Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Suszarka Samsung dv90t7240bh podłączenie do odpływu

(Temat utworzony: 17-10-2022 12:17 PM)
7660 Wyświetlenia
Miko85
Journeyman
Opcje

Witam, 

Jestem posiadaczem suszarki Samsung DV90T7240BH. W instrukcji jest napisane, że suszarka jest ustawiona fabrycznie na odprowadzenie wody z suszenia do wbudowanego zbiornika. Jeżeli chce ją podłączyć do odpływu to czy muszę coś przestawiać w funkcjach suszarki Wstępnie tam zajrzałem ale nie widziałem żadnych opcji do tego służących. 
 
Pozdrawiam 
0 Like
12 Odpowiedzi
GosiaZ
Navigator
Opcje

Cześć, @Miko85 :smiling-face: Jeżeli zmienisz instalację na odprowadzanie wody do odpływu, to jedyne, co musisz zrobić, to przełączyć wężyk z tyłu suszarki zgodnie z instrukcją. W funkcjach suszarki nic już nie zmieniasz :smiling-face: 

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Miko85  Witam

Dołączam link do instrukcji jak to dokładnie zrobić o czym wspomniała @GosiaZ  str.18 :

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202111/20211117103651642/U-PJT_DRYER_SimpleUX_WEB_SSEC... 

suszarka1.pngsuszarka2.pngsuszarka3.pngsuszarka4.png


nowan2020
Troubleshooter
Opcje
Mam pralkę i suszarkę do 1 odpływu , jest specjalna rura , pamiętaj tylko aby dać syfon , to takie U z rurki , chyba że jest syfon w ścianie , ale to rzadko instalują , wtedy nic nie śmierdzi w urządzeniach
0 Like
Ignacy1
First Poster
Opcje

Dzień dobry.

Zakupiłem suszarkę DV90T5240A. Jeszcze jej nie podłączałem, ale chciałbym dopytać, ponieważ instrukcje opisują dokładnie jedynie połączenie za pomocą dodatkowego, długiego węża, a nie opisują, jak to zrobić z użyciem węża już przyłączonego do suszarki.

Załączam wycinek z instrukcji w celu wyjaśnienia, o co dokładnie mi chodzi:

Ignacy1_1-1669106513230.png

"Jeżeli wąż odprowadzający wodę podłączony do suszarki jest zbyt krótki i nie sięga do otworu kanalizacji" - czy w przypadku montażu bezpośrednio do kanalizacji tym wężem, powinienem odłączyć wąż oznaczony przeze mnie czerwoną literą D i podłączyć go do odpływu?

Pozdrawiam

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Ignacy1 Cześć. 

Ten fabryczny wężyk z tyłu, który jest zamontowany, podłączony jest do szuflady i tylko do niej służy. To, co oznaczyłeś jako "D" na rysunku, nie ruszasz. Z miejsca oznaczonego na rysunku jako "A" wylatuje zaś woda, więc tam podłączasz końcówkę tego dwumetrowego węża, jeśli chcesz skorzystać z odprowadzania wody przez odpływ. 

Ignacy1
First Poster
Opcje

@HubertK 

Czyli tak naprawdę zawsze trzeba użyć tego dodatkowego węża, jeśli chcemy podłączyć suszarkę do odpływu? Jeśli tak, to ta zaznaczona na czerwono część instrukcji jest trochę myląca, bo sugeruje, że da się to zrobić z użyciem tego krótkiego węża.

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Ignacy1Tak, jeśli zmieniamy odprowadzanie wody na odpływ — używamy węża dołączonego do zestawu (2 m).

brakers
First Poster
Opcje

Tak moim zdaniem powinna wyglądać instrukcja.fixedfixedinstrukcja.png

0 Like
Waldek7
Student
Opcje

Witam. Mam pytanie związane również z podłączeniem węża odpływu. 
Dzisiaj monterzy zainstalowali mi zarówno suszarkę jak i pralkę (suszarka na pralce). Niestety nie byłem przy tym obecny i widzę, ze do odpływu jest podłączony 1 waż (a miałem przygotowane 2 odpływy). W związku z tym zakładam, ze podłączyli tylko pralkę. 
Czy jest możliwość podłączyć pralkę i suszarkę razem do odpływu? Czy mam możliwość jakoś sprawdzić jak jest suszarka podłączona nie ruszając całości?

z góry dziękuję za pomoc

Waldek

0 Like