Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar HW-S61A - Chromecast

(Temat utworzony: 24-01-2022 11:22 AM)
1006 Wyświetlenia
miecio92
Student
Opcje

Cześć,

Kupiłem Soundbar HW-S61A w MediaExpert (https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-samsung-hw-s61a-en) w którym wyraźnie jest napisane że obsługuje Chromecasta, sam zrobiłem mały research i o ile na polskiej stronie napisane jest że go nie wspiera (https://www.samsung.com/pl/audio-devices/soundbar/5-ch-soundbar-light-gray-hw-s61a-en/) to na stronie innego kraju jest informacja że po aktualizacji została dodana ta opcja: https://www.samsung.com/au/audio-devices/soundbar/s61a-light-gray-hw-s61a-xy/ więc pomyślałem że polska strona nie została po prostu zaktualizowana.

Dzisiaj sounbar przyszedł i niestety okazało się, że Chromecasta brak (grajbelka zaktualizowana do najnowszej wersji 1010.1).

Czy jest możliwość "odblokowania" go jakoś bądź jest szansa że na nasz rynek ta opcja się w końcu pojawi, skoro to tylko kwestia jakiegoś ifa w oprogramowaniu? Ewentualnie czy jest możliwość "oszukania" softu że jest to model na inny rynek gdzie Chromecast jest dostępny?

Inna sprawa jest ze sklepem gdzie niestety piszą nieprawdę i zaraz zamierzam im to zgłosić.

0 Like
16 Odpowiedzi
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

@miecio92  Teoretycznie są to te same urządzenia, ale modelowo już nie:

YOX_0-1643021432132.pngYOX_1-1643021476239.png

W związku z tym podejrzewam, że nie ma możliwości "oszukania" softu. 

Odnośnie przyszłego wprowadzenia chomecast'a na urządzenia, to najlepiej zapytać bezpośrednio firmę Samsung.  Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Samsung Members -> zakładka pomoc -> pytanie. 

miecio92
Student
Opcje

A nie udziela się tutaj nikt kto może mieć taką wiedzę? Zapytanie wysłałem, ale boję się typowej odpowiedzi "na tą chwilę nie mamy takiej informacji" a mi zależy na tym żeby się właśnie dowiedzieć bo nie wiem czy soundbar odsyłać czy sobie zostawić i poczekać.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@miecio92  Nikt z nas nie mam takich informacji możliwe, że kiedyś pojawi się taka możliwość, ale kiedy nie wiadomo. Poza tym na stronie Media Expert jest błąd. Na przykład w telewizorach,  że jest Asystent Google który nie działa w naszym kraju do dziś.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/asystent-google-trafi-do-telewizor%C3%B3w-samsung/td-...

YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

@miecio92 Prawdopodobnie musiałbyś wysłać zapytanie bezpośrednio do Korei. Jeżeli funkcja Chromecast jest dla Ciebie aż tak ważna, to na Twoim miejscu zwróciłbym urządzenie do sklepu. Następnie monitorowałbym sytuacje, czy stosowne uaktualnienie pozwoli na korzystanie z wcześniej wspomnianej funkcjonalności.  Jeżeli ono wyjdzie i będzie wspierany Chromecast, to ponownie dokonał zakupu. 

waltur
Apprentice
Opcje

Ja właśnie zwróciłem do sklepu Q800B, bo też zostałem nabrany przez nieprawdziwą informację sklepu o chromecast. Od wsparcia Samsunga nie można się niczego sensownego dowiedzieć, prawdopodobnie centrala traktuje Polskę jako kraj zacofany. Nie można nawet dowiedzieć się czy problem można obejść przez np. dokupienie jakiegoś dongla zewnętrznego. Mnie się "udało" uruchomić Alexę i na niej odpalić TuneIn, który znalazł kilka polskich stacji radiowych. Radość  trwała krótko, bo Alexa w soundbarze nagle znikła, i uruchamiała się ze smartfona, jednak najczęściej soundbar nie był widoczny (czasem był). Dałem sobie spokój, bo szkoda życia na nierówną walkę z soundbarem Samsunga, lepiej kupić sprzęt pełnowartościowy. Szkoda, bo jako proste wsparcie telewizora był całkiem dobry.

0 Like
Rick131
Student
Opcje

Witam, dlaczego SAMSUNG nie dał/nie chce dać obsługi asystenta Google w tym najważniejszej funkcji - obsługa Chromecast (Q990B/EN).  Samsung udostępnił tylko Alexę (marginalny udział tego asystenta w Polsce z powodu braku obsługi języka polskiego) i Airplay 2 (niestety z poziomu systemu Windows nie można użyć  - brak dzwieku, Airplay 2 działa tylko z urządzeń Apple. Airplay 1 nie jest wspierany przez ten soundbar. I pytanie dlaczego Samsung Polska nie ma na  wpływu? Polak otrzymuje produkt mocno wybrakowany, ppozbawiony funkcji, które są dostępne choćby w Szwecji, Niderlandach i innych krajach europejskich, nawet w odległej Australii mają pełną funkcjonalność - tam mają zarówno Alexę i asystenta Google, jak i Airplay 2 z Chromecast. Czy to jest ograniczenie sprzętowe czy tylko softwarowe? Czy Samsung Polska zamierza cos z tym zrobić? Irytujące jest blokowanie sobie wejścia optycznego (Chromecast Audio). Samsung wymusza w Polsce kupna sprzętu Apple (dziwna polityka, biorąc pod uwagę ze jest producentem sprzętu mobilnego na Androidzie).  Zakup nowe Galaxy i tak uniemożliwia wygodne strumieniowanie muzyki choćby z usług Tidal, Youtube. Dla przeciętnego Amerykanina nie ma to większego znaczenia ale tam króluje Apple.

Zróbcie coś z tym.

Rick131
Student
Opcje
Dodatkowa informacja to fakt że soundbar jest widoczny w google home jako glosnik ale niestety nie można puścić na nim dźwięku. Działa komenda głosowa poprzez asystenta google - włącz i wyłącz i tylko w zasadzie tyle. Czyli wychodzi na to że Polska, UK i USA mają zablokowane funkcję sofwarowo. To nie jest limit sorzętowy.
waltur
Apprentice
Opcje

Pokręcona jest polityka Samsunga. Akustycznie zrobili duży postęp ale software nie do przyjęcia. Po co blokują Chromecasta w Polsce - tego się nie dowiemy od nikogo, jakaś dziwna polityka. Dlatego zwróciłem do sklepu Q800B i zasiliłem konkurencję. Cieszę się Chromecastem kilka godzin dziennie, bo umożliwia mi słuchanie stacji radiowych ze zbioru setek tysięcy - za darmo muzyka z całego świata, wszystkich gatunków i wszystkich czasów.

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

@Rick131 Oprogramowanie Samsunga poczyniło postęp i z moich obserwacji obsługuje co raz więcej przydatnych funkcji. Chromecast oraz Asystent Google są usługami zewnętrznej firmy, które dostosowywane są pod konkretne rynki. 

Nie udało mi się znaleźć żadnych konkretnych informacji w sieci na temat daty wdrożenia Chromecast i asystenta Google.