Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Fold oficjalnie - sprawdź specyfikację!

(Temat utworzony: 19-04-2019 04:48 PM)
1202 Wyświetlenia
RadekK
Hotshot
Opcje

 

 

Galaxy Fold ma być dostępny w oficjalnej sprzedaży w Polsce! :smiling-face: 10 lat po premierze pierwszego Galaxy firma Samsung zdecydowała się na ryzykowny krok, jakim jest wprowadzenie na rynek urządzenia, które ma być zauważalnym skokiem technologicznym.

Podczas powstawania komputera, internetu, smartphonów i innych nowinek wielu ludzi pytało "Po co nam to? Przecież obecne rozwiązania są wystarczające". Aktualnie nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez powyższych gadżetów. Wystarczało dać im szansę na rozwój.  Czy składane smartphony/phablety również pójdą z nurtem i ulegną popularyzacji? O tym przekonamy się w przyszłości, ponieważ każda technologia potrzebuje czasu na dopracowanie. Z pewnością firmy, które zdecydowały się zainwestować w ten projekt oraz użytkownicy, którzy dadzą szansę pierwszym egzemplarzom tworzą kawał historii.


Przejdźmy do konkretów, czyli specyfikacji, która aktualnie jest już oficjalnie znana: procesor Snapdragon 855, 12GB pamięci RAM, 512GB wbudowanej pamięci na dane, podwójna bateria o łącznej pojemności 4380mAh i wsparcie dla karty eSIM. Zewnętrzny ekran urządzenia to 4,6 cala AMOLED o roździelczości 1960×840 pikseli i proporcjach 21:9. Natomiast ekran główny ma 7.3", zbudowany w technologii Dynamic AMOLED z HDR10+, roździelczością 2152×1536 i wsparciam dla 3 aplikacji otwartych rónocześnie na jednym ekranie. Urządzenie świetnie sprawdzi się w grach oraz oglądniu filmów, doznania zostną wzmocnione przez 2 głośniki stereo :smiling-face:

 

Galaxy Fold ma aż 6 aparatów, oto one:

5.jpg

 

 

W pudełku razem urządzeniem firma Samsung zpewnia niespodziankę w postaci Galaxy Buds, które mogą być ładowane bezprzewodowo dzięki funkcji PowerShare dostępnej w smartphone.


Osobiście trzymam kciuki i zżera mnie ciekawość, jak składane smatphony będą wyglądały za 5/10 lat. Czy waszym zdaniem ta koncepcja się przyjmie?

 

Infografikę z dokładną specyfikacją urządzenia pobierzecie z załącznika :ok-hand:

 

 

Galaxy Fold, Specyfikacja.jpg

 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, to bardzo dobre wieści. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko zakończy się pozytywnie i klienci będą mogli zakupić pierwszy składany telefon bez żadnych problemów. Czekam z niecierpliwością na pierwsze polskie recenzje Galaxy Fold.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  napisał(a):

Czekam z niecierpliwością na pierwsze polskie recenzje Galaxy Fold.


https://www.youtube.com/watch?v=5hbeKjPEB6U


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, recenzja w porządku, ale ten model nie wygląda na poprawioną wersję. Według doniesień ulepszona wersja telefonu miała posiadać folię, która wchodzi pod ramki wokół ekranu. Nie jestem również pewny czy została poprawiona górna oraz dolna szczelina zawiasu ponieważ ten temat nie został poruszony w recenzji. Poniżej porównanie podstawowej oraz rzekomo poprawionej wersji z recenzji - moim zdaniem odległość folii od ramki ekranu jest identyczna w obu przypadkach.

 

Wersja poprawionaWersja poprawionaWersja podstawowaWersja podstawowa


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  To taka recenzja na wesoło :smiling-face:


0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Ta oficjalna strona o Galaxy Fold nyła wcześniej czy ja ja dopiero teraz odkryłem?

https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-fold/


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, większość recenzji Kuby jest utrzymanych w takiej konwencji i zupełnie mi to nie przeszkadza. Odniosłem się tylko do informacji o poprawionej wersji telefonu, która moim zdaniem jest nieprawdziwa. Możliwe też, że "po drodze" było kilka wersji przejściowych i to jest jedna z nich, o czym zresztą wspomniał Kuba mówiąc: "...i ja mam teraz poprawioną wersję Folda. To nie oznacza, że jest to wersja ostateczna".

 

Co do strony to wydaje mi się, że była już dużo wcześniej tylko nie jestem pewny czy od początku była w języku polskim.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Zgadzam się


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24, Jednak miałeś rację :winking-face:

 

dczenie.PNG


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, czyli tak jak podejrzewałem. Nie wiem o jakich wadach ekranu jest mowa, ale na pewno specjalna folia nie została poprawiona w egzemplarzu widocznym w recenzji. Czekamy zatem na poprawioną wersję i miejmy nadzieję, że pojawi się już wkrótce :winking-face:


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Galaxy-Fold-kolor.jpg

 

Dobre nowiny! Dzisiaj Samsung poinformował, że ponowna premiera Galaxy Fold odbędzie się we wrześniu. Przy okazji dowiedzieliśmy się w jakich obszarach została ulepszona konstrukcja:

 

  • Górna warstwa ochronna wyświetlacza Infinity Flex Display została przedłużona pod ramkę ekranu, przez co widać, że stanowi integralną część struktury wyświetlacza i nie może zostać usunięta.
  • Galaxy Fold oferuje dodatkowe wzmocnienia, aby lepiej chronić urządzenie przed zewnętrznymi zabrudzeniami, zachowując przy tym jednocześnie charakterystyczne wrażenia dotyczące składania telefonu:
    • Górną i dolną część zawiasu wzmocniono nowo dodanymi kapturkami ochronnymi.
    • Dodano dodatkowe metalowe warstwy pod wyświetlaczem, aby wzmocnić ochronę wyświetlacza.
    • Przestrzeń pomiędzy zawiasem a korpusem Galxy Fold została zmniejszona.

Początkowo telefon wystartuje wyłącznie na wybranych rynkach. Więcej informacji pojawi się bliżej premiery.