Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kostkarka w lodówkach Side by Side

(Temat utworzony: 03-08-2018 04:26 PM)
80233 Wyświetlenia
Opcje

Cześć Userzy,

Dzisiaj temat tak gorący jak temperatura na zewnątrz (pamiętacie, żeby pić wodę? :winking-face:) a mianowicie lód, a dokładniej kostkarka w lodówce. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie to temat bardzo ważny dlatego w dzisiejszym poście będzie o problemach z produkcją lodu w kostkarkach.

 

Co zrobić kiedy kostkarka nie działa?

W momencie, kiedy zauważyliśmy, iż kostki lodu przestały być produkowane należy sprawdzić czy:

  1. na wyświetlaczu widoczna jest ikona lodu kruszonego ‘Crushed’ bądź całych kostek lodu ‘Cubed’ (jeśli jest podświetlona ikona ‘Ice Off’ należy wybrać jedną w powyższych opcji);

  2. pojemnik na lód nie jest przepełniony, jeśli tak to należy usunąć część kostek (w przypadku zmrożenia i sklejenia się kostek, należy całkowicie opróżnić zbiornik);

  3. czy możliwe jest korzystanie z dystrybutora wody, jeśli nie, to sprawdź poniższe kroki:

    1. ciśnienie wody jest odpowiednie (do prawidłowego działania kostkarki ciśnienie linii wodnej powinno wynosić 138 ~ 862 kPa);
    2. na wyświetlaczu widnieje ikona filtra "Filter", jeśli tak oznacza to, iż należy wymienić filtr;
    3. linia wodna nie jest zapowietrzona (należy przytrzymać dźwignię podawania wody przez kilka chwil, tak 2-3 litry wody)

 

Po wykonaniu tych czynności zalecane jest przeprowadzenie testu kostkarki, w celu sprawdzenia czy mechanizm kostkarki jest sprawny.

Jak wykonać taki test?

Mamy zasadniczo dwa rodzaje kostkarek, zatem po krótce opiszę test dla obu rozwiązań.

 

Dla kostkarek umieszczonych na drzwiach zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij dolny zbiornik (ten, w którym przechowywane są kostki)

2. Zdejmij górną przykrywę kostkarki 

3. Zamontuj z powrotem dolny zbiornik

4. Naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy

 

Jeśli w rynienkach, w których tworzą się kostki są przymrożone starsze, zostaną one wypchnięte, będzie też widoczne powolne poruszanie się łopatki. Jeśli nie to powoli do rynienek zacznie napływać woda- oznacza to że kostkarka jest sprawna i powinna zacząć normalnie produkować lód. Należy teraz odczekać dobę na efekty.

Po tym czasie powinny pojawiać się nowe kostki lodu.

 

Dla kostkarek wewnątrz komory zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie i pociągnij delikatnie osłonę

2. naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu

Tutaj również należy odczekać dobę na efekty.

A co jeśli kostkarka tworzy lód, ale mniej, niż powinna? Tego dowiecie się pod tym linkiem: Co zrobić, gdy kostkarka do lodu nie wytwarza wystarczającej ilości lodu? 

Wykonanie czy też sprawdzenie powyższych czynności w większości przypadków przywróci sprawność urządzeniu.

Czy zdarzyły wam się jakieś przygody z kostkarkami? Udało się rozwiązać kwestię samodzielnie? Teraz już na pewno się uda :smiling-face:

W przypadku pytań zapraszam!

185 Odpowiedzi
dario10012
First Poster
Opcje
Nie było żadnej reakcji po wcisieniciu i przytrzymaniu Może gdzieś w kostce coś się stało nie wiem wiem bo nie odłączałem nawet nie wiem gdzie tam to jest sam mechanizm wyjąłem bo się wysuwa z tacka ale nic to nie dało Może ten silniczek siw zepsuł
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@dario10012  Warto w takim przypadku skontaktować się z serwisem autoryzowanym.

