Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Zwolnione tempo/bardzo zwolnione tempo - nie działa poprawnie

(Temat utworzony: 27-10-2018 10:46 AM)
532 Wyświetlenia
bartek_my
Explorer
Opcje

Samsung S9 - od jakiegoś czasu przy nagrywaniu filmu w zwolnionym tempie lub bardzo zwolnionym tempie takie coś czarne "lata" po ekranie.. 3-4 miesiące temu takiego czegoś nie było. Co trzeba zrobić żeby te czarne coś usunąć?

 

FILM

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Właśnie sprawdziłem u siebie, efekt nie występuje. Jest więc to efekt migotania sztucznego światła lub awaria modułu aparatu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 Odpowiedzi
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Właśnie sprawdziłem u siebie, efekt nie występuje. Jest więc to efekt migotania sztucznego światła lub awaria modułu aparatu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
bartek_my
Explorer
Opcje

Sprawdziłem teraz w domu i już to nie występuje, czyli tam gdzie wcześniej patrzyłem było jakies dziwne światło.. Dziękuję za pomoc.

0 Like
Umbertumber
Explorer
Opcje
Witam. Na swoim telefonie próbowałem skorzystać z opcji bardzo zwolnionego tempa w aparacie. Po kliknięciu nagrywaj telefon ścina się na kilka sekund a potem aplikacja aparatu się crashuje. Po tym wszystkim telefon robi się bardzo ciepły. Zgaduje że problemem jest sam telefon który sobie po prostu nie radzi (albo jest tego inna przyczyna). Moją teroią jest zapełnienie się RAMu, poniweaż gdy wyrzuca mnie do ekranu głównego pokazuje mi około 5,3 GB zajętej pamięci (mam wyłączony RAM plus).
0 Like
SG-1
Helping Hand
Opcje

@Umbertumber 

uruchom go ponownie i sprawdź

0 Like
Umbertumber
Explorer
Opcje
Próbowałem wcześniej kilka razy, ale nadal to samo
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Umbertumber, spróbuj wykonać zabieg Wipe Cache Partition, nie usuwa on żadnych danych: https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Umbertumber
Explorer
Opcje
Dziękuję bardzo. To rozwiązało mój problem