Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Funkcja "odczytuj głośno nazwy kontaktów" (dostępność > interakcja... > odbieranie i kończenie połączeń)

(Temat utworzony: 17-01-2020 01:21 AM)
14904 Wyświetlenia
inflamator
Explorer
Opcje

Cześć,

 

Mam dziwny problem z odczytywaniem na głos nazw rozmówców. Zepsuło się wczoraj i nie kojarzę, czy coś szczególnego w międzyczasie zrobiłem w ustawieniach.

Sytuacja wygląda tak:

Mam tę funkcję ustawioną, żeby "gadało", gdy jestem połączony przez bt. i do przedwczoraj wszystko działało, jak należy: jeśli byłem połączony przez bt, to telefon "mówił", kto dzwoni zaraz na początku dzwonka (jakąś sekundę po rozpoczęciu dzwonka).

Aktualnie jest tak, że po rozpoczęciu dzwonka następuje na sekundę jego wyciszenie, ale nie ma głosu mówiącego nazwę. test syntezatora głosu jest ok.

Co ciekawe, gdy mam połączenie z kimś i zadzwoni ktoś inny (połączenie oczekujące), to nazwa tego drugiego jest mówiona (!?). O co tu chodzi?

Próbowałem już przywracania syntezatora do wersji fabrycznej i na fabrycznej też działa tak samo. Odinstalowywałem też tts polish, ale na amerykańskim też nie czyta.

Oczywiście, wyłączanie i włączanie telefonu i ponowne parowanie urządzeń bt też sprawdzone.

Acha. Możliwe, że to może mieć związek, bo w tym samym czasie to zauważyłem. Mianowicie, kiedy jestem połączony z radiem w samochodzie, to zawsze podczas dzownienie samochód grał mi dzwonek z telefonu (utwór mp3 ustawiony jako dzwonek). Aktualnie, telefon gra utwór, a samochód dźwięk z biblioteki dźwięków radia.

Pomożecie?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
inflamator
Explorer
Opcje

Problem rozwiązany. Była nim aplikacja android auto, którą instalowałem parę dni wcześniej spoza sklepu Play 😕

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@inflamator, spróbuj na początek wykonać wipe cache partition oraz sprawdź działnie funkcji w trybie bezpiecznym.


0 Like
inflamator
Explorer
Opcje

Zarówno w trybie bezpiecznym, jak i po wipe cache działa tak samo. Jeszcze jakieś pomysły? 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@inflamator, niestety nie mam więcej pomysłów więc będziesz musiał poczekać na wskazówki od innych forumowiczów. W ostateczności można wykonać hard reset. Pamiętaj, że zabieg ten usuwa wszystkie dane z telefonu. Nie zalecam przywracania kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy.


0 Like
inflamator
Explorer
Opcje
Ok. Dzięki za chęci. Mój telefon to Galaxy Note 8 - SM-N950F
0 Like
inflamator
Explorer
Opcje

Mam jeszcze jedną wskazówkę. Aż się dziwię, że wcześniej tego nie sprawdziłem. Ta funkcja ma opcję wymawiania nazw albo przy połączeniu bt, albo zawsze. Jak włączę "zawsze", to działa, nawet z bt. Jeśli włączę "tylko z bt", to jest tak, jak opisałem wyżej. 

Znalazłem aplikację systemową "bluetooth", ale nie mogę jej wyłączyć, żeby "odinstalować aktualizację". Da się to jakoś zrobić. Taki "reinstal" aplikacji bluetooth? 

0 Like
Rozwiązanie
inflamator
Explorer
Opcje

Problem rozwiązany. Była nim aplikacja android auto, którą instalowałem parę dni wcześniej spoza sklepu Play 😕

misterkotwica
Explorer
Opcje
Cześć. Gdzie można włączyć taka opcję żeby mówił kto dzwoni jak jest podłączony przez bt do czegoś? Bo znalazłem ten temat ale szukam w ustawieniach i nie mogę nic znaleźć
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misterkotwica, Napisz z jakiego urządzenia obecnie korzystasz. Poniżej podaję ścieżkę obowiązującą w One UI 3

Aplikacja Telefon --> 3 kropki --> Ustawienia --> Odbieranie i kończenie połączeń --> Odczytuj głośno nazwy rozmówców

Screenshot_20210801-200255_Call settings.jpg


Pandirelka
First Poster
Opcje
A jeśli to wyłączę będzie odczytywać sam numer ?
0 Like