Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płyn do płukania po wlaniu do szuflady od razu spływa, nie zostaje w szufladzie

(Temat utworzony: 27-11-2018 01:48 PM)
94144 Wyświetlenia
Kaja11
Student
Opcje

Cześć potrzebuję wsparcie w sprawie tego, że po wlaniu płynu do płukania (zanim uruchomię pranie) płyn spływa od razu, nie zostaje w szufladzie nawet do momentu uruchomienia programu prania. A z tego co mi się wydaje powinnno to nastąpić później, po praniu proszkiem, tak żeby pranie miało ładny zapach. Pralka Eco Bubble

Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

 

PS. Mam taką szufladę

sfsfs.PNG

0 Like
28 Odpowiedzi
MagGregor74
First Poster
Opcje
Przeczytałem... Pralka WW90T534DAE/S6. Od nowości jest ten problem- myślałem że autodozownik załatwia temat dozowania płynu. Zmieniałem ustawienia na max ilość płynu... Pralka czysta, prawie nowa więc nie ma mowy o problemie z czyszczeniem. Ilość płynu nawet gdyby była na początku za duża to stopniowo się zmniejsza. Na starym, prostym Boschu nie mieliśmy takich problemów- pranie było zawsze pachnące...
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MagGregor74  Rozumiem, że chodzi Panu o to, że detergent spływa w środkowej otwartej komorze?

W tym wypadku jest to normalne zjawisko i nie świadczy o usterce urządzenia.

Z dostępnych informacji płyn do płukania wlewa Pan do komory, która jest przeznaczona na proszek bądź detergent w płynie do prania, a nie do płukania - w tym wypadku jest on dozowany na samym początku prania. Pojemnik znajdujący się po lewej stronie służy do dozowania zmiękczacza.

W przegródce B podajemy płyn do płukania tzn. zmiękczacz w przegródce A płyn do prania. W tej otwartej C dajemy wyłącznie płyn do prania bądź proszek.

Zrzut ekranu 2022-11-02 133308.png


0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @MagGregor74 

Sprawdź, czy ustawienia twardości wody coś zmienią:

Jola_0-1667396882675.png

 

tomhorni71
First Poster
Opcje

Mam ten sam problem myślę że to jest wada produkcyjna tego sprzętu ,wymieniłem nawet szufladę na nowa i jest tak samo zabiera płyn przy zabieraniu proszku ,w tych modelach sa dwa elektrozawory do wody i 3  wejścia do wody ,jedno fabrycznie zaślepione  podglądałem jak to sie odbywa przy uchylonej szufladzie strumień wody czy z jednego czy z drugiego zaworu przedostaje do kanału płynu i powoli go napełnia co skutkuje zabraniem płynu ,jednym słowem jedne  wielkie nieporozumienie powinien być ten 3 elektrozawór podłaczony odzielne do kanału i problemu by nie było .

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomhorni71  Wszystko zostało już wyjaśnione w poprzednich postach.


tomhorni71
First Poster
Opcje

Czyli ogólnie nic bo problem został ,bez względu ile płynu sie wleje i tak zleci on razem z proszkiem ,nic nie da wymiana deszczownicy co ja uczyniłem i tak leje się do płynu ,muszę pilnować kiedy rozpoczyna sie płukanie i wtedy lać płyn ,bajki o za dużym ciśnieniu wody tez przerobione ,pozdrawiam .

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tomhorni71  Jeżeli pralka nie funkcjonuje prawidłowo zalecam kontakt z najbliższym autoryzowanym serwisem.

Technik stwierdzi czy pobieranie detergentów odbywa się prawidłowo czy nie.


0 Like
kacha33
First Poster
Opcje
Mam to samo czyszczone dysze płynu do płukania wlewałam mało szuflada czyściutka .przy pobieraniu płynu do prania cały czas woda leci do środkowej szuflady i nic tego nie zmienia używam perełek bo pranie nie pachnie traciłam pieniądze na drogie płyny do płukania plus jest taki że mogę w każdej chwili zatrzymać pranie i dodać płyn do bębna ale to uciążliwe bo trzeba czasu pilnować mam ad washa jest już po gwarancji pierze super ale z tym płynem to masakra
0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @kacha33!

Jeśli mimo czyszczenia szuflady woda jest podawana do nieodpowiedniej komory, warto skontaktować się z serwisem, aby technicy sprawdzili sprzęt i usunęli usterkę. Tak jak wspomniałaś, pamiętanie o ręcznym dodawaniu detergentu może być uciążliwe, dlatego lepiej usunąć źródło problemu. 😉
Najbliższy punkt serwisowy możesz znaleźć na poniższej mapie wpisując swój kod pocztowy lub nazwę miejscowości:

http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/