Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung ue55mu6102 polaczenie hdmi arc pioneer vsx 832

(Temat utworzony: 10-04-2019 07:10 PM)
4057 Wyświetlenia
Wawrys
Journeyman
Opcje

Witam mam problem z połączeniem ARC.

Do amplitunera jest podłączony dekoder oraz konsola. Do hdmi arc out jest podłączony telewizor i tam też jest wejście hdmi ARC.  Dekoder i konsola przez amplituner dziala ok, natomiast jeżeli chce korzystać ze smart tv np. Youtube no to dźwięk gra tylko z tv nie wraca dźwięk do amplitunera przez wejście ARC. Kabel kupilem hdmi z wyższej półki juz który obsługuje 4k.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.  

 

 

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Na stronie 45 jest napisane 

Cyfrowe wejście audio Możesz zmienić przypisanie wejścia między selektorami wejścia i DIGITAL AUDIO IN COAXIAL / OPTICAL. Jeśli nie przypiszesz gniazda, wybierz „---”.

Przechwytywanie.PNG

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

48 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Wawrys  Jak masz w ustawieniach TV MENU->Dżwięk->lista głośników?

imageedit_1_5547374974.jpg

0 Like
Wawrys
Journeyman
Opcje

Teraz mam telewizyjne i optyczne i lista głośników bluetooth, bylo jeszcze dziś hdmi 3 Ale widzę że zginęło 

0 Like
Wawrys
Journeyman
Opcje

Ale dźwięk caly czas wychodzi z amplitunera mimo że jest ustawione wyjscie teraz jako telewizyjne.  

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Wawrys  Na początek możesz odłączyć TV od prądu na około 10 min ale też sprawdż czy masz już najnowszy firmware wer 1262https://www.samsung.com/pl/support/model/UE55MU6102KXXH/

0 Like
Wawrys
Journeyman
Opcje

Obecna wersja 1262

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Wawrys  A wcześniej miałeś dzwięk z YT ?

0 Like
Wawrys
Journeyman
Opcje

Hmm wcześniej mialem inny starszy amplituner i byl połączony kablem optycznym i wszystko było dobrze, dźwięk byl otwarzany z tego co bylo obecnie uruchomione czyli dekoder, yt, netflix, komputer itp., wczoraj wymieniłem amplituner na nowszy i nie idzie dźwięk tak jak pisałem wyżej czyli z yt  netflix itp

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Wawrys  To podłącz jak miałeś wcześniej optycznym ale też możesz aktulizować Pioneer do najnowszego firmware masz poniżej 

https://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/firmware_update/14920

0 Like
Wawrys
Journeyman
Opcje

Pioneer zaktualizował sie przy połączeniu sieci, a jak podłącze optyczny kabel to nie idzie ze względu ze chyba jest wejście hdmi ARC I wedlug instrukcji jezeli telewizor ma wejście hdmi ARC kabel optyczny jest nie obsługiwany.  

0 Like