Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung SWA-9500S - opinie i pytania.

(Temat utworzony: 23-12-2021 11:34 AM)
14198 Wyświetlenia
marekwa81
Navigator
Opcje

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was korzysta z tych głośników i mógłby podzielić się opinią jak one grają z najnowszymi soundbarami Samsunga (w moim przypadku HW-Q800A)? Zastanawiam się nad zakupem, więc każda opinia będzie bardzo przydatna.

No i mam jeszcze kilka pytań:

1. Jakiej długości są kable zasilające, którymi podłącza się głośniki do kontaktu?

2. Czy oprócz tych kabli podłącza się je jeszcze dodatkowymi kablami do dołączonego modułu? (z tego co wiem są bezprzewodowe, ale chciałbym się upewnić na 100%)

3. Na jaką maksymalną odległość można odsunąć głośniki od dołączonego modułu, aby łączyły się z nim bez problemu, a co za tym idzie, aby bez przeszkód był przesyłany sygnał do soundbaru?

Z góry dzięki.

105 Odpowiedzi
MatiW
Pathfinder
Opcje

@marekwa81  

1.  Kabel zasilający ma 1.5 metra długości.
2. Moduł SWA jest połączony z głośniki satelitarnymi kablami, zaś z listwą łączy się bezprzewodowo.
3. Nie da się tego stwierdzić, jest to zależne od ilości urządzeń wysyłających sygnał, ale rzadko ludzie mają problem z łącznością, nawet w bardzo dużych pomieszczeniach :winking-face:

Fiskomp
Pioneer
Opcje

Proszę wybaczyć ale pisze pan bzdury. Model SWA–9500s nie ma osobnego modułu ponieważ każdy głośnik sam łaczy się z belką po bluetooth,  jedynymi kablami są kable zasilające, których długość moim zdaniem woła o pomstę do nieba. Co do samych głośników zdecydowanie poszerzają efekt przestrzenności i wreszcie ma się odczucie dźwięku dookólnego. Przy okazji jeżeli będziesz chciał (to odpowiedź do autora postu) przymocować je czy to do uchwytów czy do standów, musisz zakupić sobie odpowiedni śruby mocujące opisane jako śruba calowa 1/4 o długości do 20 mm ze skokiem gwintu 1.3. podpowiem że jest to standardowy gwint fotograficzny. Ja przymocowałem głośniki przez rurkę standów o grubości 12 mm. Zakupiłem śruby o długości 25 mm i spokojnie mogłem i ich użyć przez dodatkowe podkładki gumowe zabezpieczające tył plastikowej obudowy głośników przed uszkodzeniami.

Ogólnie powiem że warto niestety cena jest trochę jak dla mnie z kosmosu. Ale cóż po to człowiek zarabia żeby cieszyć się z drobnych przyjemności.

dekoder
Navigator
Opcje

Głośniki przeznaczone są do serii Q ale może ktoś próbował sparować je z serią N ?

Mam soundbar HW-N850 z tylnymi głośnikami SWA 9100 ale te wydają się lepsze i rozważam podmiankę,chociaż cena faktycznie trochę powala

 

0 Like
marekwa81
Navigator
Opcje

Dzięki wielkie za informację, zrezygnowałem z zakupu z uwagi na to że wcześniej jeden z forumowiczów napisał o tym, że są one (głośniki) połączone kablami z modułem, ale z tego co Ty napisałeś widzę, że jednak nie, więc z powrotem zaczynam rozważać ich zakup :smiling-face: Dzięki :smiling-face:

0 Like
Fiskomp
Pioneer
Opcje

Hello.

 

Wiesz, tak na prawdę nie mam pewności, czy modele z modułem nie są lepsze. Primo, przy module same kolumny podłączone są zdecydowanie cieńszym przewodem, który łatwo ułożyć i schować. W SWA-9500s raz że przewody zasilające są krótkie, to i grubsze i sztywniejsze. Do tego jak masz w pobliżu gniazdka, to jeszcze idzie z ty żyć, ale ja np musiałem zrobić przedłużenie tych kabli, żona wk.... na maksa. Jedyne to co, że te mają dodatkowe głośniczki skierowane w górę i nawet to działa. Tak czy inaczej inżynierów Samsunga bym przeciągnął pod kołem okrętu.

marekwa81
Navigator
Opcje

No tak, coś kosztem czegoś. U mnie z uwagi na małe mieszkanie chciałem mieć jak najmniejszą ilość kabli i postawić je w większej odległości od siebie, dlatego SWA-9500s bardziej mi pasują, choć teraz (z uwagi na coraz mniejszą ich dostępność w sklepach), jak zobaczyłem ich cenę dzisiaj na allegro (1249zł), to trochę mnie odstraszyła od zakupu.

0 Like
dekoder
Navigator
Opcje

No właśnie chodzi mi o te dodatkowe głośniczki do atmosa,ale z drugiej strony ile tego atmosa oglądam.Z moich 9100 jestem w miarę zadowolony bo zawsze jakąś tam scenę tworzą,także chyba pozostanę przy nich.Trochę szkoda tyle kasy jeśli miałoby to niewiele zmienić.Nie raz można upolować w promocji Q950a za 4000,albo najprędzej poczekam z rok/dwa i kupię wtedy jakiś nowy model.Póki co z N850 jestem bardzo zadowolony,potrafi trzepnąć basem,jest z siatki a nie kurzącego materiału i ma wyświetlacz na froncie dobrze widoczny z 4m

0 Like
marekwa81
Navigator
Opcje

No właśnie chyba się z Tobą zgodzę i też tak zrobię z zakupem, choć nie dawno kupiłem soundbar HW-Q800A (swoją drogą również jestem zadowolony) i chciałem uzupełnić o ten zestaw głośników, ale ta cena... No nic poczekam jeszcze, może po nowym roku cena spadnie..

0 Like
Sindbad000
Journeyman
Opcje

Sam testuję od wczoraj z sundbarem Q800A na razie ustawienia. Nie ma modułu żadnego tylko głośnik , faktycznie kabelki krótkie i nie ma mocowania w zestawie , ale to nie problem. Co do odsłuchu zwykłego użytkownika , faktycznie 5.1 działa na pewno lepiej niż sam soundbar. Co do Dolby Atmos to nie wiem na razie się nie potrafię wypowiedzieć wow na pewno nie ma. Głośniki są fajnym uzupełnieniem. Przez to że soundbar udało mi się wyrwać w bardzo dobrej cenie przez błąd ,to mogłem sobie pozwolić na zakup satelitk jako prezent dla siebie Xd lecz potwierdzam na tą chwilę cena przynajmniej o 500 400 zł za dużo w stosunku do możliwości.