Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A40] Problem z mikrofonem samsung galaxy a40

(Temat utworzony: 31-08-2019 07:04 PM)
9638 Wyświetlenia
Krecikooo
First Poster
Opcje

Witam bez zbędnego gadania problem jest przy rozmawianiu z innymi osobami otóż rozmówca po drugiej stronie albo mnie nie słyszy lub słyszy ale cichy i zniekształcony głos. 

 

Nie wiedziałem na jakim forum to napisać ale natknąłem się na to forum i mam nadzieję że tutaj znajdę pomoc. 

 

Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu jak najszybciej z powodu jutrzejszego wyjazdu. 

 

Z góry dziękuję! 

0 Like
11 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krecikooo  Chętnie Ci pomożemy, ale nie wiem, czy nam się uda, napisz, jaką masz wersję softu czy telefon jest z wolnego rynku, czy od jakiegoś operatora ? Czy masz jakieś etui ? Czy sprawdziłeś, czy nie jest załączone Votle ?

Screenshot_20190831-184043_Phone.jpg

0 Like
Krecikooo
First Poster
Opcje

Telefon niedawno został zakupiony w Plusie około miesiąca temu... 

Przy normalnym rozmawianiu tzn. Bez trybu głośnomówiącego występuje zniekształcony głos a gdy przełączę na tryb głośnomówiący nagle osoba z którą rozmawiam słyszy mnie bez żadnych szefów itp.

 

Wersja systemu Android -> 9

0 Like
Krecikooo
First Poster
Opcje

Screenshot_20190831-184534_Phone.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krecikooo  Wiem, jaki masz Androida, ale mi chodzi o A405FNXXU1ASE5 możesz wpisać kod *#1234#

Jeszcze do testu.

Spróbuj z dialera wpisać kod *#0283#.

 

Wybierz pierwszą opcję - Start: RCV_1stMic i przyłóż telefon do ucha. Zacznij mówić, powinieneś słyszeć po chwili własny głos. Sprawdź, czy tutaj też słyszysz zniekształcenia.

Krecikooo
First Poster
Opcje

Już robiłem ta czynność i tylko na 2 mnie słychać 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krecikooo  W taki razie pozostaje, Ci wyłącznie serwis listę masz, tu https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ Więcej już Ci nie pomogę i inni raczej też. 

RadekK
Hotshot
Opcje

Cześc @Krecikooo,

Przed wizytą w serwisie zawsze warto wykonać kopię zapasową programem Smart Switch i przywrócić ustawienia fabryczne. Wykonany przez Ciebie test może wskazywać na usterkę sprzętową, natomiast nigdy nie można wykluczyć błędów po stronie oprogramowania. Gruntowny reset da nam jasność, czy wizyta w serwisie jest konieczna.

 

Koniecznie daj znać jak sprawa się zakończy, gdy telefon będzie już sprawny.

 

Dodatkowo zachęcam o kliknięcia "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod wybranym postem :smiling-face:

0 Like
iXXXXXi
Pathfinder
Opcje
Witam, mam problem z Samsungiem Galaxy A52s 5G. Gdy rozmawiam w trybie normalnym mikrofon mi nie działa. Żebym mógł rozmawiać z inną osobą muszę zawsze włączać tryb głośno mówiący. Coś da się zrobić czy tylko serwis?
0 Like
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, na początek proponuję wykonać wipe cache partition według poradnika
[ Poradnik-> jak wykonać zabieg wipe cache partition]
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...
Dodatkowo proponuję wykonać test diagnostyczny w aplikacji Samsung Members.
Samsung Members-> wsparcie -> test diagnostyczny