Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S21 5G po aktualizacji do androida 13 nie przjmuje hasła

(Temat utworzony: 19-11-2022 09:29 AM)
1220 Wyświetlenia
Tomgastr
Journeyman
Opcje

Witam, mój s21 5G po ostatniej aktualizacji do androida 13 nie przyjmuje mojego prawidłowego hasła aby go uruchomić, ponadto w czasie aktualizowania sam przełączył się w tryb offline, czyli jest poza internetem. Nic nie mogę zrobić, nie mogę go uruchomić. Ostatecznością jest twardy reset, ale utracę wszystkie dane a  nie mam kopii zapasowej.                Czy ktoś może wie jak się do niego dobrać?

13 Odpowiedzi
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, na początek proszę wykonać wipe cache partition.

|Jak wykonać wipe cache partition | - zabieg nie usuwa danych

https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...
Tomgastr
Journeyman
Opcje

Dziękuję, zrobiłem to na początku ale nic to nie dało.

0 Like
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
W takim razie pozostaje reset do ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej. ( z poziomu trybu recovery)
Artur1971
Voyager
Opcje
U mnie po aktualizacji wszystko ok ,żadnych problemów
0 Like
Tomgastr
Journeyman
Opcje

No tak, ale to jest już ostateczność.  Podzwoniłem po  serwisach i są różne opinie. U niektórych jest to podobno możliwe ale dość kosztowne bo żądają od 800 do ponad 1000 zł i telefon trzeba  zostawić  na 1/2 tygodnie. Rzekomo można odzyskać dane, tylko czy są one aż tyle warte?  Stąd moje pytanie, może ktoś  coś jeszcze podpowie. Szukam jakiegoś magika, który mógłby to zrobić nieco taniej.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Tomgastr, pracowałem kiedyś w firmie, która zajmowała się odzyskiwaniem danych, miała do tego najlepszy dostępny na rynku sprzęt. Potwierdzam, kwoty mogą być właśnie takie, jakie podajesz. A gwarancja zawsze 50/50, że się uda. A powiedz mi, jesteś pewny, że wpisujesz dobre hasło?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Tomgastr
Journeyman
Opcje

Tak, hasło mam takie samo od lat i używam je na każdym następnym telefonie, tak że mogę się pomylić. Sprawdzałem nawet w opcji "pokaż hasło"

0 Like
Tomgastr
Journeyman
Opcje

...miało być: tak, że nie mogę się pomylić

0 Like
Tomgastr
Journeyman
Opcje

Czy ktoś korzystał z programu dr. fone ? Nie wiem czy pomoże w moim przypadku, czy nie utracę danych w trakcie odblokowywania. I czy  warto w to inwestować.

0 Like