Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kostkarka w lodówkach Side by Side

(Temat utworzony: 03-08-2018 04:26 PM)
80238 Wyświetlenia
Opcje

Cześć Userzy,

Dzisiaj temat tak gorący jak temperatura na zewnątrz (pamiętacie, żeby pić wodę? :winking-face:) a mianowicie lód, a dokładniej kostkarka w lodówce. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie to temat bardzo ważny dlatego w dzisiejszym poście będzie o problemach z produkcją lodu w kostkarkach.

 

Co zrobić kiedy kostkarka nie działa?

W momencie, kiedy zauważyliśmy, iż kostki lodu przestały być produkowane należy sprawdzić czy:

  1. na wyświetlaczu widoczna jest ikona lodu kruszonego ‘Crushed’ bądź całych kostek lodu ‘Cubed’ (jeśli jest podświetlona ikona ‘Ice Off’ należy wybrać jedną w powyższych opcji);

  2. pojemnik na lód nie jest przepełniony, jeśli tak to należy usunąć część kostek (w przypadku zmrożenia i sklejenia się kostek, należy całkowicie opróżnić zbiornik);

  3. czy możliwe jest korzystanie z dystrybutora wody, jeśli nie, to sprawdź poniższe kroki:

    1. ciśnienie wody jest odpowiednie (do prawidłowego działania kostkarki ciśnienie linii wodnej powinno wynosić 138 ~ 862 kPa);
    2. na wyświetlaczu widnieje ikona filtra "Filter", jeśli tak oznacza to, iż należy wymienić filtr;
    3. linia wodna nie jest zapowietrzona (należy przytrzymać dźwignię podawania wody przez kilka chwil, tak 2-3 litry wody)

 

Po wykonaniu tych czynności zalecane jest przeprowadzenie testu kostkarki, w celu sprawdzenia czy mechanizm kostkarki jest sprawny.

Jak wykonać taki test?

Mamy zasadniczo dwa rodzaje kostkarek, zatem po krótce opiszę test dla obu rozwiązań.

 

Dla kostkarek umieszczonych na drzwiach zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij dolny zbiornik (ten, w którym przechowywane są kostki)

2. Zdejmij górną przykrywę kostkarki 

3. Zamontuj z powrotem dolny zbiornik

4. Naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy

 

Jeśli w rynienkach, w których tworzą się kostki są przymrożone starsze, zostaną one wypchnięte, będzie też widoczne powolne poruszanie się łopatki. Jeśli nie to powoli do rynienek zacznie napływać woda- oznacza to że kostkarka jest sprawna i powinna zacząć normalnie produkować lód. Należy teraz odczekać dobę na efekty.

Po tym czasie powinny pojawiać się nowe kostki lodu.

 

Dla kostkarek wewnątrz komory zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie i pociągnij delikatnie osłonę

2. naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu

Tutaj również należy odczekać dobę na efekty.

A co jeśli kostkarka tworzy lód, ale mniej, niż powinna? Tego dowiecie się pod tym linkiem: Co zrobić, gdy kostkarka do lodu nie wytwarza wystarczającej ilości lodu? 

Wykonanie czy też sprawdzenie powyższych czynności w większości przypadków przywróci sprawność urządzeniu.

Czy zdarzyły wam się jakieś przygody z kostkarkami? Udało się rozwiązać kwestię samodzielnie? Teraz już na pewno się uda :smiling-face:

W przypadku pytań zapraszam!

185 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Members_WkvvFRF, w takim razie proponowałbym Ci kontakt ze Wsparciem Technicznym (oczywiście po świętach): https://www.samsung.com/pl/support/contact/#contactinfo


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Petrus85
First Poster
Opcje

Witam,

po którymś sprawdzeniu wszystkiego ( no Frost, czy kanały w lodówce jak i zamrażalce nie są przysłonięte przewod z wody nie jest zapowietrzony - trzeba spuścić około 1.5l wody ) wymieniłem kostkarke na nowa i problem zniknął. Niema żadnego przemarzania przy uszczelkach w zamrażalce i kostkarka nie wydaje dziwnych dźwiekow przy wyrzucaniu kostek. Pozdrawiam 

0 Like
Members_7eqgndQ
First Poster
Opcje

Dzien dobry. U mnie trochę inny problem. Gdy naciskam przycisk do podania lodu do szklanki, kostki lub kruszony blokuje się Świder podający lód. Musze wyjąć zbiornik z lodem zamieszać nim, ręcznie obrócić Świder. Nastepnie parę razy lód poda i ponownie pojawia się problem. Lodowka ma 3 lata. Problem pojawił się po 2.5 roku od zakupu. Co to może być?

0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @Members_7eqgndQ!

W tej sytuacji możesz spróbować rozmrozić lodówkę - ślimak może się blokować od zbrylonego na nim lodu. Jeśli nie masz takiej możliwości, albo to nie pomoże, skontaktuj się z serwisem.

Możesz znaleźć najbliższy punkt na mapie w linku:
http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

depeszman
Apprentice
Opcje

A ja mam problem z tym, że pół krążki po wypadnięciu sklejają się i ślimak je łamie podczas wyrzucania z dystrybutora. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ?

0 Like
OliwiaB
Expert
Opcje

Hej @depeszman,

Pół krążki to rozumiem kostki lodu? Jeśli tak, to sprawdź dokładnie i wyczyść całe wnętrze kostkarki wraz z pojemnikami. Powinno pomóc. :smiling-face:

bartek78wawa
First Poster
Opcje

Pacjent to lodówka model RSA1ZTMG. Wymieniłem połamaną tackę do wytwarzania lodu. Połamała się wysypując lód do pojemnika. Po tym zabiegu lodówka wlewając wodę do tacki na lód wlewa jej więcej, co skutkuje tym, że zamiast pojedynczych kostek lodu, mam jedną wielką tabliczkę lodu, której nie łamie opróżniająca się tacka. Czy jest możliwość wyregulowania ilości wody wlewanej do tacki kostkarki aby wlewało jej się trochę mniej?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@bartek78wawa  Dzień dobry 

W tym przypadku konieczny jest kontakt z serwisem, możliwe że coś poradzą. 


0 Like
bartek78wawa
First Poster
Opcje

Znalazłem na innym forum info, że w podobnym modelu istnieje możliwość regulacji czasu otwarcia zaworu wlewania wody do kostkarki. Sposób zawarty jest w instrukcji serwisowej. Trzeba przez 12 sęk. przytrzymać równocześnie dwa przyciski na wyświetlaczu lodówki. Niestety mój model ma inny wyświetlacz i mam inne przyciski. Gdyby ktoś dysponował instrukcją serwisową do tego modelu podejrzewam, że jest tam również pokazany sposób regulacji czasu otwarcia zaworu dla tego modelu lodówki.

0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @bartek78wawa!

Na stronie producenta widzę jedynie instrukcję obsługi i taki plik:
https://downloadcenter.samsung.com/content/EM/201202/20120209094207679/RSA1WTPE1_XFA.pdf

Nie ma w nim jednak informacji, których potrzebujesz. 😐 Spróbuj skontaktować się z serwisem, może technicy podpowiedzą Ci przez telefon co zrobić. Poniżej mapka z lokalizacją punktów serwisowych:
http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/