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ 


0 Like
dario10012
First Poster
Opcje
Ile kosztuje ten mechanizm i gdzie go kupić?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@dario10012   części można sprawdzić  na stronie tego sklepu:

https://north.pl/baza-porad/ 


0 Like
Marshal3d
First Poster
Opcje

Witam

Mam problem z kostkarką w lodówce Samsung RS7687FHCSL zakupionej 7 lat temu. Kostkarka od jakiegoś czasu sama nie produkuje lodu. Przechodzi test, wyrzuca kostki, nalewa wodę ale sama nie chce powtarzać tego cyklu. Reset lodówki zrobiony, była rozmrażana (ale tylko przez jakieś 5 godzin), otwory wentylacyjne są odsłonięte. Wszedłem w tryb serwisowy lodówki i wyskakuje mi błąd e 26 - co on oznacza?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marshal3d  Witam.

błąd e26 oznacza dosłownie "błąd funkcji zamrażania kostkarki automatycznej", niestety w tym przypadku będzie potrzebny serwis.


0 Like
Marshal3d
First Poster
Opcje

Był u mnie serwisant, nie potrafił się nawet podpiąć urządzeniem diagnostycznym aby sprawdzić błędy w lodówce. Stwierdził że trzeba wymienić kostkarkę i tyle. Zamówiłem nową kostkarkę zobaczymy co będzie dalej. Zauważyłem ostatnio jeszcze jedną rzecz. Wsadziłem do zamrażarki termometr i gdy w lodówce mam ustawione -15 stopni C to termometr który umieściłem wewnątrz pokazuje temperaturę -25stopni C. Czy kostkarka będzie pracowała gdy temperatura jest na takim poziomie? Gdzieś tutaj czytałem żeby w razie problemów ją zwiększyć ale w moim przypadku nie ma jak… Dodatkowe teraz na lodowce w trybie serwisowym wyskakuję błąd e 8 - co on oznacza? 

0 Like
Maju1910
Student
Opcje
Witam. Zakupiłem lodówkę jak w temacie, chciałem zapytać o kostkarkę gdyż wydaje mi się, że nie działa jak należy, a mianowicie tacka ma miejsce na 8 kostek, natomiast wytwarzane jest 7 kostek, 1 miejsce na tacce nie zalewa się wodą. Lodówka podłączona 26 godzin temu. Połączenie wody od kranika przez filtr bez wycieków. Lodówka wypoziomowana. Ten model jest fabrycznie pochylony górą na ścianę i to całkiem sporo bo ok. 2 cm, a więc nic nie wypoziomuje względem przód tył. Gdzieś czytałem, że kostkarka powinna produkować ok. 120 kostek na dobę, u mnie od momentu włączenia wytworzyło się może z 60. 
0 Like
ArturC
Voyager
Opcje
Na przykladzie swojej kostkarki wiem, że pierwsze kostki po podłączeniu potrzebują o wiele wiecej czasu zanim caly układ odpowiednio sie schłodzi.
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Maju1910  Witam 

To zależy od kilku czynników. Zgodnie z instrukcją, aby wszystko przebiegło prawidłowo: Po zainstalowaniu lodówki i podłączenia jej do sieci zasilania, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami w celu zapewnienia prawidłowego wytwarzania lodu i aby utrzymać wiadro pełne lodu:

1. Pozostawić lodówkę włączoną na co najmniej 24 godziny, aby zapewnić jej optymalną wydajność.

2. Pobrać pierwsze 4 do 6 kostek lodu do szklanki.

Działanie

3. Poczekać kolejne 8 godzin i pobrać kolejne 4 do 6 kostek lodu.

4. Następnie należy odczekać kolejne 16 godzin i pobrać pierwszą szklankę pełną lodu

Tak podsumowując, jeśli te kroki nie zostały wykonane na początku, należy teraz odczekać, aż praca jej się ustabilizuje.


0 Like