Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z piekarnikiem BQ1D6G144

(Temat utworzony: 16-07-2019 11:37 PM)
2519 Wyświetlenia
mareczek87
Explorer
Opcje

Od dość długiego czasu mam problem z piekarnikiem Samsung BQ1D6G144. Problem pojawia się podczas ustawiania odpowiednich parametrów pracy. Wyświetlacz dziwnie miga, a często zdarzy się, że po ustawieniu odpowiednich parametrów piekarnik po jakimś czasie się wyłącza i trzeba od nowa ustawiać mu np. rządaną temperaturę. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Ostatnio też zauważyłem, że jest problem np. z pieczeniem ciast. Myślałem że to może złe przepisy. Ale ostanio chciałem odpalić samą funkcę grilla. Okazało się, że górna grzałka wogóle nie działa. Znalazłem już tutaj https://north.pl/karta/grzalka-gorna-do-piekarnika-samsung-bq1d6g144,HBA-SD-CMMW-FAH.html myślicie, że wymiana jest taka łatwa jak pokazują na filmiku?

0 Like
9 Odpowiedzi
Opcje

@mareczek87,

Daj znać czy Twój sprzęt jest na gwarancji. Dodatkowo możesz też sprawdzić podłączenie. Jeśli sprzęt podpięty jest do przedłużacza, warto sprawdzić tą kwestię. Czasem przepięcie sprzętu pod gniazdko z uziemieniem rozwiazuje tego typu problemy z miganiem wyświetlacza.

Co do niedziałającej grzałki, poza resetem mogę zalecić tylko serwis. W zależności od tego czy sprzęt jest na gwarancji czy po, należałoby się skontaktować z infolinią bądź serwisem.

0 Like
mareczek87
Explorer
Opcje

Mój sprzęt ma ponad 5 lat więc po gwarancji daaaawno:)

Normalnie jest podpięty pod gniazdo bez żadnych przedłużaczy.

Ale żona mówi, że problem z miganiem i wyłączaniem jest tylko przy górnej komorze i włączonej górnej i dolnej.

Przy samej dolnej jest ok więc zobaczymy czy reset pomoże.

 

Może ta grzałka coś psuje, chociaż dopiero ostatnio jest problem z dopiekaniem.

W sumie po co generować koszty. Jak grzałka jest za około 300 zł to robocizna będzie drugie tyle. A na filmiku wygląda to na łatwą wymianę.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@mareczek87, postaraj się jeszcze podłączyć urządzenie do innego gniazdka. To, co opisujesz, może być również związane z napięciem.

0 Like
mareczek87
Explorer
Opcje
Ok sprawdzę.
A grzałkę jestem gdzieś indziej niż w linku powyżej zamówić?
0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@mareczek87, zerknij jeszcze tu: LINK do sklepu. Możesz też skontaktować się z najbliższym serwisem autoryzowanym, większość ma możliwość sprzedaży części.

0 Like
mareczek87
Explorer
Opcje

Dzięki za link.

Pisałem email do serwisu we Wrocławiu, brak odpowiedzi.

A reset elektryczny i zmiana gniazdka nic nie dały.

Wyświetlacz dalej czasem miga, a piekarnik czasem sam się resetuje. Jeszcze jakieś pomysły?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@mareczek87 już nie niestety. Jeżeli sprawdziłeś wszystko, a problem jest dalej, konieczna będzie interwencja serwisu. Postaraj się do nich zadzwonić, będzie łatwiej.

0 Like
mareczek87
Explorer
Opcje

Chyba czeka mnie zakup nowego :smiling-face:

Miałem właśnie dzwonić do serwisu ale piekarnik chyba dokonał sam samozniszczenia.

Wyłączył się kompletnie, na wyświetlaczu nic się nie wyświetla. Co więcej po tym całkowitym wyłączeniu wyświetlacza zrobił się tak gorący jak nigdy..

0 Like
Opcje

Cześć @mareczek87,

dla swojego bezpieczeństwa odłącz go od prądu. Zachęcam do kontaktu z autoryzowanym serwisem. Technik sprawdzi, co uległo usterce i jakie będą koszty naprawy.

0 Like