Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Jak jsem byl v Americe

(Téma vytvořeno: 15-02-2020 10:55 AM)
297 Zobrazení
Libb
MegaStar
Možnosti

Jak už jsem prozradil v článku Když se plní sny, Community mě letos pozvala na Samsung Unpacked 2020. A já si říkám, že by bylo škoda se nepodělit o ten celý zážitek i s vámi.

 

Ze všeho nejdřív bylo třeba zařídit pár věcí, jako např. cestovní povolení ESTA (něco jako vízum, ale zjednodušené a zpracovávané automaticky. Umožní vám cestovat do USA, ale až tam vás čeká pohovor s imigračním úředníkem, který rozhodne, jestli vás opravdu pustí do USA), zjistit si, jak některé věci fungují, oprášit pár frází, koupit pořádný kufr...

Den první

Uběhlo to rychle. Byla tu sobota 8.2. a já parkoval na letišti Václava Havla. Na letišti jsme se postupně sešli celá výprava, protože jsem samozřejmě nejel sám, ale jeli jsme jako skupina novinářů, influencerů a youtuberů. Češi letěli z Prahy, Slováci z Vídně.

Protože to byla nejen moje první cesta do USA, ale i první cesta letadlem, měl jsem malinko obavy. Nakonec se ukázalo, že nic z toho, čeho jsem se bál, nebylo opodstatněné. Cesta proběhla v pohodě, samozřejmě , že skoro 10 hodin ve vzduchu dá zabrat každému.

2020-02-15 13_11_11-Window.png

Moje první zaoceánské letadlo :)Moje první zaoceánské letadlo :smiling-face:   A já v němA já v němÚdaje o letuÚdaje o letu

V San Francisku nás čekal pohovor s imigračním úředníkem. Z letiště nás odvezlo připravené auto na hotel. Cesta byla samozřejmě jeden velký zážitek, no prostě poprvé Amerika, že... :smiling-face:

Vítejte v San FranciskuVítejte v San Francisku   Cestou z oknaCestou z okna  

Po ubytování jsem se šel projít.

 

Cable carCable car   PalmyPalmyMůj první americký hamburgerMůj první americký hamburger   Kopce jsou tu strméKopce jsou tu strmé  

 

Cestou k hotelu jsem narazil na zajímavý kostel, kde zrovna připravovali nějaký balet. Škoda, že byl vyprodaný, mohlo by to být zajímavé.

x20200208_150405.jpg  

 

Dále jsem zabrousil do čínské čtvrti, kde jsem nakoupil první suvenýry. Zrovna teď ale probíhaly oslavy nového roku a musím říct, že jakkoliv mě nějaká petarda nerozhází, tam jsem se opravdu necítil moc bezpečně, tak jsem raději zase brzo vypadnul.

   x20200208_153307.jpg  x20200208_153608.jpg

 

Úplně náhodou jsem se ocitnul u muzea Cable cars. Cable cars, to jsou takové něco jako kříženci  tramvaje s lanovkou. Jezdí to po kolejích, ale místo motoru to pohání lano, které jede silnicí. A toto muzeum předvádí funkční část pohonu těchto vozítek.

Cable carCable car 

  A muzeum, jak to fungujeA muzeum, jak to funguje

Poté už jsem se vrátil na hotel a šlo se na večeři.

2020-02-15 13_09_47-Window.png

 

Den druhý

Stalo se přesně to, co říkali zkušení cestovatelé, že se stane. Vzbudil jsem se o půl čtvrté a už jsem neusnul. Naštěstí šlo využít časového rozdílu 9 hodin, tak jsem si mohl zavolat s rodinou.

Kolem sedmé hodiny jsem se rozhodl, že se projdu. Cestou kolem recepce jsem se zeptal kde a kdy jsou snídaně. Recepční řekl, že právě teď a hned za rohem, tak jsem se vydal na snídani. Na výběr byly tři možnosti; jedna z nich byla americká snídaně, tak co jsem si asi mohl vybrat. Byly to dvě vejce s opečenou slaninou a pečenými bramborami. Obsluha se mě ptala jestli chci ta vejce míchaná nebo něco co doteď neumím vyslovit, prý to jsou volská oka. Snídaně vypadala menší než jsme zvyklí z místních hotelů, ale nakonec jsem se najedl dobře. 

Co je v Americe fajn, že obsluha běžně chodí dolévat nápoje. O kafe jsem si sice musel občas říct, ale Cola se dolévá automaticky, takový bezedný kelímek...

