Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SAMSUNG QE55Q64TAU + HW-Q600A + Xbox series x - zanikający dźwięk

(Temat utworzony: 20-12-2022 08:38 PM)
235 Wyświetlenia
robert4548
First Poster
Opcje

Witajcie,

mam problem, który męczy od kilku miesięcy. Nie znalazłem podobnego tematu z konsolą, dlatego napisałem ten post. Posiadam sprzęt jak w tytule TV - SAMSUNG QE55Q64TAU + Soundbar - Samsung HW-Q600A (wraz z tylnymi głośnikami SWA-9100S/EN) + Xbox series x. Soundbar podłączony bezpośrednio do TV poprzez kabel HDMI, wejście ARC. Po włączeniu konsoli i odpaleniu "różnych gier" pojawia się zanik dźwięku, następnie soundbar wyświetla informację "Dolby Atmos". Dźwięk zanika na 2-5 sekund, następnie pojawia się komunikat na soundbarze i dźwięk wraca. Dzieje się tak za każdym razem, co kilka, kilkanaście minut podczas gry. Oprogramowanie wszędzie aktualne. Problem nie występuje na podpiętym poprzez zwykłe HDMI(bez ARC) dekoderze UPC 4K, ani na aplikacjach zainstalowanych w TV typu YT, Netflix itp. Podpowiecie w czym jest problem? W ustawieniach konsoli oraz grach również wydaje się wszystko w porządku. Wygląda to tak, jakby co jakiś czas był włączany/sprawdzany Dolby Atmos przez soundbar. Dodam, że wcześniej posiadałem konsolę Xbox One S i nie było tego problemu (pewnie One S nie miał opcji Dolby Atmos, tak mi się wydaje). Może ktoś z Was miał podobnie? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i życzę Wam Wesołych Świąt!

1 Odpowiedz
patyczak
Big Cheese
Opcje
Podłącz konsolę bezpośrednio do TV i problem powinien zniknąć.