Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

monitor s34j55x - nie działa dzwięk po hdmi

(Temat utworzony: 17-08-2020 12:53 PM)
6283 Wyświetlenia
pafnucyl
Student
Opcje

Kupiłem monitor jak w temacie czyli s34j55x, podłączyłem go pod laptopa dołączanym do monitora kablem HDMI.

Chciałem puścić dźwięk na monitor (mam win 10 pro) i z opcji wyboru urządzenia odtwarzającego dźwięk wybieram właśnie monitor po hdmi (system mi to rozpoznaje bez problemu) - ale niestety dźwięku nie ma. Ustawienia głośności są w okolicach 51/100 ale patrzyłem i 100/100.

Puszczałem testowanie dźwięku z Windowsa na monitor i niby widać że dźwięk jest (porusza się pasek dźwięku podczas testu) ale w głośnikach nic nie słychać.

 

Laptop to HP ProBook 450 G3

 

Miał ktoś podobny problem ?

0 Like
19 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@pafnucyl  Czy zaglądałeś do instrukcji monitora ? Chyba wiesz, że ten monitor nie ma wbudowanych głośników.

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201906/20190620123417078/BN46-00900A-Eng_for_india.pdf

Przechwytywanie.PNG

pafnucyl
Student
Opcje

Zaglądałem, ale to raczej chodziło o to że kupując monitor w opisie miał napisane że posiada głośniki. I jakoś tego nie zweryfikowałem tylko uczepiłem się że ma i że nie działają.

Ale właśnie mnie olśniłeś i doczytałem na stronie samsunga że nie ma ich a tylko wyjście audio.

 

Temat można zamknąć.

Dzięki !

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@pafnucyl, Zdarza się, że sklepy podają złą specyfikację urządzeń. Dlatego warto sprawdzać parametry w kilku sklepach lub pytać bezpośrednio producenta w sprawie funkcji i specyfikacji.


Kuba Jot
Apprentice
Opcje

Witam,

Nie działa dźwięk w głośnikach w nowo zakupionym monitorze Odyssey G5 (34") - LC34G55TWWPXEN.

Testowałem go na PC oraz dwóch laptopach, na dwóch kablach - DP dołączonym do zestawu, oraz HDMI 1.4.

W systemie wszystko wykrywa prawidłowo, pokazuje że dźwięk jest transmitowany ale nic nie słychać.

Oczywiście na monitorze jest ustawiona głośność na 100, nic nie jest wyciszone. Sterowniki odinstalowywałem również (NVIDIA High Definition Audio, ale na jednym z laptopów były inne). 

Jaka moze być przyczyna - nie chce mi się wierzyć że to wada nowego sprzętu - wszystko inne działa bez problemów.  Siedze nad tym juz 3 godziny. 

Windows Troubleshooting pokazuje ze znalazł problem z Rodzajowym sterownikiem audio na PC - no ale to nie tłumaczy dlaczego nie działa na pozostałych sprzętach. Help Please! 

0 Like
Kuba Jot
Apprentice
Opcje

scr.JPGscr2.JPG

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kuba Jot  Witam

Ten monitor nie posiada głośników


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Kuba Jot  Ten monitor ma tylko gniazdo słuchawkowe a nie głośniki. Wystarczy zerknąć do specyfikacji na stronie.

https://www.samsung.com/pl/monitors/gaming/odyssey-g5-34-inch-165hz-curved-ultra-wqhd-lc34g55twwpxen...

Kuba Jot
Apprentice
Opcje

Przepraszam za zamieszanie. Faktycznie macie racje. Na stronie gdzie kupowałem monitor była informacja ze posiada głośniki - mój błąd ;/  

0 Like
GregoRRRo
First Poster
Opcje
Cześć. Pomoże ktoś z dźwiękiem w Odyssey G7? Podpięty pod płytę MSI kablem DP. Brak dźwięku, na poprzednim monitorze po HDMI nie było problemów z dźwiękiem. 
0 Like