Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

LC24RG50FQUXEN Żółta poświata przy prawej krawędzi, wysoka temperatura oraz efekt ghostingu podświetlenia.

(Temat utworzony: 13-12-2019 11:42 PM)
398 Wyświetlenia
Mearzbow
First Poster
Opcje

Witam

W ubiegłym miesiącu wymieniłem swój główny monitor na właśnie tytułowego LC24RG50FQUXEN.
Pierwsze kilka dni przebiegły pomyślnie i monitor sprawował się jak należy, jednak od około tygodnia da się zauważyć po około godzinie włączenia urządzenia zwiększoną temperaturę w okolicy prawego dolnego rogu oraz wzdłuż prawej krawędzi, jak się domyślam tam znajduje się sekcja zasilania oraz złącza do podświetlenia matrycy stąd temperatura która nie występuje po drugiej stronie oraz powoduje zażółknięcie się matrycy. 
Oraz drugim problemem jaki zauważyłem jest efekt ghostingu przy włączonym FreeSync w opcji Najlepszy silnik ( do 144hz ) 
W ustawieniu FreeSync na standardowe efektu nie widać lub występuje niezauważalnie gołym okiem.
W ustawieniu wyłączonego FreeSync problem nie występuje aczkolwiek jest widoczny tearing.
Pytanie następujące, czy da się jakoś naprawić ustawieniami powyższe dolegliwości czy udać się z monitorem na gwarancję?

Spis podzespołów komputera:
CPU- Ryzen 5 3600 Stock
GPU- AMD RX 480 4GB

Reszta raczej nie ma wpływu.

0 Like
3 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Mearzbow  Chyba będzie, jak odwiedzisz, serwis https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ Raczej my Ci nie pomożemy więcej.

0 Like
Mearzbow
First Poster
Opcje
@vdsl2 Mówisz że to wada fabryczna? Inne modele też podobno się grzeją z tego co poszperałem po internecie.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Mearzbow  Jeśli chodzi, co do oceny wad są do tego serwis, a nie my tu na forum.

0 Like