Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbary i przystawka Android TV

(Temat utworzony: 04-11-2020 08:38 PM)
572 Wyświetlenia
OlT
First Poster
Opcje

Witam.

Jedzie do mnie nowo nabyty HW-Q950T, zanim zacznę zabawę, mam pytanie.

Jakie macie doświadczenia z podłączeniem do soundbar-ów przystawek Android TV.

Mam Android TV/Chromecast Xiaomi MI-S , które jest moim centrum domowej rozrywki, telewizor Samsunga ale bardzo stary model bez "wodotrysków" typu Smart TV. 

Mam w planach podłączyć ATV do soundbara za pomocą HDMI i kabla optycznego, a wyjście z belki do telewizora. Czy przerabiał ktoś taką konfigurację? Jakieś uwagi, sugestie? Zadział to to w ogóle, czy muszę szykować się na kolejny wydatek (zmianę TV) ?

Pozdrawiam. 

0 Like
11 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@OlT  Trochę będzie ciężko kogoś znałeś z takim zestawem, jaki ty masz.

0 Like
OlT
First Poster
Opcje

No to będę przecierał szlaki :smiling-face:

Dam znać, czy się udało.

0 Like
OlT
First Poster
Opcje

Jeśli chodzi o działanie zestawu z pierwszego postu, to konfiguracja przebiegła bez problemu, Mi Box "dogadał się" ze sprzętem szybko i bezproblemowo. Niestety samo urządzenie HW-Q950T to jakaś porażka. Mój 10 letni AV155 z Harmana z jeszcze starszym zestawem kolumn z Tonsila brzmi o niebo lepiej. Za prawie 1000$ spodziewałem się, że usłyszę lepszy dźwięk, jest jednak inaczej... Najgorszy jest bas, mimo ustawienia +6 czyli max-a nadal jest płytki i słaby. Słuchanie muzyki nawet na Tidalu w Dolby Atmos nie powala. W filmach jest nieco lepiej, ale póki 99% ofert filmowej jest dostępne tylko w 5.1 pozostanę przy moim Harmanie. Jedyne plusy, to mniej kabelków i całkiem ładny design, aczkolwiek materiał po kilku dniach używania zebrał już sporo kurzu. Nie wiem jak musi wyglądać po dłuższym czasie, ale już się nie przekonam, bo pakuję go i zwracam. Gdyby kosztował połowę tego, co kosztuje może bym się zastanowił, ale nie. Jestem fanem marki, mam wiele sprzętów Samsunga z których jestem mega zadowolony, ale tym razem niestety nie...

0 Like
RobaloAmigo
Explorer
Opcje

Dziwne jest to, co piszesz - mam ten sprzęt i basu w niemałym pokoju nie brakuje. Nie jest jakiś potężny i niesamowicie głęboki, ale na pewno nie jest tak, że go brakuje, a dla mnie bas to podstawa dla reszty pasma. Zrobiłeś w ogóle upgrade softu do najnowszej wersji jak go jeszcze miałeś? Dużo to naprawiło, między innymi dźwiękowe sprawy, które były zwalone od początku. Może po prostu uszkodzona sztuka, a może zupełnie inne oczekiwania.

0 Like
OlT
First Poster
Opcje

No już się nie dowiem.

Aktualizację oczywiście zrobiłem. Wiadomo, że dużo zależy od warunków odsłuchowych i indywidualnych preferencji.

Te kilka dni siedzieliśmy z żoną, próbując słuchać dźwięków z różnych źródeł i jednogłośnie stwierdziliśmy, że "to nie tego oczekiwaliśmy", że przeskok technologiczny jest zupełnie nieadekwatny do ceny.

Pop przemyśleniu za i przeciw zdecydowaliśmy się zainwestować w nowe kolumny kina domowego od renomowanego producenta z Danii i dalej ogarniać słuchanie na starym H/K AVR155.

0 Like
arpiotom
Apprentice
Opcje
Witam.
Do soundbara Q60R podłączony jest TV Samsung Q70R portem HDMI ARC. Do drugiego portu HDMI w soundbarze podłączyłem Chromcasta. Jednak nie mogę ustawić, by z Chromcasta odtwarzać dźwięk przy wyłączonym telewizorze. Czy da się ustawić jakoś, by bez włączonego telewizora słuchać na tym soundbarze muzyki z Chromecasta? 
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@arpiotom, Zmień źródło na soundbarze na HDMI za pomocą pilota.


arpiotom
Apprentice
Opcje
Tak właśnie robiłem. Niestety efekt jak napisałem.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@arpiotom, A przy włączonym telewizorze jest ok, jak zmienisz źródło na Chromecast ?


0 Like