Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

losowe zanikanie / przerywanie dźwięku przez HDMI

(Temat utworzony: 02-06-2018 05:47 PM)
15150 Wyświetlenia
3dh
Pioneer
Opcje
Mam podłączone dwa urządzenia: RPi pod HDMI 1, i PC pod HDMI 3. Na obu od czasu do czasu pojawia się problem z tematu. Czasami może coś "przyciąć" kilka razy na jeden utwór (używam Spotify tak przy okazji), innym razem nie ma problemu przez 30 min. Próbowałem różnych ustawień, ale nic nie pomaga. Na smart tv nie zauważyłem tego problemu, choć mało z tego korzystam.
 
Reklamacja jest już zgłoszona i czekam na fachowców, ale byłoby miło naprawić to zanim przyjadą.
 
Proszę o pomoc.
 
TV: UE55M5572

Wersja oprogramowania: T-KTSDEUC-1230.0

https://youtu.be/Wtwakpqa1ZU

30 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A jak tam z jakością połączeń? Gniazda, kable?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

Chodzi o połączenie przez WiFi lub kabel? Z jakością nie powinno być problemów, bo router stoi obok TV. Wszystkie urządzenia działają przez WiFi, i wcześniej nie miałem tego problemu. Próbowałem już z wyłączonym WiFi w TV i z podłączonym kablem, ale prędzej czy później przerywanie wracało.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

Myślę, że @Szewcu72 miał na myśli bardziej same w sobie kable HDMI oraz gniazda HDMI zarówno w telewizorze, jak i podłączanych urządzeniach. Router i połączenie internetowe w tej sytuacji nie będzie miał żadnego znaczenia :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

Nie wiem nic o kablach, a o gniazdach nie piszą nawet na stronie Samsunga. O ile dobrze pamiętam to wszystko jest w standardach 1.2 albo 1.4. Nie wierzę że to wina kabli, na pewno nie 3 różnych kabli w dwóch urządzeniach, i to takich co przez lata nie sprawiały problemów.

EDIT

Gniazdo RPi3 HDMI V1.3a

O gniezdzie HDMI w mini PC nic nie napisali. W Audio jest tylko:"Loss-less Bitstream via HDMI".

Jeden z kabli jest w wersji 1.4

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mimo wszystko powinieneś spróbować na czymś nowszym, jakieś kabelek 2.0.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

TV wrócił z serwisu, ale problem z przerywanym dźwiękiem pozostał. Spróbuję jeszcze zamienić kabel na 2.0, choć wydaje mi się to bezcelowe, skoro ani TV, ani reszta urządzeń nie działa w UHD.

 

Jak tak dalej pójdzie to skorzystam z rękojmi i poproszę o zwrot gotówki, choć musze przyznać, że Samsung spisał się na medal jeśli idzie o reklamację. Nie spodziewałem się tak szybkiej i bezproblemowej reakcji.

3dh
Pioneer
Opcje

Wersja 1230.0 nie naprawiła tego błędu(?). Zamówiłem już kable firmy AUDA i napisałem do sklepu (morele) w sprawie rękojmi. Dam znać jak to się wszystko potoczy.

 

EDIT

Nowe kable nie pomogły, to ewidentnie wina TV. Teraz nie jestem pewien czy warto wysyłać TV do sklepu. Obawiam się, że osoba sprawdzająca TV akurat nie trafi na te zaniki dźwięku i zacznie się cyrk. W Samsungu też nie widzieli problemu, choć jak powiedział pan z serwisu: ludzie czasami zgłaszają podobną usterkę, ale nie wiedzą co to 😕

0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

https://youtu.be/Wtwakpqa1ZU

 

W piątek odsyłam TV do sklepu.

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to tym razem dam szansę LG.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@3dh

Dzięki za informacje. Daj znać jak zokończy się sprawa.

 

0 Like