Po snídani jsem teda vyrazil na procházku a cestou si koupil nějaké dobroty.

 

Pak jsem narazil na kabelové vozy (cable car). Jak jsem již zmínil, je to unikátní systém veřejné dopravy, vypadá to trochu jako tramvaj, ale nemá to motor a je to tažené lanem které vede ve vozovce a pohybuje se. Jízdenka stojí 8 dolarů, což není úplně málo ale je jedno jak daleko jedete. Přijel jsem tedy na Lombard street a vystoupil. Prošel jsem tou ulici nahoru, jedna její část je prý nejvíc klikatá silnice na světě. Je pravda že ten pohled jak tamtudy jezdí auta stojí za to.

  

x20200209_084012.jpg   x20200209_084545.jpg     x20200209_085512.jpg   x20200209_090428.jpg

 

Pak to na mapě vypadalo že jsem úplně maličký kousek od moře tak jsem se tam vydal. Bohužel mapa trochu kecala takže jsem u moře měl tak asi 10 minut a musel jsem se vrátit.

x20200209_091910.jpg

Po krátkém programu pod taktovkou Samsungu bylo opět volno, tak jsem zase vyrazil k moři. Tentokrát jsem jel normálním MHD, celodenní lístek stál pět dolarů. Zastávky jsou zhruba co 150 metrů nebo to tak aspoň vypadalo.

Mají hrozně zajímavý způsob nastupování postižených, mají tam takový jakoby vyvýšený chodník, jakoby rampu, takže když má autobus schody tak tam řidič rozložil takovou plechovou rampu a po ní paní přešla jako po rovině.

Cable carCable car   Moderní autobusModerní autobus

Pier 39 je sice přístav ale ve skutečnosti to je víceméně Matějská pouť. Je tam hrozně moc různých stánků se suvenýry, oblečením, jídlem a tak dále. U moře na molu se válí lachtani. Nebo tuleni neumím to poznat.

AlcatrazAlcatraz   LachtaniLachtaniTulipányTulipány

Kromě lachtanů bylo výborný výhled na Alcatraz, škoda že jsem neměl fotoaparát s větším přiblížením. Obešel jsem molo a uviděl jsem zaparkovanou poměrně velkou vojenskou loď. Zkusil jsem se k ní dostat blíž ale narazil jsem na plot. Ovšem před tím plotem a byla zaparkovaná druhá loď, a to ponorka. Za 20 dolarů se na ní dalo jít podívat, včetně podpalubí. Protože jsem původně chtěl jít na USS Hornet (což jsem vyhodnotil jako časově neproveditelné), řekl jsem si že ponorka taky není špatná. Sice jsem tam byl asi jenom půl hodiny, ale stálo to za to. Atmosféra kterou nepřeji nikomu s klaustrofobií, včetně takových těch typických ponorkových zvuků (ťukání) zvenku (toho funění si nevšímejte, holt se rychle zadýchám):

x20200209_171712.jpg

 

Pak jsem se vydal zpátky hledat MHD. Bohužel mě Google na směroval zase na ty cable car, takže mně moje celodenní jízdenka byla platná jako mrtvému zimník. No ale už jsem úplně zkušený cestovatel takže jsem dokonce s vystoupil na správné zastávce a našel rychle hotel.

 

Na večeři jsme šli do nějaké asi docela luxusní vietnamské restaurace, kde měli strašně dobrý dezert.

2020-02-15 13_10_02-Window.png

Den třetí

Dnešní den byl docela náročný na fyzičku. Čekal nás totiž výlet na elektrokolech. Po mých předchozích zkušenostech s velmi strmými kopci v San franciscu jsem z toho měl docela strach, protože všichni říkali, že elektrokolo jen trochu pomůže, ale šlapat člověk stejně musí (uvedení do kontextu: nakole jsem jen naposledy před 15 lety mám totiž problémy s páteří). Ukázalo se, že co platí v Evropě, neplatí nutné i v Americe. Americké elektrokolo potřebuje pomoc člověka pouze v těch nejstrmnějších kopcích. Poté co jsem si znovu naučil držet rovnováhu a zvykl si na provoz v americkém městě, byla už jízda snadná. Jeli s námi dva zaměstnanci z půjčovny kol, o jednom jsme skoro ani nevěděli, ale ten druhý byl velký sympaťák a hodně nám toho řekl.

