Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A7] Galaxy A7 (2018) brak aktualizacji.

(Temat utworzony: 09-12-2018 10:36 AM)
8983 Wyświetlenia
maxprzemo
Pioneer
Opcje

Samsung Galaxy A7 2018 SM-A750FN telefon z oficjalnym oprogramowaniem XEO. Od daty premiery wyszła tylko jedna wersja oprogramowania. Ta pierwsza i ostatnia. Telefon nie dostaje comiesięcznych poprawek zabezpieczeń. Nie dostaje nawet kwartalnych aktualizacji zabezpieczeń. Telefon całkowicie olany i porzucony przez Samsunga. 

Według tej strony https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb nie ma szans nawet na kwartalne poprawki zabezpieczeń. Po prostu Samsung wydał telefon i o nim zapomniał. Odradzam komukolwiek zakup tego modelu. 

0 Like
327 Odpowiedzi
maxprzemo
Pioneer
Opcje

@RadekK  napisał(a):

Cześć @maxprzemo,

Aktualizacje są wydawane stopniowo kolejnym użytkownikom. Wrzuć zrzut ekranu z *#1234# oraz z zakładki "Oprogramowanie" w "Telefon - informacje". Możliwe, że brak aktualizacji jest związany z tym, że zainstalowany w Twoim telefonie Android nie jest kierowany na rynek Polski.


Telefon kupiony w RTVeuroAGD i jest to oficjalna Polska (XEO) dystrybucja.

Screenshot_20190420-120846_DeviceKeystring.jpgScreenshot_20190420-120827.jpg

OTA dla modelu A7 XEO nie została jeszcze wydana. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak to nie ma Pie dla PHE czy XEO jak jest 

PHE.PNGXEO.PNG

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Panowie piszecie o dwóch różnych modelach. :winking-face: Jeden to SM-A750F a drugi to SM-A750FN. :winking-face:

Zarówno w przypadku modelu FN mamy androida 9.0 - A750FNXXU1BSC4, tak i w przypadku modelu F również mamy 9.0, ale nie ma żadnej wersji dla polskich operatorów, czy też czystego XEO. Co ciekawe odpytując serwery producenta o wersję XEO dla modelu F otrzymujemy odpowiedź, że jest to błędne zapytanie. 😞

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Model wskazywany w aplikacji Phone INFO to F a soft na nim zainstalowany to wersje dla FN.

 

model w wersji Fmodel w wersji F   system dla wersji FNsystem dla wersji FN

Ktoś się bawił i "popsuł" telefon?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szewcu72 To już nie wiem jak to jest z tym Phone info ?

Screenshot_20190420-183559.jpgScreenshot_20190420-183613.jpgScreenshot_20190420-183654_DeviceKeystring.jpg

A6.PNG

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@vdsl2  to już @maxprzemo musi nas oświecić, jaki dokładnie model ma. :thinking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szewcu72 Jak napisał @maxprzemo ma SM-A750FN

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

W takim przypadku @maxprzemo  musisz pokazać co masz w zakładce "Inrformacje o oprogramowaniu". Jak wyglada CSC twojego telefonu. Bo tak jak napisał @vdsl2 9.0 jest już dostępny do pobrania.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
maxprzemo
Pioneer
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

W takim przypadku @maxprzemo  musisz pokazać co masz w zakładce "Inrformacje o oprogramowaniu". Jak wyglada CSC twojego telefonu. Bo tak jak napisał @vdsl2 9.0 jest już dostępny do pobrania.


Widocznie aplikacja "Phone Info" pokazuje błędne dane. 

Screenshot_20190421-081047_Settings.jpg

Model który posiadam to SM-A750FN i nic w nim nie kombinowałem :winking-face:

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@maxprzemo  Czy robiłeś wipe cache partition ? Możesz też zrobić ostatecznie Hard Reset. Czasem pomaga wymuszenie kilkukrotne pobrania ręcznie

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Jesteście pewni, że Android Pie dla Galaxy A7 jest już dostępny? Sprawdziłem na stronie Notify Update i widnieje tam oprogramowanie o numerze A750FNXXU1ASB2 czyli takie jak posiada @maxprzemo w swoim telefonie. Wygląda na to, że Android Pie nie został jeszcze udostępniony w kanale OTA dla tego telefonu w Polsce.


0 Like