Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung S8 nagrywanie filmów w trybie profesjonalnym, problem z flat image przy 60fps

(Temat utworzony: 07-08-2018 01:08 PM)
3120 Wyświetlenia
GiGiNavarro
First Poster
Opcje

Witam,

byłem dumnym posiadaczem Samsunga S7 Edge gdy zacząłem bawić się w edycję audio/wideo. Ustawiałem sobie swój profil "flat image" (odejmowanie kontrastu, nasycenia, wyostrzenia) by materiał można było obrobić na komputerze. S7 Edge nagrywał z "flat image" w rozdzielczości Full HD przy 30 i 60 fpsach. Zauważyłem wczoraj, że mój obecny Samsung-S8, nagrywa z "flat image" tylko w FullHD przy 30fpsach a gdy przełączam na 60 mój profil się przełącza na automatyczny. Czy istnieje jakaś możliwość nagrania filmu Full HD 60fps albo nawet 4K 30fps z moim profilem kolorystycznym? Próbowałem innych programów ze Sklepu Play, ale nic się nie sprawdziło. Czyżby było tak, że S8 pod zwględem nagrywania filmów był gorszy od S7? Pozdrawiam

0 Like
6 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

@GiGiNavarro

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale nagrywanie wideo w trybie profesjonalnym (gdzie można dostosować nasycenie i inne parametry) działa zarówno w Galaxy S7, jak i S8, również w FHD 60 FPS.


Jeżeli chodziło Ci o coś innego, miło byłoby gdybyś podzielił się jakimś filmikiem/zrzutem ekranu z S7, gdzie widać jak masz to ustawione. 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
GiGiNavarro
First Poster
Opcje

Link do YouTube. Widax

0 Like
GiGiNavarro
First Poster
Opcje
Link do YouTube.
Zaczynam nagrywać w 4K i widać jak efekt kolorystyczny znika, to samo przy FullHD 60fps. Przy FullHD 30fps wszystko jest ok i flat image działa
https://youtu.be/WeRDazogC_Q
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

Co prawda filmik przesłany na Youtube to raczej pokaz kilku klatek, ale już wiem o co chodzi.

 

Sprawdziłem to na testowym S8+ i faktycznie mogę potwierdzić, że takie zjawisko ma miejsce.
Przesłałem odpowiednie zapytanie do osób zajmujących się oprogramowaniem w Samsung. Dam znać jak tylko dostanę odpowiedź.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
GiGiNavarro
First Poster
Opcje
Jestem przekonany, że na S7 nagrywałem flat image przy 60fpsach, jak oglądam teraz filmiki na YouTube z czasów premiery S7 okazuje się, że wtedy też można było nagrywać tylko przy 30fps. Widocznie zostało to zmienione przy któreś aktualizacji
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@GiGiNavarro

 

Z tego co się dowiedziałem, jest to faktycznie techniczne ograniczenie, na S7 również jest możliwe nagrywanie flat image jedynie przy 30 FPS. Także pozostaje nagrywać z mniejszą ilością klatek na sekundę. :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like