Po 15 letech na kolePo 15 letech na kole

Jeli jsme nejdříve k molu kde už jsem byl dva dny předtím, pak jsme přijeli přes Golden gate bridge. Golden gate bridge je asi nejznámější dominantou města a musím přiznat, že jsem nechápal, proč, dokud jsem na něm nebyl. 

Golden bridgeGolden bridge

Pak jsme dojeli do Sausalita, kde jsme měli objednaný oběd.

Na výběr byly skoro samé hamburgery, vybral jsem si "vintage". Automaticky nám přinesli hromadu hranolků, které byly opravdu velice dobré a jako obvykle pravidelně dolévali pití dřív než jsme dopili sklenici. Hamburger byl velice dobrý, ale dost těžký, a když se to se četlo s tím že silnice po které jsme jeli byla velice klikatá, bylo mně na konci trochu nevolno.

x20200210_114723.jpg

Po obědě jsme jeli do Muir Woods, kde by měly být jedny z nejvyšších stromů na světě. Vyklubala se z toho procházka lesíkem, stromy tam sice byly opravdu velice vysoké, ale že bych si z toho úplně sedl na zadek to tedy ne. Ale nakoupil jsem další suvenýry, a to se počítá.

x20200210_132720.jpg   x20200210_133202.jpg

Po cestě na hotel jsme se zastavili ještě na vyhlídce na Golden gate brigde.

x20200210_152405.jpg
Udělal se mně docela veliký puchýř na noze, tak jsem si vyzkoušel nakupování náplasti v lékárně. S náplastí na noze jsem konečně našel nějaká trička ve své velikosti a utratil za ně doslova poslední dolar. Bylo to v prodejně s foťáky, neuvěřitelné.

x20200209_135752.jpg

Raději jsem si vybral z bankomatu dalších 40 dolarů abych měl nějakou rezervu. Ne všude totiž fungují evropské karty tak, jak by člověk potřeboval.

 

Teď je 19:15 a já se chystám do sprchy a spát. Zítra v 11:00 hodin místního času bude ta velká událost kvůli které tady všichni jsme, Unpacked. Ve středu už nás čeká jenom cesta na letiště a pak domů.

2020-02-15 13_10_20-Window.png

 

Den čtvrtý

Dnes byl program jasný, Unpacked. Na akci nás dovezl mikrobus, po registraci a bezpečnostní prohlídce jsme mohli do komplexu. Atmosféra byla úžasná, jako ostatně vždy, ale naživo je to něco ještě jiného. Nemá smysl popisovat tady průběh eventu, všichni jste ho stejně viděli v přímém přenosu.

x20200211_102812.jpg   x20200211_103254.jpgx20200211_110030.jpg   x20200211_110629.jpgx20200211_112307.jpg   x20200211_120803.jpg

Po eventu byly zpřístupněny právě představené telefony a mohli jsme si je vyzkoušet a nafotit. Dobré bylo, že nebyly na žádném káblíku, takže pocit z používání nebyl ničím omezený.

 

2020-02-15 13_10_44-Window.png

Den pátý

Dnes už nás čekala jen cesta na letiště a let domů.

 

Po bezpečnostních prohlídkách jsme nastoupili do letadla a letěli. Já byl rád, že žiju, nasadil jsem nové Buds+, pustil nějaký metal a vzbudil se po 6 hodinách. Stále jsme byli nad Amerikou... Ne, tohle dlouhé lítání mě asi bavit nezačne... Cestou jsme vlítli do menších turbulencí, ale nic, o čem bych měl potřebu vyprávět ještě vnoučatům. Přistání v Amsterdamu bylo už klidné. Na letišti jsme dali kafe a pak už letěli do Prahy.

x20200213_124111.jpg

Tam na mě čekalo zaparkované autíčko a cesta po D1 domů, do Brna.

 

Něco jako závěr?

Opravdu bych velice rá poděkoval společnosti Samsung, že mně umožnila se Unpacked zúčastnit. Nejen samotný event, ale i cesta a pobyt v USA, kde jsem nikdy předtím nebyl, pro mě byly obrovský zážitek.

Dále chci poděkovat všem, jejich jména ani neznám, kteří se na akci podíleli.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



2 Odpovědi
danitudi971
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
Hey there, did you enjoy the trip? :smiling-face:

Zdravím, Užili jste si výlet? (I hope the translation is good!)


Un assistente vocale per il tuo ecosistema Galaxy: Bixby


0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Absolutely, it was amazing!






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like