Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Projektor The Freestyle wylacza sie po 5 min

(Temat utworzony: 24-07-2023 03:40 PM)
1364 Wyświetlenia
ViktoriiaF
Student
Opcje

Projektor Freestyle, mam go z miesiac.
Bylam bardzo zadowolona do poki nie zaczal sie wylaczac sam z siebie. Ogladasz film i nagle sie wylaczyl. Taki problem pojawil sie od samego poczatku, myslalam moze cos nie jest ustawiono. Potem zaczelam czytac guide. Economy mode jest ustawiony na 8h, ale wczesniej w ogole byl na off. Tak ze nie musi sie wylaczac, nawet jezeli nic nie ogladam 8 godzin, ale niestety. System jest zupdatowany, podlaczany jest jak normalnie, nie przez powerbank.
Jestem rozczarowana ze sprzent za taka sume, a ma takie cos. Moze ktos tez ma taki problem i ma rozwiazanie.
The Freestyle 

0 Like
15 Odpowiedzi
skolsiwo
Voyager
Opcje
Jeśli masz go dopiero miesiąc, to ja bym oddał na reklamację. Ewentualnie napisz na support Samsunga na samsung.com/pl
__________________________________
If you want to be a hero, just follow me.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ViktoriiaF  Jeszcze na forum niebyło takiego przypadku jaki jest u ciebie.

Pozostaje udać się z projektorem do serwisu i sprawdzą co jest nie tak.

Kontakt z nami
https://www.samsung.com/pl/support/contact/

Autoryzowane Centra Serwisowe
https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

lukinio
First Poster
Opcje

Mam ten sam problem. Działa np godzinę i potem się wyłącza,  znowu działa z 30 min I znów się wyłącza 

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

@lukinio, Spróbuj przywrócić w ustawieniach projektor do wartości fabrycznych i zobacz co się będzie działo. 

W razie potrzeby kontaktuj się z infolinią wsparcia Samsung 801 172 678 lub 22 607 93 33. Sprawdzą błędy na urządzeniu i zdecydują w kwestii utworzenia zgłoszenia gwarancyjnego.

0 Like
Pamela1397
First Poster
Opcje

Cześć 

Ja również mam taki problem. Wysłałam go do serwisu ale napisali ze wszystko jest okej. Tez jestem strasznie rozczarowana, bo czasem chodzi 2h a czasem wyłącza się po 15 min

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Pamela1397, skontaktuj się z serwisem raz jeszcze.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
Pamela1397
First Poster
Opcje

Mogę ponownie prosić o pomoc. Pisałyśmy ponad miesiąc temu, zrestartowała mi Pani rzutnik, ale problem z wyłączeniem wciąż się pojawia 

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Pamela1397, cześć! Najlepiej będzie, jeśli w tej sprawie skontaktujesz się bezpośrednio ze Wsparciem Technicznym: https://www.samsung.com/pl/support/contact/#contactinfo


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Michal9586
Apprentice
Opcje

Cześć wszystkim,

mam nietypowy problem z projektorem, a mianowicie od kilku dni jak włączam projektor i naciskam jakikolwiek guzik to słyszę głos. Jakby lektor. Zrobię głośniej to mi mówi, ze zrobiłem głośniej i tak z każdym ruchem. Nie wiem jak to wyłączyć 

0 Like