Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z dystrybutorem wody w lodówce - model: RS7778FHCSL

(Temat utworzony: 31-07-2019 06:44 PM)
15270 Wyświetlenia
daroo77
Student
Opcje

 

Od jakiegoś czasu dystrybutor wody (lodówka side by side z zewnętrznym filtrem) zaczął podawać wodę bardzo powoli. Sprawdziłem wężyki i wszystko jest drożne i nie pozaginane. Ciśnienie wody jest OK. Kostkarka działa poprawnie. 

Zauważyłem, że kiedyś po naciśnięciu łopatki od dystrybutora było ciche buczenie a teraz nic nie słychać, więc jak sądzę padł dystrybutor. 

 

Chciałbym jednak wyeliminować ostatnią możliwość czyli filtr. Pytanie, czy przyczyną takiego małego ciśnienia może być filtr?

Ostatnio był wymieniany pół roku temu na oryginalny DA29.

 

Model lodówki : RS7778FHCSL

 

 

0 Like
27 Odpowiedzi
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @daroo77,

filtr raczej nie powodowałby problemów z ciśnieniem wody, a jej jakością. Czy świeci się na Twojej lodówce ikona filtra na wyświetlaczu?

0 Like
daroo77
Student
Opcje
Witam

Nie, ikonka filtra się nie świeci.
Resetowałem też lodówkę przez odłączenie ją od prądu na ok. 15 min
0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Ok. Sprawdź proszę filtr, czy jest dobrze zainstalowany oraz czy reszta przewodów linii wodnej jest dobrze podokręcana. Wykonaj też proszę test kostkarki zgodnie z instrukcją obsługi na str 20: instrukcja

 

0 Like
daroo77
Student
Opcje
A jednak winowajcą był filtr. Dzisiaj wymieniłem go na nowy i jak ręką odjął. Ciśnienie wróciło do normy.
0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

@daroo77 super, że działa. W wolnej chwili kliknij proszę w "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod moim postem - pozwoli to reszcie szukających szybciej odnaleźć rozwiązania :winking-face:

0 Like
Daniel108
Journeyman
Opcje

Witam, ja z kolei mam problem z kapiącym dystrybutorem wody po jej nalaniu. Po chwili wydobywa się kropelka za kropelką. Problem występuje często, ale nie zawsze, tak jakby coś się nie zamykało do końca. Co jest przyczyną i jak to naprawić?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Daniel108  Zadałeś, tu pytanie więc poczekaj, na odpowiedz, nie było potrzeby zakładanie nowego tematu.

Fajnie by było, jak byś podał, jaki masz model ?

Daniel108
Journeyman
Opcje

Przepraszam, ale o chwili sprawdzając nie było tego pytania, więc myślałem, że się nie zapisało. 

Lodowka RS7687FHCSL

0 Like
Opcje

@Daniel108 ,

Długo używasz lodówki? Próbowałeś odpowietrzyć linię wodną? Warto również, jak wyżej, sprawdzić filtr.

 

0 Like