Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szkło na aparat na s10e

(Temat utworzony: 05-08-2019 04:16 PM)
5105 Wyświetlenia
Arek30
Navigator
Opcje

Mam pytanie do posiadaczy s10e czy posiadacie na aparacie szkło nałozone i czy przy lampie nie ma zdjęc za mgłą jak to się sprawuje ? I czy jest warto takie szkło kupicScreenshot_20190805-161828_Allegro.jpg

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
SzabelFTN
Voyager
Opcje

Ta 3mka się nie nadaje. Kupiłem i żałuję. 

Podczas robienia zdjęć z lampą błyskową lampa podświetla całą folię i zdjęcie wychodzi tragicznie.

Szukajcie folii z otworem na lampę błyskową.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@SzabelFTN, pod tym kątem nie sprawdzałem szkła firmy 3mk. Dziękuję za informację.


0 Like
Michal_Wu
Pathfinder
Opcje

Mnie też do tej pory osłona na aparat nie była potrzebna, ale tez do tej pory miałem smartfony z pojedynczym aparatem, przez co otwór w etui był zacznie mniejszy.
W obecnym S10 często ląduje mi tam palec, więc [ewnie w kieszeni tez nieraz inne rzeczy tam wylądują.
Uwazam więc, że to sensowna rzecz, lepiej uszkodzić szkło ochronne niz obiektyw.
Ja więc zapewne kupię ladadzień.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Michal_Wu to sprawdź i daj znać, czy po aplikacji szkła nie pogorszyly się warunki pracy apartów. Prześwietlenia, przebłyski, flary i inne tego typu artefakty świetlne.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Michal_Wu
Pathfinder
Opcje

Dzis przyszło szkło, firmy mocolo, bo tylko takie znalazłem z otworem na lampę.
Bez większych testów wychodzi na to, że działa OK, nie zauważam straty czy wyraźnej róznicy w jakości zdjęć, a zdjęcia z lampą (nigdy ich nie robię, ale na potzreby testu wykonałem) wyszły OK, w szkle jest otwór, więc nie było żadnego rozpraszania świateł czy flar.

Przy okazji mała wskazówka dla osób lubiących kolorowe etui. 
Podczas jednej z rodzinnych imprez jedna z osób zwróciła się do mnie z problemem, zapytała, dlaczego jej zdjęcia w pomieszczeniach wychodzą na różowo, z taka różową poświatą. Była to jakaś ciocia lubiąca różowe etui. Jej etui miało wokół aparatu z lampą taką różową plastikową otoczkę. Dlaczego zdjęcia były różowe? Bo w pomieszczeniu ustawiony aparat na auto włączał lampę, ta dawała taki blsk, że jej światło odbijało się także od ów plastiku, dając poświatę różową. Ot cała zagadka. :smiling-face:
Dlatego jesli ktoś lubi kolorowe etui, niech zwraca uwagę, czy nie będzie podobnego efektu lub niech zwróci uwagę, aby wykończenie okiekna aparatu było czarne - to najlepsze rozwiązanie.

SzabelFTN
Voyager
Opcje

@Michal_Wu 

Przydałby się link do owego szkiełka. 

0 Like
Michal_Wu
Pathfinder
Opcje

Ja zakupiłem takie.
https://4kom.pl/product-pol-35760-Szklo-hartowane-Mocolo-na-aparat-obiektyw-do-Galaxy-S10.html
Choć kiepsko poszło mi zakładanie szkła, przez co jest nieco źle przyklejone, na szczęście bez wpływu na zdjęcia.
Gdy ktoś znajdzie coś ciekawszego z dziurą na lampę, niech poda, co znalazł.
A może komuś spodoba się to i podpowie, jak sprawnie "przykleić" to szkiełko.

0 Like
Grzegorz93
Student
Opcje

Potwierdzam że szkło na obiektyw od 3mk się nie nadaje - po założeniu szkła wszystkie zdjęcia z użyciem lampy błyskowej są po prostu niebieskie. Posiadam Samsunga S10e i niestety nie mogę znaleźć szkła z wycięciem na lampę, Mocolo z tego co widzę też tylko pełne.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Grzegorz93 Dzięki za informację 


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Grzegorz93, Jak dobrze poszukasz, to na Allegro znajdziesz szkło na aparat z wycięciem na lampę błyskową, dla modelu S10e.