Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S20 Ultra z USA

(Temat utworzony: 08-10-2021 05:18 AM)
2106 Wyświetlenia
Mateusz Popek
First Poster
Opcje

Witam jestem aktualnie w USA I chciałbym kupić tutaj s20 ultra odnowionego ze strony samsunga.Czy wszystko będzie śmigać bez żadnych problemów w polsce I czy gwarancja na serwis który jest przez rok też będzie normalnie realizowana bez żadnych problemów?I ogólnie o serwis w salonie samsunga mj chodzi.Dzwoniłem już na linie samsunga I babeczka powiedziała że tak,ale jakoś nie była wystarczająco przekonywująca 😅

0 Like
10 Odpowiedzi
Ewamilozin72
Helping Hand
Opcje
Z tego co znalazłam w sieci to autoryzowany serwis Samsunga w Polsce może odmówić przyjęcia do naprawy że względu na brak części różnicy w oprogramowaniu . Jak wiadomo telefon na rynek USA i Azjatycki jest na Snapdragonie a na Europejski na Exynosie.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W poniższym wątku znalazłem następującą informację:

Od razu wspomnę, że urządzenia spoza Unii Europejskiej oraz EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) mogą nie zostać przyjęte na naprawę w autoryzowanych serwisach. Powodem może być brak zgodności oprogramowania oraz niedostępność części.

Naprawa telefonu z UE lub bez dowodu zakupu – czy jest możliwa?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/naprawa-telefonu-z-ue-lub-bez-dowodu-za...


Mateusz Popek
First Poster
Opcje

Rozumiem czyli po prostu jest 50/50 że przyjmą,a co z aktualizacjami oprogramowania?Bo też mogą być problemy cos czytałem czy to prawda?I ogólnie powinien normalnie działać czy też coś jeszcze może wyskoczyć?

0 Like
Ewamilozin72
Helping Hand
Opcje
Warto by sprawdzić częstotliwość sieci LTE/5G, tam może być inna oraz czy nie jest zablokowany przez tamtejszego operatora, jeśli nie to powinien działać problemem będzie brak j.polskiego.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Obawiam się, że na forum nikt nie będzie w stanie potwierdzić czy telefon zostanie przyjęty do serwisu. Takie zapytanie najlepiej kierować właśnie do punktu serwisowego. Podejrzewam, że ze względu na inne podzespoły może być problem z wykonaniem większości napraw. Na Twoim miejscu poszukałbym telefonu z polskiej dystrybucji. Poniżej argumenty, które za tym przemawiają.

Dlaczego warto kupować telefony z pewnego źródła?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/dlaczego-warto-kupowa%C4%87-telefony-z-...


analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Kiedyś pytałem Samsunga o coś podobnego bo chciałem kupić smartfona, który nie występował na rynku Europejskim. Odp mi że serwisu nie będzie bo telefon nie był na nasz rynek. Serwis serwisem. Soft można by było wrzucić europejski i teoretycznie powinno działać wszystko. Ale z gwarancją, serwisowaniem czy to w pkt autoryzowanym czy niezależnym mogą być problemy. Części na pewno są do ściągnięcia tylko kto będzie się w to bawił? Jeszcze kwestia blokady przez np tamtejszego operatora jak wyżej wspomniano.
0 Like
Mateusz Popek
First Poster
Opcje

Rozumiem,chyba rozwialiście moje wątpliwości,dzięki za odpowiedzi!

0 Like
qazah87
First Poster
Opcje

Cześć, za 2 miesiące będę w Stanach i zastanawiam się na kupnem tam telefonu (S23+ lub S23 Ultra - oczywiście wersja unblocked).

Pytanie czy taki telefon będzie działał w Polsce biorąc pod uwagę częstotliwości sieci?

Czy ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat albo gdzie szukać informacji?

 

pozdrawiam