Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszczelka w lodówce RB29FERNCSS

(Temat utworzony: 13-01-2022 11:50 PM)
931 Wyświetlenia
MarekZegarek
First Poster
Opcje

Witam. Mam nową nawet nie włączoną lodówkę i problem z uszczelką. Przełożyłem drzwi i uszczelka od zamrażalnika jest uszkodzona (moim zdaniem). Wklęsła w miejscu gdzie dotychczas był zawias. Wsadziłem do środka latarkę, zgasiłem światło w kuchni i ewidentnie widać prześwity. Czytałem, że trzeba obrócić uszczelkę, ale co to da ? Przecież taki prześwit będzie u dołu... Co sądzicie ? 20220113_222910.jpg

0 Like
9 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MarekZegarek  Witam

Uszczelkę trzeba obrócić o 180 stopni, żeby to zweryfikować, ponieważ rowki przeznaczone na tą uszczelkę nie są symetryczne i mają różną głębokość.

Trzeba Wyjąć uszczelkę z tych rowków, obrócić ją jakby do góry nogami i włożyć ponownie w rowki. Wtedy po zamknięciu drzwi z latarką w środku będzie widać, czy problem wciąż występuje, czy jednak nie.


MarekZegarek
First Poster
Opcje

Witam. Dziękuję za odpowiedź, ale to oznacza że została źle zamontowana fabrycznie...

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MarekZegarek  tak, na to wygląda....


MarekZegarek
First Poster
Opcje

Ok. Przełożę i się zobaczy chociaż bardzo wątpię. 

0 Like
DariaR
Expert
Opcje

@MarekZegarekuszczelki w drzwiach trzeba przełożyć o 180 stopni po zmianie kierunku otwierania drzwi (zgodnie z informacją w instrukcji obsługi). Nie jest to złe mocowanie fabryczne, ponieważ każda lodówka Samsung fabrycznie ma drzwi otwierane na prawą stronę. Konieczność przełożenia uszczelek po przełożeniu drzwi wynika z tego, że rowki, w których uszczelki się znajdują, nie są idealnie symetryczne na głębokość. Przełóż zatem uszczelki i sprawdź jeszcze raz z latarką, czy problem będzie występował — jeśli tak, to skontaktuj się z producentem:

https://www.samsung.com/pl/support/contact/.

MarekZegarek
First Poster
Opcje

Zamykając temat słowo dla potomnych.  Serwis oczywiście uznał reklamację. Nie ma się co czaić tylko reklamować. Na pierwszy rzut oka widać, że uszczelka jest uszkodzona. Pytanie retoryczne do ekspertów - co niby miałby dać przełożenie tej uszczelki o 180 stopni. Przecież dziura byłaby z drugiej strony na dole... 

Koniec tematu. Pozdrawiam. 

0 Like
Ewuńcia
First Poster
Opcje
Dziś przyjechała nowa lodówka i taka niespodzianka. Wystający klej. 20220908_142902_17617_1662640145.jpg
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Ewuńcia  Koniecznie trzeba to zareklamować 


Ewuńcia
First Poster
Opcje
Tak. Już dzwoniłam do eurortv ale chyba lepiej jutro do samsunga. Niby drobiazg, bo kleju nie oczyścili a teraz mam dwie lodówki w małej kuchni. Na szczęście nie oddałam starej. Jestem ciekawa Czy ktoś miał podobnie
0 Like