Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Piekarniki Dual Cook Flex - grzejąca się szyba - OPINIE

(Temat utworzony: 22-08-2022 10:54 AM)
753 Wyświetlenia
compass71
First Poster
Opcje

Witam,

Zwracam się wszystkich użytkowników piekarników Dual Cook Flex z prośbą o opinie.

Jestem zainteresowany zakupem piekarnika NV75A6649RS i wszystko w opisie jest niby jasne ale brakuje mi informacji na temat grzania się przedniej szyby w trakcie pieczenia która jest dla mnie bardzo istotna ponieważ w kuchni czestą przebywają dzieci. Do tej pory korzystałem z piekarnika Bosch i pieczenie w temp do 250st prawie wcale nie nagrzewało szyby.

Kontaktowałem się z czatem i uzyskałem poniższą informację:

Samsung nie specyfikuje konkretnej temperatury, do której przednia szyba się nagrzewa. W instrukcji jednak jest ostrzeżenie, że ogólnodostępne części mogą się znacznie nagrzewać, więc konieczna jest ostrożność. Samsung nie używa niestety technologii zimnej szyby.

W takim wypadku zadałem pytanie co to Samsung rozumie przez  to, że części mogą się znacznie nagrzewać

Oto uzyskana odpowiedź:

Tak, jak napisałam wyżej — nie jest to specyfikowane przez producenta.

Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w praktyce.

Dziękuje za informację od wszystkich użytkowników piekarników z tej serii

 

0 Like
3 Odpowiedzi
DariaR
Expert
Opcje

@compass71w instrukcji obsługi są informacje o tym, że ogólnodostępne części mogą się nagrzewać i dlatego przy uruchomionym pieczeniu dzieci powinny przebywać w okolicy urządzenia tylko w towarzystwie osoby dorosłej, a najlepiej jednak jak najdalej. Z doświadczenia wiem, że faktycznie nie ma w tych piekarnikach użytej technologii zimnej szyby i nawet dorosły może się poparzyć, jak nieuważnie dotknie szyby w trakcie pieczenia.

piotr_1
First Poster
Opcje

Dzień dobry,
jestem w trakcie poszukiwania nowego piekarnika i przeglądając ofertę modeli Dual Cook szukam takiego pieca, który dysponowałby dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa: zimne drzwi oraz chłodzenie obudowy. Czy takie funkcje są dostępne? Jeżeli tak to w których modelach?

0 Like
blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
https://www.samsung.com/pl/cooking-appliances/ovens/electric-oven-nv75n5641rb-eo/ Sprawdź ten model, na pewno sprosta twoim oczekiwaniom 😁