Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar HW-Q90R charczy lub bark dźwięku!

(Temat utworzony: 24-10-2020 11:25 PM)
1246 Wyświetlenia
wojtuq
Journeyman
Opcje

Witam mam nie cały rok Soundbar HW-Q90R od jakiegoś ale nie  zawsze dzieję się tak Subwoofer trzeszczy nie ważne jaka jest głośność ustawiona lub jakie źródło czy to leci muzyka czy serial itp. Na początku próbowałem go odłączyć z zasilania jakiś efekt to dawało ale potem już musiałem na nowo łączyć go z listwą. Później wpadłem na pomysł, że może to być wina nie włączonych tylnych głośników, które odłączyłem przy wymianie sofy, po ich podłączeniu problem ustał. Teraz znów się pojawia i nawet z tymi tylnymi głośnikami problem jest jeszcze gorszy, że tak samo dzieję się z tymi "satelitkami" trzeba wszystko parować na nowo. Mam wgraną najnowszą wersję oprogramowania Soundbar'a i próbowałem nawet przywrócenia do ustawień fabrycznych ale nie zdało to egzaminu.

 

Nie wiem czego to jest wina czy właśnie oprogramowania bo wydaje mi się, że jakoś krótko po tym się to zaczęło dziać (miesiąc/dwa)lub przez to że subwoofer i tylne głośniki są po przeciwnej stronie listwy w odległości ok. 4.5m bądź coś zakłóca sygnał lub ostatnia możliwość jest coś uszkodzone. 

 

Największy problem jest taki, że raz się kontaktowałem z serwisem w Niemczech bo tutaj mieszkam i tutaj kupiłem sprzęt i kazali mi go wysłać w całości do naprawy lecz za taką wysyłkę muszę sam zapłacić a oni mi tego nie zwrócą a koszt to min. 40 euro. Ale po rozmowie z babką podłączyłem te tylne głośniki i problem ustał lecz teraz powrócił. Obawiam się najbardziej tego stracę te 40 euro czy więcej a oni nic nie zrobią bo nie będzie problemu w tym czasie lub coś zrobią a on dalej będzie występował i ponownie będzie trzeba im wysyłać cały sprzęt itd. i nie wiadomo czy go naprawią lub wymienią na nowy. Nie po to człowiek dał ponad 1300 euro by teraz mieć taki problem a tym bardziej wydawać jeszcze więcej pieniędzy na naprawy. 

 

Może ktoś z was miał taki problem i go rozwiązał a może posiadacze modelu N950 mają to samo i wiedzą już co i jak.

 

Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

0 Like
6 Odpowiedzi
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @wojtuq aktualizację i reset możesz zrobić sam. W sytuacji dalszych utrudnień warto skorzystać z pomocy serwisu. 

0 Like
wojtuq
Journeyman
Opcje

MagdoB widzę, że nie przeczytałaś mojego posta dokładnie, ponieważ w tekście który napisałem jest takie zdanie:

Mam wgraną najnowszą wersję oprogramowania Soundbar'a i próbowałem nawet przywrócenia do ustawień fabrycznych ale nie zdało to egzaminu.

Rozwijając to zdanie aktualizacja jest zrobiona i reset robiłem bodajże z dwa lub trzy razy z Panią z Niemieckiej infolinii. 

Dlatego piszę tutaj o pomoc bo może ktoś ma taki sam problem i sobie z nim poradził. Mi się wydaje, że problem pojawił się właśnie po aktualizacji do najnowszej wersji lub jest coś zepsute ale jak napisałem wyżej koszt wysyłki, który muszę sam pokryć opiewa na ponad 40 euro nie wiem jaka dokładnie jest cena ale jak się orientowałem to mniej więcej mi tak wychodziło a serwis mi tych pieniędzy nie zwróci. Boję się tego, że wywalę kasę którą mógłbym wpłacić na ratę za soundbara a on dalej nie będzie naprawiony i znów będę musiał go odesłać i kto wie czy nie 3 lub 4 raz będzie to samo.

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @wojtuq :smiling-face: Miałam na myśli to, że reset i aktualizację możesz zrobić sam i jeżeli, to nie pomogło, warto sprawdzić sprzęt w serwisie (tym bardzie, jeżeli masz gwarancję) bądź dalej konsultować z lokalną firmą Samsung, czy faktycznie jest to kwestia aktualizacji.  

0 Like
wojtuq
Journeyman
Opcje

Najgorsze jest to, że na infolinii Samsunga nic nie widzą o takich przypadkach i jedyne co to kierują mnie do serwisu ale nie typowego samsunga tylko jakieś firmy, która z nimi współpracuję w mojej okolicy gdzie są oni oddaleni ode mnie o 80km w jedną stronę. Lecz i ci nie mieli takich przypadków i mogę im sprzęt wysłać i oni go sprawdzą ale to nie dzieje się cały czas więc zapewne jak oni dostaną całego soundbara to wszystko będzie w porządku. 

0 Like
MatiW
Pathfinder
Opcje

Nie ma czegoś takiego jak ,,typowy serwis Samsunga" 😉  Każdy autoryzowany serwis to zewnętrzna firma podpisująca umowę z Samsungiem. Jak reset Ci nie pomaga, to wskazana jest diagnoza serwisu. W Polsce kurier jest darmowy, więc zadzwoń na infolinię (chyba, że dalej jesteś za granicą).

0 Like
wojtuq
Journeyman
Opcje

W DE nie ma darmowej wysyłki w samsungu a u każdego innego już tak chore

0 Like