Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wymiana żarówki w lodówce Samsung RL38SBPS-Pomocy!

(Temat utworzony: 29-05-2017 09:35 AM)
29710 Wyświetlenia
Halina
First Poster
Opcje

Klosz od zarówki  w mojej chłodziarko-zamrażarce Samsung RL38SBPS ma kształt zbliżony do 1/4 kulii jest przyczepiony jednym bokiem do sufitu a drugim do tylnej scianki lodówki. Klosz ma prawdopodobnie jakieś zaczepy. W instrukcji nic nie ma na temat jak go zdjąć.Zalecają wezwanie serisu. To jest jakaś kpina z użytkownika. Niedługo nawet do wymiany sznurówek w obuwiu trzeba będzie wzywać serwis.Pomóżcie ! Może ktoś wie jak zdjąć ten przeklęty klosz? Mogę podesłać zdjęcie na adres mailowy-tu nie ma możliwości wklejenia zdjęcia.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
fixama
First Poster
Opcje

Właśnie i mi się to stało: poszła żarówka. Dzięki Waszym zdjęciom wpadłam na pomysł, który świetnie się sprawdził: w dziurki wentylacyjne klosza (po prawej i lewej stronie blisko tylniej ściany) wsadziłam dwa cienkie śrubokręty i pociągnęłam do siebie. I poszło. Potem delikatnie wyciągnęłam z dolnego zaczepu. A teraz spróbuję gdzieś kupić tak badziewną żarówkę: duży gwint, mała główka, 40W, matowa. :face-with-tears-of-joy:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
10 Odpowiedzi
TenTypMichał
Navigator
Opcje
czesc Halina dodaj zdjecie jak to wyglada (jest opcjazeby wkleic fotke do posta)
0 Like
Halina
First Poster
Opcje

Oto zdjęcie(przepraszam za słabą jakość:

Zdjęcie3009_zmn.jpg

0 Like
MateuszN
Pioneer
Opcje

Hej @Halina!

 

Aby zdjąć klosz od żarówki w Twojej chłodziarko-zamrażarce, należy go złapać i przesunać w prawą stronę (jak na obrazku poniżej):

 

zdjecieklosza.PNG


Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Halina
First Poster
Opcje

Spróbuję, gdy dotrę do domu, ale te strzałki mogą też sugerować,że ciągniemy do siebie-trudno to narysować przestrzennie. Gdyby chodziło o przesuwanie w prawo to narysowałabym strzałki proste w prawą stronę

0 Like
Halina
First Poster
Opcje

Trzy razy podchodziłam do próby zdjęcia osłony-tak mocno to siedzi.Dopiero po zdjęciu widać zaczep dolny. Tak jakby nie można było zrobić osłony wkręcanej albo przykręcanej śrubką. Tym bardziej,że klosz jest ogromny a żarówka mała-8,5cm dł. Projektanta tego oświetlenia skazałabym na rok pracy polegającej na zdejmowaniu i zakładaniu tych kloszy przez 8 godzin dziennie,i jakby połamał klosz-musiałby płacić z własnej kieszeni. Może to nauczyłoby go rozumu. Można kupić żarówkę ledową filament 4W(odpowiednik 40W) z dużym gwintemDuży rant,sztywnyDuży rant,sztywnyWidok osłony od wewnatrzWidok osłony od wewnatrzZniszczenia.png

0 Like
Rozwiązanie
fixama
First Poster
Opcje

Właśnie i mi się to stało: poszła żarówka. Dzięki Waszym zdjęciom wpadłam na pomysł, który świetnie się sprawdził: w dziurki wentylacyjne klosza (po prawej i lewej stronie blisko tylniej ściany) wsadziłam dwa cienkie śrubokręty i pociągnęłam do siebie. I poszło. Potem delikatnie wyciągnęłam z dolnego zaczepu. A teraz spróbuję gdzieś kupić tak badziewną żarówkę: duży gwint, mała główka, 40W, matowa. :face-with-tears-of-joy:

0 Like
Halina
First Poster
Opcje

Przykładowe żródło zakupu:

http://allegro.pl/zarowka-e27-led-filament-4w-ciepla-edison-480lm-i7035506160.html

albo wpisać w wyszukiwarkę Żarówka E27 LED FILAMENT 4W.

Pozdrawiam

0 Like
Opcje

Cześć @Halina, dzięki za szybkie info!

@fixama mam nadzieję że Halina rozwiązała Twoją wąpliwość.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.

 

0 Like
konstanty
First Poster
Opcje
bardzo mocno trzyma klosz trzeba użyć iebywałej siły aby go wyczepić dwa śrubokręt y włożyć w otwory wentylacyjne jeden z lewej drugi z prawej i ciągnąć do siebie
0 Like