Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A5] 2017 ekran się blokuje

(Temat utworzony: 17-01-2018 02:35 PM)
2645 Wyświetlenia
dorotan22
Student
Opcje

Witam

mój samsung galaxy A5 2017 nie zawsze się odblokowuje lub trwa to chwilkę, czasami zdarza mu się że jak ktoś dzwoni to nie widzę kto bo ekran na nic nie reaguje dopiero po chwili ale wtedy muszę oddzwaniać.Mam wrażenie , że to dzieję się po ostatniej aktualizacji.

0 Like

3 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
TomekR
Pathfinder
Opcje

Cześć @dorotan22

 

Czy taka sytuacja ma miejsce tylko podczas dzwonienia czy występują także spowolnienia przy innych czynnościach?

 

Na początek możesz spóbować wyczyścić pamięć cache aplikacji. Wyłączasz telefon. Uruchamiasz go w trybie recovery: Volume Up + Home + Power, wybierz (za pomoca przycisków głośności poruszasz się góra-dół) "wipe cache partition" i zatwierdź powerem. Uruchom ponownie telefon ("Reboot system now") i sprawdź czy nadal występują problemy.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Zgodnie z wcześniejszym opisem.

Włączasz telefon trzymając razem 3 przyciski: Zwiększanie głośności, Włączanie oraz środkowy przycisk pod ekranem.

Trzymasz je do momentu aż pojawi się to menu:

Następnie wybierasz wipe cache partition, zatwierdzasz Yes i na koniec reboot system now

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
Rozwiązanie
Zuza
Journeyman
Opcje

Dzień dobry.  Wysłałam do Samsunga zgłoszenie razem z raportem z systemu no i dzisiaj dostałam odpowiedź że to przez kartę pamięci mam te problemy z odblokowaniem telefonu. Wyjęłam kartę i rzeczywiście wszystko działa. Chciałam bardzo podziękować za pomoc i sugestie. Serdecznie pozdrawiam. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
26 Odpowiedzi
Rozwiązanie
TomekR
Pathfinder
Opcje

Cześć @dorotan22

 

Czy taka sytuacja ma miejsce tylko podczas dzwonienia czy występują także spowolnienia przy innych czynnościach?

 

Na początek możesz spóbować wyczyścić pamięć cache aplikacji. Wyłączasz telefon. Uruchamiasz go w trybie recovery: Volume Up + Home + Power, wybierz (za pomoca przycisków głośności poruszasz się góra-dół) "wipe cache partition" i zatwierdź powerem. Uruchom ponownie telefon ("Reboot system now") i sprawdź czy nadal występują problemy.

 

 

dorotan22
Student
Opcje
występuję również gdy chcę skorzystać z telefony, nie mogę odblokować albo wyłączyć się z rozmówcą
0 Like
dorotan22
Student
Opcje
a moge prosić bardziej po polsku :smiling-face:
0 Like
Rozwiązanie
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Zgodnie z wcześniejszym opisem.

Włączasz telefon trzymając razem 3 przyciski: Zwiększanie głośności, Włączanie oraz środkowy przycisk pod ekranem.

Trzymasz je do momentu aż pojawi się to menu:

Następnie wybierasz wipe cache partition, zatwierdzasz Yes i na koniec reboot system now

 

0 Like
dorotan22
Student
Opcje
dziękuję i poczekam i zobaczę :smiling-face:
0 Like
dorotan22
Student
Opcje

niestety znowu się zablokował, co robić dalej ?

0 Like
TomekR
Pathfinder
Opcje

@dorotan22

 

W takim wypadku zbliżamy się do najmniej sympatycznego rozwiązania tj. przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych.  Najlepiej z poziomu trybu recovery, do którego już wchodziłeś. Najpierw najlepiej usuń konto google z telefonu (Ustawienia - Konta - Google - Usuń), aby uniknąć zdarzającego się błędu po przywróceniu ustawień. Wykonaj także kopię zaspasową danych z apomocą Smart Switch. Tutaj masz info o tym jak to zrobić:

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-mobilne/Po%C5%82%C4%85czenie-telefonu-Samsung-z-...

 

 

 

0 Like
dorotan22
Student
Opcje

konto google nie chce się usunąc, klikam usuń i żadnej reakcji

 

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Konto Google powinno się usunąć bez problem. Sprawdziłem to przed chwilą na dwóch telefonach.

Jeśli nie możesz tego zrobić, obawiam się że problem jest głębiej osadzony w systemie.

Pozostaną zatem ustawienia fabryczne. Przed ich przywróceniem upewnij się, że znasz dane logowania do konta Google.

 

 

0 Like