Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z dźwiękiem saundbar

(Temat utworzony: 19-05-2020 09:23 AM)
15308 Wyświetlenia
proca007
First Poster
Opcje

Witam, bardzo proszę o pomoc a mianowicie zakupiłem niedawno saundbar samsung hw-r550 en, podłączony do tv jest przez kabel HDMI ARC. Gdy podłączam do niego telefon przez bluetooth muzyka gra pięknie bassy mocne itd. Lecz gdy chce oglądać tv dodam że tv naziemna to już tak pięknie nie ma, głos jest minimum 2razy ciszej i bass ledwo słyszalny. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawien w TV i nic nie pomaga. Przez kabel optyczny jest to samo. Proszę o pomoc 

0 Like
28 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@proca007  Na początek zaktualizuj MICOM https://www.samsung.com/pl/support/model/HW-R550/EN/

Jaki masz poziom Bass Treble +6 czy 0 na Soundbar ?

proca007
First Poster
Opcje
Na 6+, wszystko już dawałem na full i nic z tego, aktualizacji co prawda nie robiłem.
0 Like
proca007
First Poster
Opcje

Saundbar mam ustawiony na 4+, a treblee 2+ i bass 2+ na belce 

0 Like
proca007
First Poster
Opcje

Z tym też już coś kabinowalem, i niezależnie czy jest OFF CZY ON nie ma raczej różnicy w dźwięku. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@proca007  Nie mam już pomysłu może coś więcej Ci pomoże @MagdaB 

0 Like
proca007
First Poster
Opcje

Myślałem też jeszcze nad tym że może programy tv mają słabszy dźwięk i temu słuchając muzyki przez telefon to ustawiając głośność na 50 to wszystko w domu się trzęsie a słuchając np Eska TV to mogę dać na full i takiego efektu nie ma. Może tak być? Bo kupiłem ten saundbar z myślą o filmach a odtwarzając film z laptopa no to że tak powiem szału nie ma... 

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @proca007 ,

 

Przypuszczam, że sprawa zależna jest do sygnału, który dostarczasz z telewizora. Sygnał wysyłany poprzez bluetooth z telefonu może być głośniejszy niż ten z TV naziemnej. Czy próbowałeś na przykłąd uruchomić jakiś materiał z aplikacji typu netflix, youtube, hbo? Czy dźwięk nadal jest cichy? Czy po podłączeniu soundbara do TV poprzez bluetooth jest różnica w głośności?

0 Like
proca007
First Poster
Opcje

Tak próbowałem przez aplikację YT w tv i jest lepiej nie dużo lepiej ale napewno lepiej. Netflixa nie mam a łączyć tv z saundbarem przez bluetooth nie próbowałem szczerze mówiąc. Ale próbowałem oglądać filmy specjalnie wybierając jakieś z efektami dzwiekowymi podpinając laptopa do tv przez hdmi i tez szału nie robiło. Brakuje najbardziej tego bassu zwłaszcza przy wybuchach itd. 

0 Like