wyłączyć również funkcję AMD Free-sync, która współpracuje tylko z kartami AMD.

Pewnie jest włączona domyslnie a Ty masz kartę Nvidi.

 

Daj znać czy coś sie poprawiło.

 

 

AreQ901
Student
Opcje

Zapomniałem dać znać, że znalazlem winowajce. 

 

Freesync byl wylaczony, dopiero jak go wlaczylem to mruganie zniknęło ale za to obraz jest strasznie blady, jakbym gral na swojej 6 letniej TN... W takim wypadku monitor sprzedaje, na nic mi się nie przyda ladny mrugajacy obraz, tym razem kupuje 144Hz dla plynniejszej rozgrywki. 

 

Dzieki za pomoc. 

0 Like
Kokoala
Explorer
Opcje
A spróbuj zmienić tryb na game I wyłączyc energy saver oraz eye sever.
Obraz powinien się poprawić.