Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung BRB260035WW - mrozi warzywa

(Temat utworzony: 26-03-2020 01:42 PM)
1376 Wyświetlenia
PanG_
Student
Opcje

Cześć,

 

Posiadam lodówkę Samsung BRB260035WW od od 4 tygodni. Wszystko fajnie, tylko ostatnio zuważyłem, że pojawia sie szron w najniższej półce (Nie fresh zone, tylko na tej gdzie są symbole warzyw) i warzywa zamarzają. Jaka może być tego przyczyna?

0 Like
7 Odpowiedzi
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @PanG_. Zazwyczaj jest to związane z wentylacją. Rozumiem, że zabudowa jest zgodna z instrukcją? :winking-face:

Masz obok lodówki jakiś piekarnik czy coś innego, co emituje ciepło? 

0 Like
PanG_
Student
Opcje

@MarcinL  napisał(a):

Cześć @PanG_. Zazwyczaj jest to związane z wentylacją. Rozumiem, że zabudowa jest zgodna z instrukcją? :winking-face:

Masz obok lodówki jakiś piekarnik czy coś innego, co emituje ciepło? 


Cześć,

Tak, zabudowa zlecona fachowcą, więc stwierdzam, że zgodnie z instrukcją :smiling-face:
Tak, obok lodówki jest piekarnik, który oddaje ciepłe powietrze z frontu. Też brałem pod uwagę taką okoliczność i zawsze po pieczeniu sprawdzam, czy ma to jakiś wpływ na temperature w lodówce, ale najwidoczniej nie.

Na tydzień przełożyłem wawrzywa do Fresh Zone'a, by sprawdzić czy to coś da. Zamieniam teraz spowrotem ich miejsce, sprawdzę czy to było jednorazowe.

Czy istnieje jakaś instrukcja, jak przygotować lodówkę do pracy? Chodzi mi tutaj głównie o pozbywanie się taśm i "gąbek" z wnętrza - myślę, że wszystkich się pozbyłem, jednak w chłodziarce, gdy wysuną najniższą półką, znajdują się wywietrzniki, a pod nimi, jedna właśnie "gąbka", która wydaje się być przyklejona. Czy ona ma tam pozostać?

Reszta lodówki jest w jak najlepszym stanie, 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@PanG_ tam znajduje się również izolacja. Jeżeli możesz, wstaw zdjęcie miejsca, o które Ci chodzi, będzie najłatwiej :face-with-tears-of-joy: Jakie masz ustawione temperatury w chłodziarce? Po której stronie są zawiasy? Urządzenie na pewno ma przynajmniej 3 cm wolnej przestrzenie od tyłu i wywietrzniki w zabudowie?

0 Like
PanG_
Student
Opcje

Sprawdziłem właśnie szafkę i niestety dalej się tak dzieje - szron i warzywa są przymrożone.

Temperatura jest ustawiona na 7*C, najwyższa jaka może być. 
Lodówka ma głębokość 55cm, a wnęka w której się znajduje ma 67cm - więc chyba ma wystarczająco miejsca z tyłu.
Zawiasy są po lewej stronie (skrzydło uchyla się w lewo).
Wywietrzniki są zabudowane (na górze i na dole). W górnym czuć "ciągnięcie" (znajduje się tam otwor grawitacyjny).

Tutaj zamieszczam zdjęcie jak to wygląda za szufladą "Fresh Zone". Widać tam kawałek jakiegoś materiału pod spodem (to ten co wydaje mi się być przyklejony) oraz oblodzony kawałek ścianki.

wnętrzewnętrze

0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @PanG_.

 

Tym materiałem się nie przejmuj. W tej sytuacji warto porozumieć się z infolinią, może być potrzebna wizyta technika.

0 Like
PanG_
Student
Opcje

Kupiłem lodówkę z Euro. Czy mam to zgłosić do nich czy raczej bezpośrednio do Samsunga?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@PanG_ jak wolisz. Zgłaszając się do sprzedawcy, zgłaszasz z warunków rękojmi. Do producenta z gwarancji. Porównaj warunki i wybierz, co Ci bardziej odpowiada :smiling-face: