Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem telefon w PLUSIE i chcę go oddać

(Temat utworzony: 20-08-2022 02:10 AM)
2523 Wyświetlenia
Tomasz Dobies
First Poster
Opcje

Kupiłem Samsunga S22 Ultra w sieci Plus jako klient biznesowy i jestem ogromnie rozczarowany jego możliwościami

Chcę go oddać ponieważ ośmiesza mnie wobec moich znajomych posiadających inne telefony które oferują lepsze i wyższej klasy roziązania

Kupiłem go ponieważ miał być najlepszy a okazał się na tym samym poziomie co modele z przed kilku lat

 

Czy i jak oddać telefon który był rozpakowany ale nie specjalnie używany

15 Odpowiedzi
patyczak
Black Belt 
Opcje
To pytanie, to raczej do operatora. Jeśli był aktywowany, może być problem ze zwrotem.
testinowy
Pioneer
Opcje
Pytanie czy kupiłeś smartfon przez internet/telefon czy stacjonarnie? Jeśli nie był to zakup stacjonarny, w ciągu 2 tygodni masz prawo do zwrotu. Jeśli nie minęły 2 tygodnie od otrzymania telefonu, zgłoś pilnie operatorowi chęć zwrotu. Jeśli telefon był częścią umowy, może być dodatkowy problem i tu sprawa zostanie w rękach operatora.
domino5
Voyager
Opcje
Sprzedać na wolnym rynku jeśli nie odpowiada. Dać niższą cenę. Choć jeśli był brany na raty to będzie ciężko sprzedać, ponieważ telefon jest własnością plusa do czasu jego spłaty.
patyczak
Black Belt 
Opcje
Telefon był aktywowany i używany, raczej nie ma możliwości zwrotu.
miroON
Troubleshooter
Opcje
hejkaa..sorki chciałbym się podpiąć troche pod ten wątek i bliżej poznać temat rat czy to że sklepu banku czy np operatora...moje pytanie w jaki sposob poznać sprawdzić np na miejscu w komisie czy dany tel nie posiada raty aby potem nie zostać zaskoczonym ??
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@niroON Witam. Telefon ratalny będzie blokowany tylko od operatora w przypadku niezapłacenia trzech rat. Operatorzy udostępniają takie strony na których można to sprawdzić. Telefon wzięty że sklepu na raty nie podlega blokowaniu.
miroON
Troubleshooter
Opcje
ok ..ale nwm czy dobrze mnie zrozumiałeś o co mi chodzi ..kupując z komisu np...telefon wiadomo że jest on beż karty ...w jaki sposób sprawdzę czy ten telefon jest wzięty na raty u jakiegoś operatora ..jest na to jakis sposób ?? jeśli sprzedawca nie udostępni takich wiadomości...czy raczej jest to nie do sprawdzenia ??....sorry ze jestem trochę dociekliwy ale mam okazję kupna czegoś z komisu wlasnie okazyjnie i chciałbym cos na ten temat się dowiedzieć...z góry dzięki za jakiekolwiek info
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Tak jak Ci mówię operatorzy udostępniają takie strony na których możesz sobie sprawdzić po numerze IMEI. Jeśli sprzedawca Ci tego nie powie, lub nie wie, to poproś o IMEI telefonu i go sobie sprawdzisz, czy jest ratalny, czy nie. Chociaż ktoś kto prowadzi komis powinien dobrze o tym wiedzieć jaki telefon kupuje i sprzedaje.
sebolix1990
Pioneer
Opcje
Kupując w komisie trzeba sprawdzić zazwyczaj po imei na stronie internetowej wtedy wszystko będziesz wiedział albo jak jest w komisie czy jest faktura i z jakiego roku oraz miesiąca bo to ważne przecież jak wiemy wszyscy blokada przez operatora weszła całkiem nie dawno